Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, latet napisał:

Tak samo jak Ty będziesz wgrywać ROM china dev potrzebny do wykonania operacji odblokowania :) Czyli w trybie EDL.

ja oryginalny chinski rom wgrałem przez mi pc suite (i tak samo chcę wgrac deweloperski jesli sie w koncu na to zdecyduje), ale z tego co wiem nie da sie w ten sposob  wgrac romów nieoryginalnych.

Czy to znaczy że przez ten tryb EDL można wgrać rom nieoryginalny, bez odblokowywania bootloadera i tak wlaśnie zrobił sprzedawca mojego tel? Czy da się zatem w identyczny sposób wgrac MIUIPOLSKA bez odblokowywania bootloadera?

I ponawiam pytanie - próbowaliście odpalić apke Android Pay na miui polska bądź na romie chińskim deweloperskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, redrubin napisał:

Czy to znaczy że przez ten tryb EDL można wgrać rom nieoryginalny, bez odblokowywania bootloadera i tak wlaśnie zrobił sprzedawca mojego tel? Czy da się zatem w identyczny sposób wgrac MIUIPOLSKA bez odblokowywania bootloadera?

Teoretycznie chyba tak, ale w praktyce nie, ponieważ po prostu nie ma ROM-u MIUI Polska dla tego tel. w formacie dla MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ten ciąg pytań ale dopiero wdrażam się w świat xiaomi/miui -.- Więc pytanie jeszcze jedno - da radę w tym modelu na powrót zablokować odblokowany bootloader? Jeśli tak to jak? jakaś prosta metoda? I co gdybym po zablokowaniu znów chciał go odblokować, to jaka procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu od wprowadzenia Mi Note 2 i pierwszych zakupów tego modelu minęło, więc podpytam. Tym bardziej, że na początku marca zamierzam kupić - waham się pomiędzy Mi Note 2 a Mi MIX.

Jak z baterią w Mi Note 2? Nie interesuje mnie Sot. Raczej rzeczywista wytrzymałość (w dniach, godzinach) przy wskazaniu, co się robi, do czego się telefonu używa. Nie chodzi też o dokładne rozpiski co i kiedy. Ogólne informacje, dające pogląd na długość życia ogniwa. Będę "dźwięczny" za wszelkie wpisy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Trochę czasu od wprowadzenia Mi Note 2 i pierwszych zakupów tego modelu minęło, więc podpytam. Tym bardziej, że na początku marca zamierzam kupić - waham się pomiędzy Mi Note 2 a Mi MIX.

Jak z baterią w Mi Note 2? Nie interesuje mnie Sot. Raczej rzeczywista wytrzymałość (w dniach, godzinach) przy wskazaniu, co się robi, do czego się telefonu używa. Nie chodzi też o dokładne rozpiski co i kiedy. Ogólne informacje, dające pogląd na długość życia ogniwa. Będę "dźwięczny" za wszelkie wpisy... ;)

Wiesz pytanie o baterie dzisiaj to nie jest już istotne. Jaki byś nie kupił telefon to wytrzyma 1-2 dni. Baterie, procki i systemy są takie same. MIUI masz taki sam na obu modelach, specyfikacja taka sama. To i baterię masz taką samą. Owszem MINote 2 ma OLEDA to w teorii lepsza bateria. U mnie spokojnie 2 dni ciągnął ale chyba nawet nie zwróciłem wielkiej uwagi na różnice w działaniu. 

Który brać? Eh jest za i przeciw dla obu. Osobiście brałbym MIXA.

MI Note 2:

  • fajny kształt, super leży w dłoni, cienki, wygląd też niczego sobie, czerń ekranu jest czarna, aparat szału nie robi raczej podobnie jak mixa
  • tragiczny moim zdaniem OLED. Widać w zbliżeniu ziarno i takie jakby struktury organiczne. Badziew jak dla mnie straszny. Kąty widzenia kiepski, wchodzi szybko w niebieski, przejście gradientów w kolorach wyraźne co jeszcze pogarsza i tak kiepski obraz.

MIX:

  • budowa wymaga pewnego chwytu. Jest śliski i łatwo go upuścić. 
  • super wygląd
  • ekran bajka, LCD IPS to jest to czego OLED nie ma. Ramki nie są tak jak na prezentacjach Xiaomi... i dobrze bo nie przysłania się palcami ekranu.
  • kiepski "głośniczek rozmów". No ale to piezo i tak działa więc trzeba z tym żyć. 
  • problem z naprawą. Jak rozbijesz LCD lub cokolwiek to masz problem, chyba większy niż z MI Note 2.

Brałbym MIXA i o niego dbał. Jak outdoor to w futerale koniecznie. Jak w domu do zabawy czy do leżenia na biurku to w miejscu z którego się nie ześliźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Ech... I znów dylematy... ;)

Moim zdaniem Mi Mix to jest gadżet a nie telefon, który kosztuje dużo za dużo. Dodatkowo chciałoby się wymagać od telefonu za taką kwotę dobrej słuchawki do rozmów (ten piezo jest, ekhm ekhm) oraz aparatu, a ten jest taki sam jak Mi piątkach praktycznie. To jest "krok ku przyszłości" i ciekawostka, nie telefon na codzień. Do tego obchodzić się trzeba jak z jajkiem, no przepraszam ale telefonu się używa a nie cacka jak nad niemowlakiem :) 

Ja bym brał Mi Note 2, bo to normalny, dobry telefon. Chyba, że pieniądze nie grają roli i Mi Mix nie jest dla Ciebie drożyzną, to zmienia wtedy pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Oczywiście, że tak Posiadam takowe.

Popieram kolegę galakty. Bardziej bajer, zdecydowanie za duży i klockowaty. I mało dopracowany, ze słabym aparatem. Może Mix 2 będzie lepszy. Jak wybierać pomiędzy tymi dwoma to Mi Note 2 zdecydowanie lepszy wybór.

Tapatalking z Mi Note 2 6/128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

for XIAOMI MI NOTE 2 Full Cover Tempered Glass Slim 3D Curved Screen Protector front glass film for XIAOMI MI NOTE 2 Smart Phone

http://s.aliexpress.com/22mEvuM7

(from AliExpress Android)

Ja mam jakieś premium coś tam, ale poglądowo wygląda podobnie i jest super. Ceny są różne, nie wiem jak z jakością tych tańszych.

Zdjęcie ja wygląda na tel mogę wrzucić wieczorem :)

Tapatalking z Mi Note 2 6/128

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Hmmm... Przy kątowym widzeniu biały przechodzi w niebieski. To mnie wkurza, ale wcale mi to nie przeszkadza, bo na ekran nie patrzę pod kątem, tylko na wprost. A tak... W sumie nic mnie nie irytuje. Czekam tylko na obsługę gestów na krawędziach :)
Ja osobiście wybierając pomiędzy Note 2 a Mi5s wybrałbym Mi5, który miałem dłuższy czas

Tapatalking z Mi Note 2 6/128

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nemed napisał:

Też pomalutku przymierzam się do Note 2 ale opinia @Acida o wyświetlaczu trochę mnie zaskoczyła.
Teraz będzie dylemat: MiNote2 czy Mi5semoji52.png


Wysłane z MiNote
 

Zależy Ci na aparacie?

EDIT: Teraz dopiero ogarnąłem. Mi Note 2 ma jeden z najgorszych aparatów. Technicznie to nawet krok za Redmi Note 2 jest. 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, art12 napisał:

Galakty możesz rozwinąć swoją myśl?

Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

Wpakowali IMX318. Ma sporo mpx bo 22,5 ale... Już od kilku lat wszyscy wiedzą, że to za dużo mpx do smartfona. Ze względu na gęstość pikseli rozmiar pojedynczego wynosi 1,0 mikrona! Dużo, mało? Cóż. Mi4C/Mi5 ma 1,12 mikrona, ale np. Galaxy S7 ma 1,4 mikrona. Więcej mikronów = więcej światła = lepsze zdjęcia i filmy. Przesłony w Xiaomi są prawie zawsze 2,0 (flagowce, pomijam Redmi) więc tu różnic nie ma (S7 ma 1,7 - mniej = lepiej). Nawet Redmi mają 1,12 mikrona w większości. 

Ale dobra, to tylko suche liczby.

Obejrzałem kilka testów i porównań, np. Mi Note 2 do Mi5s i jest słabo. 4k w obydwu telefonach się różni, w kiepskim świetle zdjęcia i filmy są gorszej jakości, bardziej zaszumione. 

Ale to 4K, co z 1080p? A no jeszcze gorzej! Dlaczego? Latet by to wytłumaczył, ale mi się już nie chce. Otóż jest kilka sposobów nagrywania 1080p na dużej ilości pikseli, np. pixel skipping itp itd. Niestety im więcej mpx w sensorze tym gorszej jakości jest film 1080p. 

Dobrze to widać tutaj - http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=7512&idCamera2=300332&idCamera3=300340 . Mi note 2 podług Mi5s jest o wiele gorsze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, art12 napisał:

Tapatalking z Mi Note 2 6/128

Heh, czyli niedokładnie przylega mimo wszystko. ;)

Swoją drogą Mi5s mógłby być ciekawą alternatywą gdyby nie to, że nie ma Hi-Fi. To dla mnie jeśli nie najważniejszy, to jeden z najważniejszych czynników. Dalej. Z racji korzystania z telefonu jako czytnika e-book, ekran Mi Note jest po prostu świetny. Wielkość 5,7 cala jest porównywalna z natywną przekątną 6 cali dla czytników. Z tego względu musiałby być Mi5s z "Plusem". To jednak wciąż brak kodeka audio...

Mi MIX wygląda świetnie, ale... No wlaśnie. Opinia @Acida ma duże znaczenie, bo pomijając fachowość (wiem, dziobię... ;) ), to pewnie jako jeden z niewielu miał okazję organoleptycznie porównać Mi Note 2 z Mi MIX. Zastanawiam się tylko nad jednym. @Acid, masz może porównanie jak wypada ekran Mi Note 2 choćby z S7 Edge? On też ma OLED, testowałem go, więc miałbym jakiś punkt odniesienia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, art12 napisał:

Jak nie przylega wszystko? Właśnie przylega :D wiadomo, że szkło zawsze odstaje tam gdzie się kończy i jest płaska powierzchnia. W końcu jest grube. Na zaokrągleniach spasowane idealnie.

Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

Pewnie chodzi o to, że nie pokrywa 100% ekranu, tylko co to za problem. Łatwiej nakleić bo jest miejsce na błąd i nie najdzie na obudowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

@Acid, masz może porównanie jak wypada ekran Mi Note 2 choćby z S7 Edge? On też ma OLED, testowałem go, więc miałbym jakiś punkt odniesienia...

Przyznam szczerzę bo tak jest... że S7 Edge macałem w Saturnie parę razy jak byłem na "spacerze" tu i tam. W S7 nie ma OLED tylko AMOLED a to chyba różne typy wyświetlaczy. W S7 nie było widać tego ziarna co ma MI Note 2 ale o ile pamiętam (a nie chce mi się sprawdzać) S7 ma rozdzielczość QHD więc porównanie 5-ileś tam cali z SGS7 do Mi Note 2 z FHD ma się nijak. W takim porównaniu S7 ma lepszy wyświetlacz bo jest ostrzejszy i to widać. Wadą... jaką zauważyłem w S7 Edge jest to, że się wypalił. Była taka sobie sztuka w Saturnie w Pasażu G. Kompletnie wypalony ekran i widocznymi powidokami. Wiem, to nie występuje normalnie bo tam włączyli telefon by cały czas świecił ale... kto wie. Przecież S7 nie mają ludzie nawet roku jeszcze to nie wiadomo jak ten ekran będzie wyglądał za kolejny rok czy dwa. OLED w Note 2 chyba nie jest podatny na wypalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMOLED to ulepszona wersja OLED, z tego co wiem te wypalanie w S7 nie jest spowodowane tylko przez te "ulepszenie" ale ogólnie z racji budowy takiego panelu. Więc w Mi Note 2 też się pewnie wypali, ale później. Generalnie jak ktoś nie szuka telefonu na dłużej niż 2 lata to bym się tym nie przejmował. Chyba, że wyskoczy wadliwa partia albo problemy jak z płytą w Mi5 ale tego się nie dowiemy póki co. 

No i OLED przy tej samej rozdzielczości i wielkości ekranu będzie mniej ostry od LCD. Jedyna przewaga to głęboka czerń i tyle. Mniej energii bierze ale przy ciemnych barwach, przy jasnych weźmie więcej od IPS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, galakty napisał:

Ale to 4K, co z 1080p? A no jeszcze gorzej! Dlaczego? Latet by to wytłumaczył, ale mi się już nie chce. Otóż jest kilka sposobów nagrywania 1080p na dużej ilości pikseli, np. pixel skipping itp itd. Niestety im więcej mpx w sensorze tym gorszej jakości jest film 1080p. 

Dobrze to widać tutaj - http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=7512&idCamera2=300332&idCamera3=300340 . Mi note 2 podług Mi5s jest o wiele gorsze. 

Jeszcze lepiej problem widać tutaj: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idCamera1=300338&idCamera2=300332&idCamera3=300340

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat nie jest aż tak istotny dla mnie. Do robienia zdjęć mam lustrzankę... ;) Tak, tak, wiem. Nie nosi się lustrzanki w kieszeni. Nie mniej tak rzadko robię fotki, że w telefonie ten element nie jest dla mnie niezbędny.

Ekran - trochę ma znaczenie. Choć jeśli ktoś do odczytania sms na Redmi 4 zakłada okulary, to znaczy, że różnica między IPS a OLED chyba nie będzie miała znaczenia. To efekt uboczny tzw. SKS... ;)

Skoro natomiast obydwa urządzenia mają Hi-Fi. to hmmm... Dalej dylemat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, matir1 napisał:

Moi drodzy zastanawiam się pomiędzy S7 EDGE a Mi Note 2, Mi5S Plus a O+O3T Jesteście w stanie przekonać do Mi Note 2?

Nawet się nie zastanawiaj nad Mi Note 2 i Mi5S jeśli do wyboru masz S7 i OP3T ;) 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, galakty napisał:

Nawet się nie zastanawiaj nad Mi Note 2 i Mi5S jeśli do wyboru masz S7 i OP3T ;) 

Czemu tak mówisz? W zasadzie cenowo Mi Note 2 jest z nich najdroższy i najbardziej mi się podoba jeśli chodzi o rendery bo na żywo w rękach nie miałem.

Edytowane przez matir1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, matir1 napisał:

 

Czemu tak mówisz? W zasadzie cenowo Mi Note 2 jest z nich najdroższy.

Najdroższy = najlepszy? Mi Note 2 podług S7 i OP3T to badziew. Co on ma takiego dobrego? Kosztuje krocie a niczym sobą nie reprezentuje, chyba że patrzysz na wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, skay77 napisał:

Też się zastanawiam nad OP3T na ich stronie piszą że są problemy z drenowaniem baterii,jeszcze się zastanawiam nad m5plus i żuk edge ale sam nie wiem co brac

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

To tak jakbyś postawił Fiata i Mercedesa obok. O ile w OP3T problem baterii jest softowy, to go naprawią, nie olewają takich spraw jak u nas. ZUKa sobie odpuść, serio. 

Mi5s plus to jakieś wyjście, ale OP3T i tak go rozniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...