Jump to content

CyanogenMod na Mi5

Recommended Posts

CynaogenMod wygląda na każdym fonie tak samo, bo to przecież czysty Android.
Z interface:
- wraca Ci szuflada aplikacji
- masz inaczej posortowane ustawienia (nie masz wtedy tego nieprzemyślanego "dodatkowe ustawienia"
- powiadomienia scalone w jeden ekran ze skrótami -> w MIUI masz albo jeden przesuwany pasek albo dwa
To chyba najważniejsze. A co pod maską?
- CM to kernele i zabawa z nimi. Ja się za to nie biorę jeszcze, wystarczy mi root w MIUI. CM inaczej zarządza ranem według mnie (przynajmniej na MI4c tak było).
- bateria. Tutaj istna loteria moim zdaniem. CM na Mi4c początkowo dzialal średnio pod tym względem, ale ostatnie bulidy to majstersztyk. Nie wiem na jakim jest to etapie w MI5.
- możliwość zmiany DPI

To tyle pamiętam na szybko. Jak coś to pisz na priv, może jeszcze będę coś pamiętać

5 godzin temu, decorator12 napisał:

- CM to kernele i zabawa z nimi. Ja się za to nie biorę jeszcze, wystarczy mi root w MIUI. CM inaczej zarządza ranem według mnie (przynajmniej na MI4c tak było).

A po co? Przecież CM zawiera w sobie kernela i dla 99% jego użytkowników, który nie płaczą że mają o 150MHz za niskie taktowanie spokojnie wystarcza ;)
Co do baterii to mogę śmiało powiedzieć, że w chwili obecnej, gdy CM 13.0 jest tak stabilny, że z wydań nightly przeszedł na weekly, bateria jest jak marzenie. Jeżdżę do pracy pociągiem ~1h w jedną stronę. W drodze powrotnej zwykle wiszę na youtubie. Odłączając rano z kabla, po całym dniu wieczorem miałem na MIUI ~40-45% - co już było świetnym wynikiem. Na CM mam ~55-60%. Dla mnie to nie robi różnicy, bo i tak idzie na noc na kabel, ale może ktoś potrzebuje tych dodatkowych 15%.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...