Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek dotarł do mnie Mi Note 2, decyzja o odsprzedaży  przyszła już po 30 minutach. Zostałem zaskoczony, bardzo kiepskim ekranem Oled, mając porównanie z Redmi Pro, byłem zszokowany, a chodzi mi o niebieską biel, zaraz po zmianie kąta, oraz mniejszą ostrość treści. Na treści Video, tło jest bardziej jaskrawe (nie pomaga zmniejszenie kontrastu) które uwidacznia w najbardziej jaskrawym punkcie  "pikselowe chmurki". Co do audio  nie wyróżnia się specjalnie, i gra mocno nie równo, nawet w porównaniu z Mi5s, porównałem na trzech różnych parach słuchawek, a HD Audio nawet pogarsza dźwięk odbierając dynamiki utworom. Redmi Pro (na górze) vs Mi Note 2 (na dole) oba w ustawieniu obrazu naturalnym.

F1w5E-c1Kud5.jpg?v=2F1w5E-AfBY5r.jpg?v=2F1w5E-BKtg3E.jpg?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba straciłem już telefonik. Chciałem zrobić porządek i przywróciłem fon do domyślnych ustawień fabrycznych.. Po pierwszych konfiguracji okazało się, ze on mi utworzył jakiś inne konto z jakimś innym ID. I nie wiem jak się zalogować na to ID. Próbowałem na telefon ale telefon jest przypisany do mojego głównego konta z innym numerem ID.

I teraz po każdym Wipe jest info abym wpisał hasło bo telefon jest przypisany do tego ID o numerze xxxxxxx ... I klops. Po telefonie?  Bo różnymi metodami próbowałem odzyskać hasło ale jak? niby mam się zalogować na http://i.mi.com/ ale jak odzyskać hasło do mojego ID? wpisujac telefon lub mejl to odzyskuje hasło do swojego oryginalnego ID, które założyłem po zakupie fona.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej mieć tą biel niebieskawą niż tak żółtą jak w Redmi Pro. Ja miałem Mi5, potem Mi6 - obecnie mam iPhone SE i czekam na MiNote 2, bo udało kupić się go w fantastycznej cenie 270$. Wierzę, że nie będę zawiedziony, choć trochę boję się aparatu. Wszystkie recenzje jakie widziałem, były robione na MIUI8. Nowa, 9-wersja zmieniła coś w tym temacie? Podeśle ktoś z Was jakieś sample? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, R_ade_K napisał:

Bez przesady z tą niebieską bielą. Owszem jest, ale tylko gdy patrzy się pod całkiem sprawy kątem. W normalnym użytkowaniu to kompletnie nie przeszkadza.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

W moim egzemplarzu był pod każdym innym kątem, niż na wprost, zgodzę się że na kolorach tego nie widać. Nawet w recenzji "Mistera Pirzu" widać niebieską poświatę, porównując z recenzowanym Axonem 7 pod podobnym kątem.

HeYFt-V0bIzS.png?v=2HeYFt-aAFtYx.png?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic niebieskiego nie widze ;). Może trafiliście na jakieś trefne modele Mi note 2. Ja natomiast jedynie do czego mogę sie doczepić to bateria. Niby 4100 i ma tyle samo co mój Mate 8. Ale  trzyma bateria dużo gorzej. Ładowałem równą dobę temu i teraz mam 26% i pisze 5h i 3minuty czasu pracy. .. Użycie ekranu 3h i 55min = około 4h. Wiec chyba nie jest tak źle jak sądzę? Wczoraj troszkę sie bawiłem fonem  w czasie meczu itp więc w sumie może jsetem przewrażliwiony..

Jeśli używam telefon tak standardowo czyli nie uzytkuje go za często to no powinien śmiało wytrzymać 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego ma się nie dać? - część z użytkowników tego forum, używa oficjalnych wersji od xiaomi i sobie je chwali, zależy co kto lubi. Dużo lepszy sposób według mnie to raz przysiąść z telefonem, zrobić to co trzeba i wgrać xiaomi.eu, a potem już aktualizować raz na jakiś czas. Nie trzeba zaraz wgrywać nowych wersji co tydzień, a niektóre wydania trafiają się takie, że wszystko działa bardzo przyjemnie i stabilnie. Ktoś też w temacie ostatniej aktualizacji wspominał, że wgrywa tylko tą pierwszą w danym miesiącu,  wolny wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam globala 8.5.5.0 I żadnych problemów, chociaż ostatnimi czasy niespecjalnie wydziwiam, jeśli chodzi o korzystanie z telefonu. Raczej standard: rozmowy i net.

Co di baterii to przy takim użyciu mam jeszcze 82% i 1:30 włączonego ekranu.

 

BTW: nie wiem jak teraz, ale po kupnie bawiłem się MIUI Polska i tam apka Samsunga nie chciała synchronizować się z Gear S3. Z kolei na Globalu nie działa mi Android Pay. Niby postawiłem co trzeba, root ukryty Magiskiem a i tak ni chu chu. Chociaż na 8.5.5.0 jeszcze nie próbowałem...

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, konsolite napisał:

Cześć, 
Kupiłem w niedzielę na Gearbest Mi Note 2. Czekam na przesyłkę i chciałem się zapytać Was jak sprawuje się w nim bateria? Obecnie mam Redmi Note 4 mido i tam bateria jest bardzo dobra. Zastanawiam się czy w Mi Note 2 jest podobnie.

Mi wystarcza na 2 dni ledwo, ale mam 2 karty sim, słuchawka bluetooth, mi band, cały czas wifi i lte. Dużo rozmów w ciągu dnia + dużo messengera. Generalnie jestem zadowolony. Redmi Note 3 Pro wystarczał na troszkę dłużej, ale używałem troszkę mniej no i procek słabszy był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

Tak się pochwalę to zamówiłem sobie na GearBeście za ~1050zł wersję 4/64.

Dodatkowo na ali 2x folia + 2x szkło + case i jeden case z gearbest'a. Jeśli by kogoś interesowało to mogę na pw lub w akcesoriach wrzucić linki

No ja właśnie też kupiłem. W niedzielę wyrwałem na Gearbest wersje 4/64 za 530 zł. Też muszę zamówić folie lub szkło oraz etui.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2017 o 19:35, konsolite napisał:

Mi Note 2.

 

eeee, miałeś kupony jakieś specjalne, punkty, zniżki czy co? :o bo ja zapłaciłem 2x drożej, coś mi się nie zgadza xD

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była specjalna oferta. 5 czy 10 sztuk na Polskę. W sumie nie potrzebowałem nowego telefonu, bo z RN4X jestem zadowolony. Spróbowałem ustrzelić i się udało.
Okazje znalazłem na tej stronie.
https://www.pepper.pl/promocje/o-1400-xiaomi-mi-note-2-international-version-black-58882

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konsolite napisał:

Była specjalna oferta. 5 czy 10 sztuk na Polskę. W sumie nie potrzebowałem nowego telefonu, bo z RN4X jestem zadowolony. Spróbowałem ustrzelić i się udało.
Okazje znalazłem na tej stronie.
https://www.pepper.pl/promocje/o-1400-xiaomi-mi-note-2-international-version-black-58882

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

W takim razie gratuluję refleksu :D wysyłam Ci na pw linki do aukcji z których kupiłem akcesoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...