Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, baku1991 napisał:

Może jestem dziwny, ale na Mi4 bym się nie wrócił. Oczywiście to są pewne problemy, ale moim zdaniem nie dyskwalifikują modelu, zwłaszcza w tej cenie. Nie da się mieć wszystkiego za 9 stówek, bez przesady. Najbliższy temu sensowny telefon to Mi6, ale za niego trzeba już dać 1300 przy dobrych wiatrach, a to prawie o 50% więcej.

Btw. Korzystam z telefonu normalnie, nie leży wyłączony. Jako nawigacja również.

A nie wypala Ci się np. czarny pasek statusu podczas korzystania z Chrome? itp.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Telefon jako nawigacja po jednej przejażdżce do wyrzucenia.


Nie histeryzuj, w zeszłym tygodniu 15h nawigacji (Google Maps) i śladu na ekranie nie widzę.
Wyświetlacz Mi Note 2 d*py nie urywa, ale nie jest tak zły, jak go tu przedstawiasz.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Więc mam Mi Note 2 cały tydzień. Kupiony na GB za 270$ z priority line. W porównaniu do poprzedniego UMI Super:

+ super jakość wykonania

+ Lepszy ekran - wpada w niebieski przy dużym kącie patrzenia. Jak  biorę telefon do ręki i patrze na wprost to jest idealnie :)

+ Dźwięk - bardzo dobry, na kilku słuchawkach testowany - naprawdę jestem zadowolony

+ szybkość działania

Największy minus:

- Aparat - on niestety jest kiepski. I to raczej wydaje się być w dużym stopniu winą softu (moja opinia nie potwierdzona żadnym rozsądnym testem). Żonie kupiłem parę miesięcy temu Honor 8 i w porównaniu z nim zdjęcia to jest przepaść.

Od razu zgłosiłem się do Xiaomi do odblokowania telefonu. I mam nadzieję, że na Miui Polska to będzie lepiej wyglądało.

 

 

 

Edytowane przez Featureless
Błąd z nawiasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnej poświaty czy wypalania nie zauważyłem, dla mnie ekran jest dobry, oprócz niebieskiej poświaty pod kątem ale wgl mi to nie przeszkadza. Jak wygląda u Was szybkie ładowanie? U mnie coś słabo, myślałem że w 30 minut naładuje z 50-60% baterii, a tutaj niestety 1% na minutę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie quick charge śmiga jak marzenie. Nie mam dokładnych pomiarów, ale mam ładowarki z qc 3.0 jak i bez niego (2A) i widzę ogromną różnicę. Świeci Ci się logo quick charge?
Też się niecierpliwie i czekam na miui 9. Niestety trendom egzotyk więc dlatego to trwa, ale myślę, że już niedługo.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, baku1991 napisał:

U mnie quick charge śmiga jak marzenie. Nie mam dokładnych pomiarów, ale mam ładowarki z qc 3.0 jak i bez niego (2A) i widzę ogromną różnicę. Świeci Ci się logo quick charge?
Też się niecierpliwie i czekam na miui 9. Niestety trendom egzotyk więc dlatego to trwa, ale myślę, że już niedługo.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

miało być niby na początku grudnia a tu już 19 też czekam na miui 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2017 o 19:24, baku1991 napisał:

U mnie quick charge śmiga jak marzenie. Nie mam dokładnych pomiarów, ale mam ładowarki z qc 3.0 jak i bez niego (2A) i widzę ogromną różnicę. Świeci Ci się logo quick charge?
Też się niecierpliwie i czekam na miui 9. Niestety trendom egzotyk więc dlatego to trwa, ale myślę, że już niedługo.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 


A jaka ladowarke uzywasz? Oryginalna z zestawu? Teoretycznie sie swieci, ampere tez pokazuje 2970mA. Moze oczekiwalem szybszego ladowania :P Ale tak jak mowie, od zera np do 50 procent to okolo 50 minut, albo nawet godzina :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj nabyłem Mi Note 2 i jestem zachwycony. Jak często mogę liczyć na aktualizację z domem global ? Też są co tydzień ?
Zależy, czy masz Global Stable, czy Global Dev. Zakładam, że ten pierwszy, więc nie będziesz miał co tydzień.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Zależy, czy masz Global Stable, czy Global Dev. Zakładam, że ten pierwszy, więc nie będziesz miał co tydzień.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Mam stable, kiedyś miałem w mi5 dev i były co tydzień, który jest w tym momencie lepszy dev czy stable ? W stable są jakoś częściej niż w normalnym androidzie (raz na 3 miesiące) ?

Edytowane przez pr00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie róbcie śmietnika z kolejnego tematu... gdzie są wasze opinie? - wgraj xiaomi.eu i będziesz miał aktualizacje + informacje na bieżąco tu, co z nimi.

---

Przesiadłem się na mi note 2 (global 6/128) z mi5 - sam proces przenoszenia danych jak zwykle na szczęście w miarę szybki i bezproblemowy. Ogólnie wbrew temu tematowi, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ekran oraz jego proporcje bardzo przypadły mi do gustu, ten telefon wbrew pozorom wcale nie jest jakiś olbrzymi jak na 5,7", daje dużo frajdy z codziennego użytkowania i naprawdę sporo można z niego wycisnąć. Dotyk początkowo dziwnie działał na Globalu, po przesiadce na xiaomi.eu i krótkim użytkowaniu - jest jak najbardziej ok. Zniknął problem z baterią i częstym ładowaniem, a z tego co zauważyłem również QC lepiej działa na xiaomi.eu i z rana przed robotą można szybko podładować telefon. Urządzenie tak jak w mi5 jest certyfikowane w sklepie Play, płatności telefonem bez zarzutu, tylko ludzie zza kas jeszcze się dziwnie przyglądają jak posmyrasz czymś takim terminal, na ekranie pojawia się karta, a zaraz potem psotny androidowy ludek (widać, że telefon robi dobre wrażenie i się wyróżnia). Jakość dźwięku wraz z Xiaomi Hybrid Pro HD jest na wysokim poziomie, wifi działa stabilniej niż w mi5 - jest normalnie tak jak trzeba i nie mam już problemu z Mi Band 2 po aktualizacji MIUI (wcześniej trzeba było co tydzień kombinować z opcją odblokowania telefonu opaską).

Miałem do wyboru Mi6, Mix'y i Max'y lub coś zupełnie spoza Xiaomi ("Xiaomi, a cóż to takiego jest?", pozmieniało się bardzo i dużo tego wszędzie), czekając na Note 2 miałem też sporo obaw, na szczęście chybionych, model według mnie świetny chociaż szkoda, że nie pokuszą się o taki "wszystko_mający" tylko pchają na rynek co się tylko da, idąc w ilość (ahhh... Mi Note 3). Brakuje mi jedynie oryginalnego kropkowanego etui z mi5, szkoda, że nie pociągnęli tego dalej na inne modele, tylko dokładają "przezroczyste coś", co po paru dniach wygląda jakby regularnie szorowało po asfalcie lub tańczyło z kluczami/monetami, a przecież takiej kombinacji w jednej kieszeni nigdy nie noszę. Gołe plecki śliskie więc jak dla mnie etui obowiązkowe.  Zgadzam się z aparatem, szału to on na pewno nie robi i tu się nie popisali. Od siebie polecam rozważyć ten model przy wyborze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lector napisał:

Mój Mi Note 2 Global jeszcze w trasie, ale czytając powyższy post to chyba też będę zadowolonym użytkownikiem tym bardziej że przesiądę się z Mi 4.

Ja się przesiadłem z Honora 8 i jestem bardzo zadowolony, czekam teraz 72h na odblokowanie. Bateria trochę mnie zawodzi ale to pewnie kwestia softu. Ekran jest bardzo fajny niewiele ustępuje Samsungowi, sam rozmiar telefonu też jest całkiem ok jak na wielkość wyświetlacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy znajdzie się jakiś właściciel Mi Note 2 z Krakowa lub okolic, który mógłby się ze mną spotkać i pozwolić mi się przekonać czy układanie się tego telefonu w mojej dłoni odpowiada mi?

Kolor modelu nie ma znaczenia bo głównie mam wątpliwości do fizycznego aspektu.

 

Ostatnio przyglądałem się telefonom w saturnie i zrobiły na mnie wrażenie telefony z zakrzywionymi ekranami oraz jak leżał mi w ręce Mi6 i stąd pomysł o Mi Note 2. Niestety nie jest on nigdzie eksponowany w Krakowie.

Interesuje mnie także jak leży w dłoni S6 Edge Plus, którego już nie ma w sklepach, więc ewentualnie ten telefon też chętnie obejrzałbym na żywo.

 

Pozdrawiam, Tomek.

 

edit: Pytanie nieaktualne. Skorzystałem z uprzejmości sprzedawczyni na olx.

Moje odczucia:

-nie zauważyłem problemu ziarnistości ekranu nawet przy małej jasności
-niebieskowaty ekran w porównaniu do mojego żółtego galaxy s6 wyglądał bardzo dobrze
-tylne szkło w odczuciu jest niemal identycznie lub po prostu identyczne jak w Mi6 które sprawdzałem w sklepie. Obłości boków telefonu jest mniejsza niż w Mi6 lecz także bardzo przyjemnie układa się w dłoni
-nie miałem problemu z przeskakującym ekranem zamiast zarejestrowania kliknięcia w apke. Zgaduję, że ma tu spore znaczenie profil palca, jaką powierzchnią się styka z ekranem i nawyki co do dotykania ekranu (choć wątpie żeby ten aspekt akurat był istotny. Próbowałem przesadnie "niechlujnie" uderzać w ekran z ruchem bocznym a mimo to nie odnotowałem żadnego problemu)

Zaraz po oględzinach poszedłem do Euro RTV by oglądnąć telefony. I tu się trochę zdziwiłem bo Galaxy s7 edge ma tylko 0.2 cala mniejszy ekran, ale przez duże zaokrąglenie ekranu robi się jeszcze mniejszy i tak naprawdę sprawiał wrażenie bliższe mojemu 5.1 cala w Galaxy s6 niż 5.7 cala Mi Note'a 2 co nie satysfakcjonowało mojej chęci dużego ekranu do przeglądania multimediów.
W dodatku przekonałem się że mocne zaoblenia galaxy s7 edge wcale nie dodają do wrażeń z obsługiwania go. Wręcz mam wrażenie że po dłuższym czasie dawałby lekko negatywne odczucie, ale bardzo lekkie. Co do funkcjonalności tych zakrzywień ekranu w praktyce - zerowe. Absolutnie nie ma co traktować tego jako atut względem płaskich ekranów. Nie ma to jednak negatywnego wpływu, ot po prostu jest i tyle.

Zdziwiłem się natomiast wyświetlaczami IPS. Od około 3 lat używam OLED'ów, najpierw był OPPO R7f i już tam zakochałem się w oledach, teraz Glaxy S6, ale uświadomiłem sobie że chyba jedyny ekran IPS powyżej rozdziałki 720p jakiego używałem, to ten w Nexus 5 sprzed 4 lat i miałem mylne wrażenie o nich.

Szedłem do sklepu z przekonaniem że kolejny telefon musi być oledem, ponieważ czernie miażdzą IPS, a mniejsza ostrość ekranu nie przeszkadza mi. Jednak oglądnąłem parę IPS'ów np: Huawei Mate 10 Lite, Mate 10 Pro, Xiaomi Mi A1, Mi6 czy nawet Redmi Note 4 i zdziwiłem się jak czarne te czernie są (sprawdzałem każdy ekran aż do maksymalnych jasności, ale w sklepie) i to otwarło moje pole manewru przy zakupie na telefony z IPS, choć dla pewności będe szukał tych z dużym kontrastem w specyfikacjach, chyba że będzie możliwość obejrzenia telefonu na żywo.

 

Ostatni aspekt, który wyniosłem z tych obserwacji, to jak żółty jest mój ekran w Galaxy S6 nawet na maks jasności. S7 Edge jest tylko nieco lepszy.

 

Mam nadzieje, że ktoś skorzysta z tych spostrzeżeń.
Generalnie proponuje przy zakupach telefonu oglądać różne telefony na żywo, nawet te chińczyki niedostępne w polsce oficjalnie, o ile ktoś w waszym pobliżu sprzedaje taki telefon na olx lub allegro.
Szczególnie że przeglądając telefony zauważyłem, że telefon świetny, tylna obudowa metalowa, po recenzji na yt wydawałoby mi się że nie będzie sie palcować, a tu okazało się na żywo że mimo że telefon nie łapie odcisków to po kilku minutach nagle na obudowie pod palcami zrobiła się kałuża co mnie zaskoczyło i zepsuło całe wrażenie telefonu. (Huawei 10 Lite albo Pro, albo obydwa, już nie pamiętam. Także Honor 7X). 

Takie nieprzewidziane drobnostki mogą wyjść na jaw dopiero po zakupie telefonu jeśli go wczesniej nie sprawdzimy namacalnie.

Edytowane przez Tomeqf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 10:47, abc00 napisał:

O tak: https://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html

---

Aktualnie czekam na telefon z polskiej dystrybucji i będzie przesiadka z mi 5

Też sprzedałem mi5 i się zastanawiam na mi note 2 czy warto czy nie lepiej dozbierać i kupić mi6, jak twoje wrażenia z przesiadki z mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5213]alban7314[/mention] Nadal bardzo pozytywne - cofnij się na poprzednią stronę w tym temacie Jedyny problem na tą chwilę to oczekiwanie na normalne i nieśliskie etui. 
Najbardziej boję się że apart mnie rozczaruje. Mi5 naprawdę robił fajne foty. Jak twoje odczucia?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...