Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, blaca napisał:
Czy mi note 2 ma aktywny czytnik linii papilarnych? Czy najpierw trzeba go wybudzic i dopiero można odblokować palcem? 

Polecam obejrzeć https://youtu.be/PSs5WLRNRZwNie jest nie aktywny  

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć  https://youtu.be/PSs5WLRNRZwNie jest aktywny
 
Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
Od kiedy niby jest aktywny?
Trzeba fon wybudzić najpierw, tyle że Note 2, czytnik jest jednocześnie przyciskiem, wiec wciśnięcie od razu go wybudza i odblokowuje. Bez wcisniecia czytnik wymaga wyburzenia.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy niby jest aktywny?
Trzeba fon wybudzić najpierw, tyle że Note 2, czytnik jest jednocześnie przyciskiem, wiec wciśnięcie od razu go wybudza i odblokowuje. Bez wcisniecia czytnik wymaga wyburzenia.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Sorki zjadło mi nie

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na chwilę mi note 2 i mi 5 i zrobiłem parę fotek do porównania. Mi5 wypada dużo lepiej.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka


Może ktoś się podzielić działającym linkiem aplikacji google camera na note2 ? Taka co chodzi pod miui 9

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 08:22, blaca napisał:

Czy mi note 2 ma aktywny czytnik linii papilarnych? Czy najpierw trzeba go wybudzic i dopiero można odblokować palcem? 

Trzeba wcisnąć ten przycisk, który jest jednocześnie czytnikiem i się odblokuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj i przetestuj, lepszej metody nie ma, znajdziesz błędy -> zgłaszaj w odpowiednie miejsca...

Patrząc na dwie ostatnie aktualizacje to teraz najgorzej z mi6 po tym jak dostał Oreo, a tu jest ok.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yupi :D wygląda na to, że mogę przez systemową aplikację aktualizację zmienić system z Global DEV do Global Stable (naczytałem się wcześniej, że teraz to są schody i bez odblokowania bootloadera się nie obejdzie). Właśnie sprawdziłem na pobranej paczce .zip - updater pyta, "czy wrócić do starszej wersji" i chce wyczyścić dane.

Zrobię backupy i zobaczę jak ta aktualizacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skrzek napisał:

Yupi :D wygląda na to, że mogę przez systemową aplikację aktualizację zmienić system z Global DEV do Global Stable (naczytałem się wcześniej, że teraz to są schody i bez odblokowania bootloadera się nie obejdzie). Właśnie sprawdziłem na pobranej paczce .zip - updater pyta, "czy wrócić do starszej wersji" i chce wyczyścić dane.

Zrobię backupy i zobaczę jak ta aktualizacja :)

A coś nie tak masz z wersją DEV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MST napisał:

A coś nie tak masz z wersją DEV?

Wszystko działa (przeszedłem na DEV, bo byłem przyzwyczajony do MIUI9, a na stable było MIUI8)

Chce działające Google Pay, bez zabawy w bootloadery i Magiski - nie to że nie umiem, ale chyba już mi się nie chce kombinować co update ;) Może trochę wydoroślałem (pewnie jestem starszy od niejednego z Was ;) ) i zaczynam wyznawać zasadę, że telefon ma działać!!! ;) (bez zbędnych kombinacji)

 

46 minut temu, tpawel napisał:

Na innym Xiaomi kiedyś tak zrobiłem. Ze stable na dev idzie bez problemu. Odwrotnie da się, updater puszcza normalnie ale po starcie systemu crashowalo się wszystko co możliwe. Nigdy nie widziałem tyłu błędów na raz

Sprawdzę, choć chyba dopiero po weekendzie, bo wyjeżdżam na tę pizgawę, którą prognozują na weekend połazić po Tatrach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak ocenilibyście aparat w Mi Note 2? Widziałem kilka filmów na YouTube i nic specjalnego, ale może aktualizacje coś zmieniły? Google Camera z HDR+? Ten OLED jest aż tak kiepski jak piszą? Mam teraz LG G6, niemiłosiernie irytuje mnie jego grip (dość słaby) i mam zamiar przejść na Mi Note 2/Mi6, ale w Mi6 boli mnie brak jacka.. Z drugiej strony jest jeszcze Mi Note 3, większy ekran ale ma SD660, którego nie widziałem jeszcze przedtem w akcji.

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathias jak masz okazję to zobacz telefon na żywo. Ja brałem w ciemno i nie żałuję. Ekran na początku w porównaniu do IPS wydawał się dziwny ale po kilku dniach jak popatrzysz na te czernie to bajka. Tylko biały ma pod kątem degradacje w niebieski ale kto trzyma telefon pod kątem. Ja używam na wprost.
Zdjęcia tak jak w każdym fonie.Przy dobrym świetle na zewnątrz są bardzo dobre.Dużo szczegółów i mało szumów. Gorzej jest w pomieszczeniach i sztucznym świetle. Byłem dzisiaj na wystawie Lego i mam z 200 fotek robionych bez lampy, auto HDR i przy sztucznym oświetleniu. Powiem że widać poszczególne malutkie klocki.To co mówił Majster Pirzu w swoim teście na YouTube jest negatywnie przesadzone.
Mogę podesłać kilka fotek do wglądu.
Co do telefonu to mogę polecić. Pierwsza liga. Jak będziesz kupował to weź International bo ma pasmo b20 LTE. W małych mieścinach i na wsi nie będziesz miał LTE bez tego.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, gordonn napisał:

Mathias jak masz okazję to zobacz telefon na żywo. Ja brałem w ciemno i nie żałuję. Ekran na początku w porównaniu do IPS wydawał się dziwny ale po kilku dniach jak popatrzysz na te czernie to bajka. Tylko biały ma pod kątem degradacje w niebieski ale kto trzyma telefon pod kątem. Ja używam na wprost.
Zdjęcia tak jak w każdym fonie.Przy dobrym świetle na zewnątrz są bardzo dobre.Dużo szczegółów i mało szumów. Gorzej jest w pomieszczeniach i sztucznym świetle. Byłem dzisiaj na wystawie Lego i mam z 200 fotek robionych bez lampy, auto HDR i przy sztucznym oświetleniu. Powiem że widać poszczególne malutkie klocki.To co mówił Majster Pirzu w swoim teście na YouTube jest negatywnie przesadzone.
Mogę podesłać kilka fotek do wglądu.
Co do telefonu to mogę polecić. Pierwsza liga. Jak będziesz kupował to weź International bo ma pasmo b20 LTE. W małych mieścinach i na wsi nie będziesz miał LTE bez tego.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Byłbym wdzięczny za kilka fotek w wiadomości prywatnej, ewentualnie tutaj dla innych zainteresowanych jak ja ;) Co do B20, miałem już Mi5 i nie przeszkadzało mi to. A jak jest z wypalaniem ekranu OLED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę paczka fotek 200mb.Robione na stockowej aplikacji aparatu jeszcze na andku 7.0.Dodam że zdjęcia robiona przez szybę gabloty.

 

http://www82.zippyshare.com/v/VHxTDFsK/file.html

 

Co do wypalania się pixeli to pytaj innych.Moj ma 3 miesiące i nie mam jeszcze bad pixel.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2018 o 11:08, skrzek napisał:

Wszystko działa (przeszedłem na DEV, bo byłem przyzwyczajony do MIUI9, a na stable było MIUI8)

Zmiana z softu Global DEV do Global Stable V9.2.1.0.NADMIEK przeszła poprawnie (bez odblokowanego bootloadera, z użyciem paczki .zip w aplikacji Aktualizacje). Oczywiście trzeba było zmieniać region i pobrać ponownie paczkę .zip, bo z tą pobraną przed weekendem nie chciał sobie poradzić informując że jest 'unofficial' (?!?!)

Aktualizacja przebiegła sprawnie. Dane przywróciłem z kopii / chmury. Bezproblemowo dodałem kartę mBanku do Google Pay i własnie usiłuję zalogować się do aplikacji, do których pozapominałem hasła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam lokalne miuipolska na Oreo. Kopia z TWRP bezcenna. Aktualizacje to również tygodniowe OTA :)

Co do haseł, to aplikację keepassx, w której można wykorzystać odcisk palca do autoryzacji zamiast wklepywać hasła, a pliczek z hasłami trzymać na google drive. W polach do wpisywania hasła wybrać uzupełnij keepasem  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MST napisał:

A ja polecam lokalne miuipolska na Oreo. Kopia z TWRP bezcenna. Aktualizacje to również tygodniowe OTA :)

Dzięki za propozycję, ale jak już wspomniałem wcześniej:

 

Dnia 16.03.2018 o 11:08, skrzek napisał:

Chce działające Google Pay, bez zabawy w bootloadery i Magiski - nie to że nie umiem, ale chyba już mi się nie chce kombinować co update ;) Może trochę wydoroślałem (pewnie jestem starszy od niejednego z Was ;) ) i zaczynam wyznawać zasadę, że telefon ma działać!!! ;) (bez zbędnych kombinacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dzisiaj dostałem swoją nową zabaweczkę - MI NOTE 2 6/128 z promo w Gearbeście - jest na Globalu i MIUI 8... MIUIPolska więc musi na nim zostacv postawione - czekam teraz na odblokowanie bootloadera przez 72 godziny. Jest czas żeby się naszykować: pytanie o TWRP - znalazłem 2 w lokalizacji https://androidfilehost.com/?w=files&flid=50678.

TWRP_scorpio_8.img i TWRP_scorpio.zip

To pierwsze z datą uploadu 17 marca 2018. Wgrywał to ktoś? Co to za wersja?

Inną wersję znalazłem natomiast w temacie http://en.miui.com/thread-415067-1-1.html ( twrp-3.1.0-0-scorpio.img  Updated 04-04-17 ).

Którą wgrać? Na logikę najbezpieczniejsza ta ostatnia ale może ta nowa TWRP_scorpio_8.img jest bardziej sensowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...