Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Nota 2,mam rebus, instalować Xiaomi.eu czy nie? Generalnie nie ma się do czego przyczepić, gps hula, bateria 1.5 dnia, jakość rozmów przyzwoita, doskwiera tylko brak roota (Adaway). Jak jest z NFC na xiaomi. eu. Pozdrawiam.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ss1973 wróć na poprzednią stronę w tym temacie lub poczytaj temat dedykowany ostatnim aktualizacjom. 8.4.12 > 8.5.3 > 8.5.10 - nie warto i nic nie zanosi się by było lepiej.

Chyba, że wgrasz coś na androidzie w wersji 7. NFC (w kontekście płatności zbliżeniowych) - to akurat u mnie zawsze bez zarzutu, ale jest cała masa innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Sam foty robię z przypadku, ale też zauważyłem, że okolice 10 - 15 cm, to granica łapania ostrości przez Mi Note 2...

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Masz Globala czy Xiaomi. eu?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon śmiga aż miło. Te wszystkie opinie o kiepskim aparacie to jakieś totalne bzdury.Wiadomo przy gorszym świetle będą szumy ale to nie Samsung S9+ czy IPhone X że ma robić zdjęcia jak lustrzanka.Ekran też pięknie wygląda.Za 940zl z Gearbest to dobry zakup.

Masz tu takie pierwsze z brzegu zdjęcie z mojego Nota 2.

Wysłane z Mi Note 2

 

 

 

f8b83ad561d5fc4a6136d84a03357baa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile potrzebujesz pamięci wewnętrznej. Mi wystarcza wersja 4/64.Mam cały czas ok.27gb wolnej pamięci. A co do płynności działania to 4 GB ramu daje radę w zupełności. Chyba prawie zawsze 1,5 jest wolne.Ale ja nie używam Facebooka i Messengera a te aplikacje chyba żrą ram.

Wysłane z Mi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gordonn aparat w tym modelu jest jego kulą u nogi, totalne nieporozumienie i profanacja serii Mi. Patrząc na to co ze zdjęć wyciskał Mi5 - nie ma porównania, niestety.

@Kamil Kupiec Chcesz robić dużo zdjęć w różnych warunkach, omijaj ten model. Słońca i dobrego światła nie będziesz miał zawsze, a wystarczy, że lekko coś nie tak i zapomnij o normalnym zdjęciu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abc00 oglądałem telefon na żywo i jest trochę za długi i zniesmaczyły mnie niebieskie przebarwienia na krawędziach ekranu przy białym tle.

A z pośród Mi6 i Mi Mix 2, który wybrać? Obecnie posiadam kenzo więc jestem przyzwyczajony do wielkości mixa. Minusem jak dla mnie jest brak fizycznych klawiszy pod ekranem ale myślę że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Kamera do selfie w dolnej części nie uraża mnie prawie w ogóle bo nie jestem ich zwolennikiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no aparat foto jest slabiutki. Porownywalem do motoroli Z, która też nie jest jakaś wybitna i jest dramat. Szkoda nawet porównywać do lg g4 itd.  Ze względu na flash sale i otwarcie sklepu xiaomi w Warszawie kupiłem go za 999 zl. Powrót po latach do miui i mam mieszane uczucia. Szybki jest i bateria w miarę trzyma. Nawet ekran można jakoś przełknąć bo kolory w miare ok (poza maksymalna jasnością). Jednak aparat jest na poziomie telefonów za 500 zl. No nie oszukujmy się. Tak jest. Jak komuś to nie przeszkadza to ok. Ja jakoś z tym żyje, ale rozglądam się za czymś innym powoli. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@juventus czy Ty naprawdę piszesz swoją opinię poważnie ? przecież ktoś może się sugerować tym co piszesz. Jeśli aparat w tym modelu uważasz na poziom 500 zyli to reklamuj ten telefon czym prędzej oddaj go bo masz uszkodzona soczewkę :). MI note 2 użytkuję już 3 miesiąc zdjęć zrobiłem ponad 10 Gb filmy 3 x więcej i jest super, a uwierzcie jestem mocno zaskoczony jakością pozytywnie po tym co czytałem w opiniach... Jeśli ktoś sugeruje się słaba jakością zdjęć to nawet nie powinien się zastanawiać... klawisze czy fizyczne czy nie z tym nie dyskutuje... podobnie jak z tym ze potrzeba trochę czasu aby ogarnąć system - choćby z ciekawości nalezy go poznac sa rozwiązania lepsze i gorsze... ale telefon jest super. polecam.moja wersja to wersja 4/64...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytając opinie Juventus zastanawiam się czy nie jest on z "konkurencji".
Kupił telefon w sklepie i miał go w ręku gdzie można sobie wszystko przed zakupem sprawdzić. Zrobić kilka fotek,obejrzeć dokładnie wyświetlacz itp. A teraz psioczy że aparat słaby, wyświetlacz przebarwiony.Zaraz napisze że jeszcze coś mu niepasuje. Chłopie nikt ci nie kazał kupować tego telefonu.W cenie do 999zl masz kilkadziesiąt innych modeli różnych firm.

Wysłane z Mi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem paczkę dla TWRP: PACZKA

Wygląda to tak, że xiaomi celowo lub przez pomyłkę zmniejszył/obciął zakresy parametrów kamery. Ja z resztą zawsze uważałem, że Sony jak sprzedaje swoje kamery Chińczykom to oddaje im gorze sterowniki.  Mógłby ktoś cyknąć podobne foty przed i po zapodaniu paczki.

Edytowane przez MST
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MST napisał:

Zrobiłem paczkę dla TWRP: PACZKA

Wygląda to tak, że xiaomi celowo lub przez pomyłkę zmniejszył/obciął zakresy parametrów kamery. Ja z resztą zawsze uważałem, że Sony jak sprzedaje swoje kamery Chińczykom to oddaje im gorze sterowniki.  Mógłby ktoś cyknąć podobne foty przed i po zapodaniu paczki.

Wrzuciłem wczoraj wieczorem tą paczkę na telefon żony. Sprawdzaliśmy i na pierwszy rzut oka nie zauważyliśmy zmian. Sprawdzę dzisiaj w świetle dziennym jak wypada aparat.
Jaki GCam zainstalować? Większość crashuje albo nie działa tryb portretowy, a jak już działa to robi odwrócone fotki mimo fixów. Żona używa ostatni xiaomi.eu stable.

Edytowane przez konsolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordon troszkę na tym forum już jestem by nie zarzucić mi jakiś idiotycznych tekstów o konkurencji. Wróciłem po dłuższym czasie do xiaomi i uczuciwie na to patrzę bez żadnego "sekciarstwa w stylu apple". Te opinie są nie tylko moje ale wszędzie. Ja tylko je potwierdzam. Lg g3 kupiłem jako zapasowy za 200 zl i robi lepsze zdjęcia ze nie wspomnę o nagrywaniu.W świetle dnia to byle co potrafi zrobić dobre zdjęcie a gdy tylko jest trochę ciemnej. Troche ciemniej to łapie znacznie mniej światła. Kupiłem kurierem więc go nie oglądałem. Co mam napisać że jest dobry. Dobry to ma lg g4 a i tak jest jeszcze dużo wiecej. Za to g4 miała. baterie która była tragiczna. I co mam nie napisać tego że słaba bateria bo używam. 

Ten cały oled to tez jest słaby i każdy to wie, ale miałem lg g flexa 2 i wiedziałem że w nocy będzie bić po oczach a w dzień nic nie widać prawie. Spodziewałem się. 

Ma zalety, bo jest szybki i właściwe tyle. Chociaż to też dużo. 

Nierówny ten telefon i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że aparat w tym modelu jest słaby. Jedynie akceptowalne są zdjęcia z głównego aparatu robione w dobrym świetle. Żona bardzo narzeka na przedni aparat i do selfie używa Redmi Note 4X, bo twierdzi że lepiej się do tego nadaje.

[mention=2385]MST[/mention] dzięki za paczkę dla aparatu, ale niewiele się zmieniło. Wydaje mi się, że w sumie to nic. GCam jak działał źle to tak działa dalej. Zdjęcia mają straszne ziarno, szczególnie jak jest mało światła.

Poza tym jest całkiem ok. Jest dosyć szybki, ale w porównaniu do OP5T widzę przeskoki animacji i przycięcia. Xiaomi coś pozmieniało w prędkościach animacji itp. Bateria też jest całkiem ok, ładne są te zakrzywienia ekranu i dobry przetwornik audio oraz jest jack 3.5mm. Telefon wyrwałem z Gearbest za 550 zł w zeszłym roku i myślę, że jest wart tych pieniędzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam imx 318 jest przez wielu krytykowany jako słaby. Rzekomo im po prostu nie wyszedł. 

Niektórzy jednak (np lg g6) potrafią czasami wycisnąć ze słabego imx tyle ile się da. Nie wiem czy to jest kwestia patentow, oprogramowania czy czego. 

Zadna apka mi niczego nie poprawlila w kwestii zdjęć. 

 

Nie wiedziałem tez ze taka może byc różnicach w przesłonie. W mi note 2 jest 2,0 i w stosunku do 1,8 np z g4 to jakaś przepaść. 

Edytowane przez juventus82
dubel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie, wstawiłem poprawioną paczkę.
Miałem błąd w paczce i tak na prawdę niczego nie podmieniło.
Wystarczy zainstalować przez twrp i to wszystko, czy jeszcze trzeba coś podmienić w plikach?
Poza tym, mam GCam, więc pytanie czy mi czegoś nie namiesza w ustawieniach?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko podmienia pliki, nic więcej nie trzeba grzebać. Jak widać ciężko zobaczyć jakieś różnice. Jutro wyjdzie aktualizacji Miuipolska i to wszystko przeora swoimi plikami :) 

Zawsze warto zrobić kopię w twrp, ja robię przed  każdą  aktualizacją i nie raz mnie ustrzegła przed wtopą.

Edytowane przez MST
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ss1973 napisał:

Panowie z tym aparatem w Mi Note 2 to jakaś histeria jest. Może nie jest to Galaxy S7 ale w budżecie 999 PLN to naprawdę dobry telefon.
Miałem Mi5 więc jakieś porównanie mam.

Telefon jest ok, po prostu aparat jest słaby. Moja żona używa i tak jak pisałem już wcześniej telefon jej się podoba oprócz aparatu. Poniżej tysiaka to jeszcze od biedy można przymknąć oko, problem w tym, że długo stał ponad tysiąc, tak z 1500 zł. Jak go kupowałem w Gearbest 12 listopada to stał po ok. 1300 zł i przecenili go na 550 zł. W tej cenie mogę powiedzieć, że jest ok, ale 1300 nie był wart, skoro trzy miesiące później za 1400 zł kupiłem w Gearbest One Plus 5T. OP5T też nie ma świetnego aparatu, ale jest dużo lepszy od Mi Note 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MST napisał:

Aptx jest aktywne domyślnie w naszym Note, czy potrzebny jest moduł do magisca? 

Mam słuchawki z aptx i spróbuję to sprawdzić, ale na razie nie mam Note 2 pod ręka. Jak sprawdzę to zedytuję posta.
W OP5T jest dostępna opcja: Kodek dźwięku bluetooth i tam jest m.in.: aptx i aptx HD. Jak podłączam słuchawki kombatybilne z tym standardem to wyskakuje logo Qualcomm Aptx. Może jest coś takiego w Mi Note 2? W Magisku jest moduł APT-X dla Oreo, dla Nougata może też działać, który ma wyciągnięte pliki z aptx z One Plusa OOS.
Link: magisk_aptx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...