Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż się waham Korci mnie by coś zmienić, ale z drugiej strony w Miui wszystko mam co potrzebuję.
PS. Jakie wymogi trzeba spełnić, by to wgrać? Tzn, czy trzeba zainstalować jakieś najnowsze twrp, najnowsze Miui (nie powinno to mieć znaczenia, ale pytam). Siedzę teraz na MiuiPolska Dev z lipca 2019.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli LeanegeOS? Faktycznie ma być 17 (czyli android 10) na nasz model, ale czy jest to lepszy rom od Pixela?
A ten link co dałeś, to jest z Miui. Po co? To przecież ostatnie wydanie, lecz już starawe z lekka

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wyszedł właśnie Lineageos 17.1 na naszego Xiaomi. Polecałbym się na razie wstrzymać. Stan baterii pokazuje cały czas 0. Telefon jest cieplejszy i działa wolniej niż na 16. W temacie Google Camera (tym  moim) wrzuciłem poprawiony patch na aparat do Lineageos 17.1 (pliki lądują w innym miejscu). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedną z ważniejszych kwestii były poprawki bezpieczeństwa. W MIUI masz (jeśli nic się nie zmieniło) te z końca 2018 roku. W LineageOS jest to czerwiec tego roku i jest na na bieżąco aktualizowane. Gcam lepiej mi działa na LOS. Mam też więcej ramu dla siebie (nie ma problemu zamykających się aplikacji w tle). Nie wiem czy to nie placebo, ale mam wrażenie, że telefon działa płynniej. Jedyną funkcją jakiej mi brakuje z MIUI są długie screeny. Jak byś zainstalował LOS to polecam zainstalować telefon, wiadomości i aparat od Google. Natomiast launcher, kalkulator i manager plików od Xiaomi. Te 'fabryczne' są trochę słabe. Siedzę na takiej konfiguracji i jestem zadowolony. 

Edytowane przez cyanoone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Mój kolega ma taki błąd że telefon samoczynnie się wycisza. Pomaga reset na dwa trzy tygodnie. Blokuje się klawisz power w tym czasie. Przytrzymując power robi się naprawa przez 2h i działa dwa trzy tygodnie. Ma najnowsze oprogramowanie. Jest to wina oprogramowania? Czy elektroniki? Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mi Note 2 coś świruje.

Przestał działać żyroskop (np: automatyczne obracanie ekranu w galerii), nie działa czujnik jasności i zbliżeniowy.

Telefon przechodził już kilka razy Hard Reset, dziś wgrałem najnowszy Global ROM przez MiFalsh i dalej to samo.

Ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...