Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

Też u siebie nie zauważyłem problemu ziarna. Bardzo dobrze odwzorowane kolory, bez gradientów. Ale wpadanie w niebieski już wystąpiło, ale w żaden sposób nie jest to uciążliwe, bo na ekran patrzyłem na wprost, a nie pod kątem :)

Tapatalking Swiftem z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam w archiwum zdjęcia z Note 2 bo go miałem tydzień dla siebie. W porównaniu z Mi5 tylko rozdzielczością wygrywał choć nie można powiedzieć że im większa rozdzielczość tym lepszy aparat. Zdjęcia ładne ale poruszone tak samo jak z Mi5s. Oby do Mi6 dali OIS bo tak to zostaje z Mi5. Kiedyś miałem pomysł by wrzucić na stronę porównanie. Może w święta jak inni będą jeść i święcić coś tam to zrobię posta.

Z Mi5
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Właśnie odblokowałem BL, zainstalowałem TWRP, i kiedy tylko bateria się naładuje, instaluję ROM MIUI Polska/EU.

Powiem tak: to co @Acid pisał o ekranie, to delikatne określenie. Pod kątem jest on... niebieski wręcz... taka ultramaryna...

Nie mniej sam fon jest bajeczny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem użytkownikiem Mi Note 2 i jestem ogólnie zadowolony. Przesiadłem się z Meizu MX5. Pod kątem rzeczywiście wyświetlacz łapie niebieski odcień. Jeden problem już złapałem a mianowicie nagle telefon zaczął wariować. Tak jakbym dotykał wyświetlacza w kilku miejscach na raz. Ogólnie do dotyku trzeba się przyzwyczaić. Nie jest to wadą ale jest inaczej :-)

Mam tylko jedno pytanko. Telefon kupiłem w Polsce na allegro i miał wgrany od razu soft Miui Polska. Myślałem nad aktualizacją ale sprawdziłem, że recovery to nie TWRP a chyba fabryczne. Możliwe jest wgranie softu bez odblokowanego BL i wgrania TWRP? Do aktualizacji potrzebuje TWRP?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...
Właśnie odblokowałem BL, zainstalowałem TWRP, i kiedy tylko bateria się naładuje, instaluję ROM MIUI Polska/EU.
Powiem tak: to co [mention=1160]Acid[/mention] pisał o ekranie, to delikatne określenie. Pod kątem jest on... niebieski wręcz... taka ultramaryna...
Nie mniej sam fon jest bajeczny...

A jak ekran poza tym ? Ziarno, kolory, jasność itd. ?

Z Tab2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zielonyBB napisał:


A jak ekran poza tym ? Ziarno, kolory, jasność itd. ?

Z Tab2
 

Jak dla mnie ostry, kontrastowy. Świetne kolory i kontrast, zwłaszcza biel - czerń. Dotyk działa od muśnięcia. O wiele lepiej niż w pierwszej generacji jest z jasnością minimalną i maksymalną.

Generalnie jestem piekielnie zadowolony z zamiany Mi Note na Mi Note 2. Do błękitu ekranu już się przyzwyczaiłem. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptasiekk napisał:

Mam tylko jedno pytanko. Telefon kupiłem w Polsce na allegro i miał wgrany od razu soft Miui Polska. Myślałem nad aktualizacją ale sprawdziłem, że recovery to nie TWRP a chyba fabryczne. Możliwe jest wgranie softu bez odblokowanego BL i wgrania TWRP? Do aktualizacji potrzebuje TWRP

Jeżeli tak to batdzo prawdopodobne że nie jest to rom MiuiPolska, tylko jakaś śmieciowa przeróbka. Do wgrania romu miuipolska potrzebujesz odblokowanego bl i twrp. Można wgrać modyfikowany rom bez odblokowania bl w trybie EDL i tak to ktoś mógł zrobić. Tylko dziwne że nie miał wgranego globala, bo jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to batdzo prawdopodobne że nie jest to rom MiuiPolska, tylko jakaś śmieciowa przeróbka. Do wgrania romu miuipolska potrzebujesz odblokowanego bl i twrp. Można wgrać modyfikowany rom bez odblokowania bl w trybie EDL i tak to ktoś mógł zrobić. Tylko dziwne że nie miał wgranego globala, bo jest dostępny.


Tak to wygląda:
ce82ee7fe00f7f44843596247091176b.jpg

Sytuacja jest trochę dziwna. Sprzedający ogólnie wydawał się ok. Mnóstwo komentarzy + jakieś informacje o nim na tym forum. Cena była ok więc kupiłem. Zanim zacznę bardziej grzebać to wysłałem @ do sprzedającego z zapytaniem o aktualizację. Zobaczymy co odpowie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.03.2017 o 16:31, Acid napisał:

Eh gdyby nie aparat... też bym może miał. Póki co Mi5 jest nie do pobicia. W Mi Note 2 zdjęcia robiłem w miarę dobre bo szczegółowe (dużo MP) ale co z tego skoro często poruszone. Do MI5 nie ma startu.

Jak pisałem, Mi Note 2 ma jeden z najgorszych aparatów z flagowców ever. Takich małych pikseli nie widziałem nawet na Redmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tak to wygląda:
ce82ee7fe00f7f44843596247091176b.jpg

Sytuacja jest trochę dziwna. Sprzedający ogólnie wydawał się ok. Mnóstwo komentarzy + jakieś informacje o nim na tym forum. Cena była ok więc kupiłem. Zanim zacznę bardziej grzebać to wysłałem @ do sprzedającego z zapytaniem o aktualizację. Zobaczymy co odpowie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Sprawdź po prostu status bootloadera komendą oem device-info i tyle. Jak odblokowany to postępuj wg instrukcji: wgraj twrp i nasz rom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.04.2017 o 22:24, zegancio napisał:

Czy wersje mi note2 różnią się tylko pamieciami (i lte w wersji global)? Dokładnie pytam o dac, czy jest w każdej wersji czy są to inne sprzęty?

W każdym Mi Note 2, podobnie jak w Mi Note, w każdym modelu jest przetwornik Hi-Fi audio (niestety, w przeciwieństwie do Mi Note, gdzie był zewnętrzny DAC, tutaj jest chip zintegrowany Qualcomm Aqstic).

Różnice w wielkościach pamięci to tylko różnice w wielkościach pamięci.

Model oznaczony jako "Global" ma nie tylko odblokowane pasmo 800 MHz dla LTE, ale ma dodaną obsługę innych pasm:

Model "Global":

FDD-LTE: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B13 / B17 / B18 / B19 / B20 / B25 / B26 / B28 / B29 / B30
TDD-LTE: B38 / B39 / B40 / B41
TD-SCDMA: B34 / B39
WCDMA: B1 / B2 / B4 / B5 / B8
GSM: B2 / B3 / B5 / B8
CDMA: BC0 / B1 / B10 / B15

Model "Zwykły:"

FDD-LTE: B1 / B3 / B5 / B7
TDD-LTE: B38 / B39 / B40 / B41
TD-SCDMA: B34 / B39
WCDMA: B1 / B2 / B5 / B8
GSM: B2 / B3 / B5 / B8
CDMA: BC0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2017 o 12:56, mrosi napisał:

W każdym Mi Note 2, podobnie jak w Mi Note, w każdym modelu jest przetwornik Hi-Fi audio (niestety, w przeciwieństwie do Mi Note, gdzie był zewnętrzny DAC, tutaj jest chip zintegrowany Qualcomm Aqstic).

 

Rozumiem że producent zaoszczędził na zewnętrznym dac? Czy jakość odtwarzanej muzyki będzię slyszalnie lepsza czy może są to tylko niuanse? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zegancio napisał:

Rozumiem że producent zaoszczędził na zewnętrznym dac? Czy jakość odtwarzanej muzyki będzię slyszalnie lepsza czy może są to tylko niuanse? 

Tak. W Mi Note 2, zresztą podobnie ja w nowszych telefonach, z procesorami Snapdragon 821 i nowszymi (wyższymi), czyli choćby Mi5s Plus, Mi6, wykorzystano DAC Qualcomm zintegrowany z Soc.

Mi Note natomiast wyposażono w DAC ESS ES9018K2M i wzmacniacz (końcówki mocy) Texas Instruments OPA1612. Absolutnie czołówka w kwestii komponentów Hi-Fi.

Dlatego też od razu wyczułem różnicę w jakości audio. I niestety, w przypadku Mi Note 2 nie pomogą ani PowerAmpy, ani ARISE, ani inne "poprawiacze" audio. No chyba, że ktoś ma pierwszy stopień wtajemniczenia muzycznego (wie kiedy grają, a kiedy nie ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dotarł do mnie Note 2... szybko zabrałem się za odtwarzanie muzyki w formacie flac 24bit i muszę przyznać że jakość odsluchu jest znacznie lepsza od mi5s który miałem wcześniej. Nie mam niestety możliwości porównania z 1-szą odmianą Note ale przesiadka z w/w telefonu gwarantuje świetne doznania odsłuchowe.

ps. Czy ktoś wie jak odróżnić wersje telefonu? Pytam gdyż sprzedawca zamiast zamówionej wersji 4gb/64gb przysłał 6gb/128gb ale niewiem czy jest to global czy prime. Może ktoś wie jakie są oznaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z obniżką ceny Mi Note 2 i dobrym kursie dolara dzisiaj telefon mozna kupić za jakies 1550zł. Szukam dobrego telefonu o przekątnej 5,5 lub wiekszej, sporo czytałem na temat mi note 2 czy aparat naprawde wypada tak tragicznie? Nie robie ogólnie dużo zdjęc czy lepiej kupic mi5s plus ?? Kusi mnie amoled i zakrzywiony ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczne to może nie, w zasadzie poziom dobrej średniej półki z którą cenowo może konkurować przy imporcie z Chin. Wszystko wynika z zastosowanej matrycy - w dzień zdjęcia są super, bardzo szczegółowe, za to w nocy maleńkie piksele na 22mpx matrycy łapią za mało światła i wszystko musi ratować się długim czasem naświetlania lub podbiciem ISO.

Mi5S Plus również nie ma aparatu z wysokiej półki ale przez mniejszą ilość pikseli jest bardziej zbalansowany. Im mniej światła tym większa różnica na korzyść Mi5S Plus, w internecie trochę porównań jest. Note 2 ma za to lepszy wyświetlacz i baterię i jest w wersji global, więc obsługuje wszystkie pasma używane w Europie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się właśnie nad tym telefonem i chciałbym Was się zapytać czy jesteście zadowoleni z niego i jaki kolor polecacie bo czarny oklepany i może ten srebrny będzie fajny? A może lepiej kupić nowego MI 6 sam nie wiem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubis napisał:

Witam, zastanawiam się właśnie nad tym telefonem i chciałbym Was się zapytać czy jesteście zadowoleni z niego i jaki kolor polecacie bo czarny oklepany i może ten srebrny będzie fajny? A może lepiej kupić nowego MI 6 sam nie wiem......

Zależy czego oczekujesz. Jeśli wydajności i ogólnie dobrego telefonu, to bierz. Jedyna słuszna opcja to czarny. Jeśli ważna jest dla Ciebie kwestia audio, to napiszę tak: miałem Mi Note, potem kupiłem Mi Note 2 w najbogatszej wersji. Rezultat? Wróciłem do Mi Note Pro... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubis napisał:

Witam, zastanawiam się właśnie nad tym telefonem i chciałbym Was się zapytać czy jesteście zadowoleni z niego i jaki kolor polecacie bo czarny oklepany i może ten srebrny będzie fajny? A może lepiej kupić nowego MI 6 sam nie wiem......

O ile nie potrzebujesz dużego telefonu, to Mi6 jest lepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, no właśnie do czego będę używał telefonu - głównie dzwonienie, oglądanie YouTube w samochodzie i chyba tyle no i wygląd jest dla mnie ważny a nie miałem jeszcze telefonu z zakrzywionym ekranem a wiem, że to ładnie wygląda. Ważne żeby dobrze było słychać rozmowę telefoniczną no i może w miarę robił ładne fotki. Też się zastanawiam czy nie lepiej poczekać na nowy model bo chyba ma jakoś niedługo się pojawić tylko ciekawe jaką cenę dadzą.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubis napisał:

Dzięki za porady, no właśnie do czego będę używał telefonu - głównie dzwonienie, oglądanie YouTube w samochodzie i chyba tyle no i wygląd jest dla mnie ważny a nie miałem jeszcze telefonu z zakrzywionym ekranem a wiem, że to ładnie wygląda. Ważne żeby dobrze było słychać rozmowę telefoniczną no i może w miarę robił ładne fotki. Też się zastanawiam czy nie lepiej poczekać na nowy model bo chyba ma jakoś niedługo się pojawić tylko ciekawe jaką cenę dadzą.....

Pozdrawiam

Niedługo, czyli kiedy? Skoro Mi Note 2 ledwie co pojawił się na rynku. Pojawi się Mi Note 3 i stwierdzisz, że poczekasz na kolejny model. Koło się nie zamyka. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, R_ade_K napisał:

Panowie, czy Note 2 dostanie Androida 7 i wyższego?

Ktoś coś wie?

Bo chcę sobie wymienić OP3 na Note 2 (OP5 mnie raczej zawiedzie), ale nie chciałbym utknąć z fonem, gdzie Xiaomi skończy wsparcie na Andku 6 i Miui 8...

A mogę zapytać, dlaczego zmieniasz na gorszy telefon? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...