Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

ok. dzięki co do mapy poszukam w ustawieniach mapy, przy okazji muszę znaleźć dlaczego nie mam audio lektora mapy  (w telefonie) gdy jestem w trybie bluetooth i jestem połączony z radiem w samochodzie (jako zestaw głośnomówiący)

a mam pytanie właściwie dwa...

1) co zrobić aby mieć Androida 8 (czy jest szansa w najbliższej przyszłości aby była aktualizacja poprzez OTA)

2) ustawienia >dodatkowe ustawienia> region > Polska ustawiam lub Niemcy ... kiedy zamknę ustawienia z automatu przechodzi na  Chiny - czy tak powinno być?

dziś poszła mi aktualizacja do MIUI Global 9.5_Stabilna_9.5.2 (Nadmifa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichałTJE Nie warto, poza wyższym numerem wersji androida, dostaniesz niestabilny soft ze specyficznymi problemami, które nieprędko naprawią. Ja się pokusiłem o aktualizację do Oreo po tym krótkim okresie gdy jednocześnie wydawane były dwa romy z różną wersją androida - teraz mocno żałuje, trzeba było zostać na jakimś 8.3.22 lub 8.3.26. Soft był dużo bardziej stabilny, nie było problemów z czujnikiem zbliżeniowym, znacznie lepszy czas na baterii. Patrząc na to co się dzieje (nadejście miui 10) i tego na jakim etapie jest wprowadzenie nowszego androida, lepiej odpuścić i cieszyć się z użytkowania swojej słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich to mój pierwszy post na forum. Przymierzam się do zakupu xiaomi mi note 2 6gb / 128gb global. Czy ktoś z Was posiada model z tymi parametrami i może się wypowiedzieć? W necie trafiłem na testy i recenzje wersji 4gb/64gb dla tego chciałbym zasięgnąć opinii kogoś kto posiada wersje xiaomi mi note 2 6gb / 128gb global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lex napisał:

Witam Wszystkich to mój pierwszy post na forum. Przymierzam się do zakupu xiaomi mi note 2 6gb / 128gb global. Czy ktoś z Was posiada model z tymi parametrami i może się wypowiedzieć? W necie trafiłem na testy i recenzje wersji 4gb/64gb dla tego chciałbym zasięgnąć opinii kogoś kto posiada wersje xiaomi mi note 2 6gb / 128gb global.

Ja bym Ci polecał zastanowić się nad mi note 3. O 2 nieba lepszy aparat, jest on na poziomie iphona 8. Po za tym wygląd mi 6 i ekran IPS, a w mi note 2 może się trafić dobry, a może tragiczny OLED (to nie jest ten sam co w samsungach ;) ). Można go kupić za 1000-1100zł. Procesor teoretycznie gorszy, ale w testach jest wydajniejszy niz mi note 2, a 6gb ramu starczy na długo :) W benchmarkach telefon głównie traci na grafice w porównaniu do mi6, lecz ta i tak jest (świetna?). Każda gra jakiej nie włączysz pójdzie bez najmniejszego problemu. Wybierz mądrze, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na mojego Note 2 nie narzekam. Ekran mam ten chyba dobry bo ładnie świeci.Zostalem na andku 7 bo na 8 było kilka błędów np.trzaski z głośnika przy dzwonku,potrafił sam z siebie się grzać w kieszeni, losowy drenaż baterii. Na android 7 tego nie mam.Aparat przy świetle dziennym robi mega foty.Mi wystarczy. Do lepszych zdjęć mam lustrzankę.140000 pkt w Antutu. Cena teraz 940zl z europejskiego magazynu za taki telefon to dobry deal

Wysłane z Mi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gordonn napisał:

Ja tam na mojego Note 2 nie narzekam. Ekran mam ten chyba dobry bo ładnie świeci.Zostalem na andku 7 bo na 8 było kilka błędów np.trzaski z głośnika przy dzwonku,potrafił sam z siebie się grzać w kieszeni, losowy drenaż baterii. Na android 7 tego nie mam.Aparat przy świetle dziennym robi mega foty.Mi wystarczy. Do lepszych zdjęć mam lustrzankę.140000 pkt w Antutu. Cena teraz 940zl z europejskiego magazynu za taki telefon to dobry deal

Wysłane z Mi Note 2
 

Punkty to nie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, xRetroN napisał:

Ja bym Ci polecał zastanowić się nad mi note 3. O 2 nieba lepszy aparat, jest on na poziomie iphona 8. Po za tym wygląd mi 6 i ekran IPS, a w mi note 2 może się trafić dobry, a może tragiczny OLED (to nie jest ten sam co w samsungach ;) ). Można go kupić za 1000-1100zł. Procesor teoretycznie gorszy, ale w testach jest wydajniejszy niz mi note 2, a 6gb ramu starczy na długo :) W benchmarkach telefon głównie traci na grafice w porównaniu do mi6, lecz ta i tak jest (świetna?). Każda gra jakiej nie włączysz pójdzie bez najmniejszego problemu. Wybierz mądrze, pozdrawiam :)

Szukam telefonu o parametrach  6/128 gb z wejściem na słuchawki a nie przez przejściówką i z aparatem tył od 18 mpix. Wydaje mi się że note 2 to dobry będzie wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xretron...ma swoje opinie i też warto poczytac ...

ja jestem użytkownikiem od ponad miesiąca mi note 2 i jestem mega zadowolony pisze kolejny raz... zdjęcia są super (porównuje do flagowców LG/Samsung) ale co najwazniejsze dla mnie bez B20 a zasięg jeste praktycznie w każdej dziurze... mam porównanie - jeżdze mnóstwo po kraju i tam gdzie zazwyczaj były dziury w zasięgu mi nite 2 nawet się nie zająknie... 

najlepsza słuchawką jaką miałem do tej pory... wersja miui global 9.5.2.0...   64GB

******************

jako, że poznaję cały czas system miui proszę o podpowiedź... w jaki sposób zapisac kontakt na karcie sim?obecnie gdy wybieram zapisz kontakt mam wyłacznie : Konto Xiaomi (nie używam nie synchronizowałem) lub skrzynkę @gmail ? dlaczego nie mam mozliowści wyboru na kartę sim lub chociaż pamięc telefonu...

gdzie zmienić w ustawieniach?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lex masz odpowiedni dział od poszukiwań i multum przydatnych tematów, poszukaj i poczytaj.

@MichałTJE ale po co? I co to ma wspólnego z tym tematem? I po co teraz trzymać kontakty na karcie sim... (?)

Kontakty > Ustawienia > Pokaż kontakty z karty SIM i już są dodatkowe opcje przy zapisie

Kontakty > Ustawienia > Kopia i przywracanie > Kopiuj na kartę...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje możliwość sprawdzenia na pudełku lub w jaki sposób mogę zweryfikować czy kupuje wersje GLOBAL ? Z tego co wyczytałem to wersja z HK nie posiada wszystkich częstotliwości pasm LTE.

 

 Xiaomi Mi Note 2 Global Version 4G Phablet - BLACK HK WAREHOUSE 6GB RAM 128GB ROM

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_617023.html?wid=1349303

 

 Xiaomi Mi Note 2 4G Phablet - BLACK GLOBAL VERSION 6GB RAM 128GB ROM

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_641251.html?wid=1349303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tpawel napisał:

Jaki jest sens kupna tego telefonu za taki hajs?zwykle wersje 1000-1200 to spoko, fajny sprzęt za tyle. Ale za cenę wersji global to mimixa 2 kupi

Mam możliwość kupić za 1200  6GB RAM 128GB ROM GLOBAL jednak przy zakupie chciałbym jakoś zweryfikować co kupuję. Więc pytanie brzmi jak zweryfikować LTE B20  w danym modelu.  Czy jest ta informacja na opakowaniu lub czy po uruchomieniu  telefonu gdzieś w ustawieniach mogę to zweryfikować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tpawel napisał:

Za tyle raczej będzie bez, nawet Gearbest nieraz ściemniał że ma global version a sprzedawał China z romem global.

Bez roota niestety bandów nie podejrzysz jakie obsługuje

 

 

Tego się właśnie obawiam, że zostanę oszukany :/ i chciałem to jakoś zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Najnowsze Xiaomi Eu 8.5.3 na Androidzie Oreo dodali double tap to wake (a przynajmniej tak mi się wydaje bo wcześniej nie widziałem). Takie małe info jakby kogoś interesowało. Więcej nowych ficzerów nie zauważyłem. Działa dobrze, stabilnie, nic nie wywala, Magisk również działa (xposed jeszcze chyba nie ma dla MIUI na oreo). Co do baterii to ja na to nie patrzę. ile ma wytrzymać, tyle wytrzyma, więc o tym nie będę się wypowiadał. Szybkość działania jak zawsze bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej. Najnowsze Xiaomi Eu 8.5.3 na Androidzie Oreo dodali double tap to wake (a przynajmniej tak mi się wydaje bo wcześniej nie widziałem). Takie małe info jakby kogoś interesowało.


Raczej faktycznie tak Ci się tylko wydaje, że dopiero w Oreo to dodali ;)

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...