Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna robota miuipolska.

Dziękuję za kasowanie postów w dziale problemy techniczne. Aktualizacja OTA miuipolska rozwaliła mi telefon, a post został dyskretnie usunięty. Brawo!

 

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum

Jakoś sobie poradziłem, ale bez waszej pomocy. Jeśli tak mają wyglądać OTA to strach z tego korzystać. Instalujesz 8.0 a dostajesz w OTA 7.0..  Czyli, OTA jest ale nie wolno go używać bo się wszystko wysypie i nie ma wtedy żadnej pomocy? Posty są usuwane i nadawane punkty karne na zachętę?

Naistalwało mi przez OTA 7.0 na 8.0 i klops. Plik jest na pamięci wewnętrznej xiaomi.eu_multi_MINote2_8.3.22_150c84ec1d_v9-7.0.zip 

tyle w temacie...

Rozwiązanie: Trzeba zainstalować przez TWRP ROM z Android 8.0 i dopiero wtedy przywrócić kopię. Potem można jeszcze raz przez TWRP nainstalować  najnowsze miuipolska 8.0. 

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj spojrzałem na aktualizacje na stronie i zdziwiło mnie to że tydzień temu rom stał na android 8.0 a wczoraj wyszedł na 7.0. Myślałem że to literówka ale na wszelki wypadek nie robiłem aktualizacji.Ktoś wie dlaczego zaniżyli wersję?

Wysłane z Mi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj notkę "aktualizacja androida w mi5": https://miuipolska.pl/miui-8-3-22/ (z mi note 2 jest analogicznie) i jeszcze są wpisy od tego w dół: https://miuipolska.pl/forum/topic/33199-miui-8322/?do=findComment&comment=435469 

Tak jak wspomniał @gordonn rozwiązanie jest jedno, czytać i pomyśleć chwilę przed klikaniem/pobieraniem, unikając niepotrzebnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Romów przeportowałem i takie sprawy jak sprawdzanie obecnej wersji systemu w skrypcie instalacyjnym to nie problem. Prosty grep na bulid.prop i twrp zatrzyma proces destrukcji/instalacji.  TWRP to potężne narzędzie. Nie tylko ja się nadziałem na tą oczywistość, bo dostaje na pw pytania. 

No tak, najlepiej zwalić wszystko na usera, że nie czytam wszystkiego 

Ale tak, mam nauczkę by nie ufać OTA... 

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc00 jako że lubię konstruktywną dyskusję powiem że mam Mi Note 2 a nie Mi5 i nie będę czytał o Mi5.Autorzy powinii to bardziej sprecyzować. W dobie fake news nie mam czasu na czytanie wszystkiego. selektywnie nastawiam się na jeden temat.
Poza tym definicja forum jest od tego aby pomagać innym swoją wiedzą a nie "mądralować się".
Dodam ci dwójkę dzieci i żonę na karku to ciekawe czy będziesz miał czas na wszystko.
Może to offtop ale trzeba to było napisać.

Wysłane z Mi Note 2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz to sobie jak chcesz i kieruj się czym chcesz bo takie jest twoje prawo, ot jak ktoś decyduje się przejść na nową wersję androida i do tego na tym etapie, a potem klika bez zastanowienia to takie będą tego efekty, co więcej byłaby konkretna informacja i super_ważny_dopisek do Mi Note 2 (chociaż jest zbędny), nieważne w jakiej formie, a i tak by ktoś olał, ktoś przeklikał i zainstalował starszą wersję. Proste, tak samo jak to, że ludzie wpadają pod samochody lub robią przelewy na inne konta, bo są "zabiegani", "zawaleni robotą", życiem lub zwyczajnie im się nie chce chwilę pomyśleć (bo ile takie coś może trwać?)...

Dyskusja na temat "ota" była wielokrotnie, ogólnie na romach xiaomi.eu praktycznie zbędne i w zamyśle tylko troszkę wszystko upraszcza. Jest od niedawna i pewnie będzie dalej jakoś rozwijane... Nie myślcie w kategoriach "bo ja, bo ja" - jasne zmień sobie skrypt instalacyjny, ludzie rzucą się instalując nowszą wersję (przede wszystkim "bo nowe"), stwierdzą, że na ten moment im nie odpowiada, a ty właśnie zablokowałeś im możliwość powrotu do starszej wersji, brawo... Tekst z "rozwalonym telefonem" - najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal uważasz, że zagłębianie w forum mi 5, którego nigdy na oczy nie widziałem i jest mi on obojętny jest niezbędne mając mi note 2? 

To swoją drogą, ale brak pomocy i kasowanie postów to drugie. Na kilka lat zniknąłem z tego forum własnie przez takie lekceważenie i nadużywanie uprawnień. Nic tu się nie zmieniło przez te lata. 

Można by to OTA wyłączyć skoro to tylko jakaś niebezpieczna proteza :P i nikt nie ma ochoty zabezpieczyć skryptu. Nie jestem nolifem i nie studiuję całego forum i 50 urządzeń xiaomi.

Edytowane przez MST
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie, ani że masz przeglądać dział mi5, ani też działy "50 innych urządzeń" (lista działów na głównej jest długa...), wystarczyła notatka do tego wydania i pierwsze posty w dedykowanym tej ostatniej aktualizacji temacie, skoro nie masz czasu na więcej. 

Z tym upublicznieniem oreo raz, że trochę za wcześnie, a dwa to na pewno informacje mogłyby być bardziej uporządkowane i np. przeniesione do jakiejś podstrony "beta/testowe/we wczesnej fazie". Tak ludzie się rzucili i są królikami doświadczalnymi. Z tego co widziałem po wpisach dla mi6 sporo problemów, mi5 podobnie, a na mi note 2 część chwaliła, a część wracała do 7... Jak u Ciebie działało? - takiego tematu brakuje w tym dziale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wypowiem się o tym Miui na Android 8.0 dla naszego Mi Note 2.Używam go tydzień i nie widzę żadnych błędów.Wszystko działa poprawnie.Aplikacje przywracalem z kopii Titanium Backup.Aplikacja aparatu trochę się zmieniła. Poza tym jest wszystko to co w wydaniach na android 7.W Antutu wynik wyszedł mi gorszy o 10000pkt. niż w starszej wersji.

Wysłane z Mi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z Yanosik, często gubi gps i trzeba restartować telefon. Raz mi się System przewrócił (restart) na Yanosiku, ale to była wersja z zeszłego tygodnia. 

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Mam pewien problem. Mianowicie zaktualizowałem sobie Nota do androida 8 wersja Miui Global 8.3.1. Taka wersję oprogramowania znalazłem jako pierwszą. Po aktualizacji nie mam możliwości wrzucenia prawidłowo TWRP 3.2.1 ani żadnego innego. Za każdym razem kiedy już je mam po wejsciu do TWRP pokazuje mi się komunikat o wprowadzeniu jakiegoś hasła którego oczywiście nigdy nie definiowałem. jeśli dam cancel to mam wszystko jedynie do odczytu. uruchamiam tel i wywala mi te twrp i wraca mi tel automatycznie do recovery 3.0. Za nic nie mogę sobie poradzić z tym problemem. Niestety nie mogę też nigdzie znależć innego oprogramowania w pliku tgz tak abym mógł zainstalować androida przez mi flash. Może ktoś mógłby mi pomóc z moim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na forum konkretny dział do takich pytań, a w nim multum tematów i podobnych dylematów, poczytaj tu: https://miuipolska.pl/forum/forum/57-co-kupić/

Jesteś nie zdecydowany, zrób porównanie i wybierz to na czym Ci bardziej zależy, a jak w dalszym ciągu to nic nie zmienia - nie kupuj żadnego z nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Jestem nowy w użytkowaniu telefonów Xiaomi, ale już przed zakupem miałem wątpliwości co do zakupów z Gearbest. Jednak zebrałem się i zakupiłem dwie sztuki Mi Note 2 z wysyłką, z Polski.

Wszystko doszło sprawnie w kilka dni.

Teraz pytanie - czy soft w telefonie jest legitny, a nie syfmiui? Wersja to International 4/64.

Idąc po nazwie MiUi znalazłem że niby jest to oficjalny globalny rom. Możecie to potwierdzić? Czy lepiej coś z nim zrobić?

Screen z jednego z nich:

Screenshot_2018-04-16-08-37-52-650_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Erinox napisał:

Root i inne tego rzeczy są mi zbędne. Zależy mi tylko na dobrym działaniu i braku chińskiego syfu. 

Co do aktualizacji pojawiła mi się OTA ale do wersji miui 8.5

Update: po tej aktualizacji pojawiła się do v9 więc wszystko pięknie działa :)

Tylko global w takim wypadku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wczoraj bez problemu wgrałem sobie najnowszy stabilny soft od producenta. Pierwszy raz spotykam się też z tym, że producent również umożliwia ci wgranie paczki romu ściągniętego z ich strony. 

 

Zauważyłem jeden problem. Na jednym z kupionych Note 2 region po wyłączeniu i włączeniu bądź resecie sam przestawia się na chiński. Wymazanie danych i ponowna konfiguracja nic nie daje. 

Jest jakiś sposób żeby to naprawić? Jedynie znalazłem jakieś sposoby, ale potrzeba roota. Chyba że nie trzeba się tym przejmować?

Edytowane przez Erinox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Erinox napisał:
Dzięki za pomoc. Wczoraj bez problemu wgrałem sobie najnowszy stabilny soft od producenta. Pierwszy raz spotykam się też z tym, że producent również umożliwia ci wgranie paczki romu ściągniętego z ich strony. 
 
Zauważyłem jeden problem. Na jednym z kupionych Note 2 region po wyłączeniu i włączeniu bądź resecie sam przestawia się na chiński. Wymazanie danych i ponowna konfiguracja nic nie daje. 
Jest jakiś sposób żeby to naprawić? Jedynie znalazłem jakieś sposoby, ale potrzeba roota. Chyba że nie trzeba się tym przejmować?

To jest śmieciowy rom wgraj globala

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez exwindows
Literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Erinox napisał:

Zauważyłem jeden problem. Na jednym z kupionych Note 2 region po wyłączeniu i włączeniu bądź resecie sam przestawia się na chiński. Wymazanie danych i ponowna konfiguracja nic nie daje. 

Jest jakiś sposób żeby to naprawić? Jedynie znalazłem jakieś sposoby, ale potrzeba roota. Chyba że nie trzeba się tym przejmować?

nie jesteś jedyny "u wielu" osób przestawia się sam na Chiny.

Ja zakładam, że to nie jest błąd, a "ficzer", żebyś nie utracił funkcjonalności oferowanych przez MIUI https://miuipolska.pl/aplikacja-motywy-i-wiadomosci-w-chmurze-znikna-z-miui/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exwindows napisał:

To jest śmieciowy rom wgraj globala

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Rom jest wgrany z oficjalnej strony Xiaomi w wersji stabilnego globala.

Co ciekawe po aktualizacji OTA na drugim problem taki nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego za pomoc. Nie wiem jak ale nie trafilem na ten watek wczesniej. Wlasnie udalo mi sie prawidlowo wrzucic twrp oraz zainstalowac wersje androida 8.3.29 pobrana stad. Myslalem ze mnie krew zaleje tyle razy probowalem wczesniej to zrobic :). Jeszcze raz dziekuje za pomoc
A nie wystarczyło tymczasowe usunięcie hasła do odblokowania fona?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...