Skocz do zawartości

Problem z rootem


eagors93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbowałem zrootować telefon przez TWRP i Super SU wg instrukcji na tej stronie: http://www.download.net.pl/redmi-note-2-root-i-instalacja-twrp-3/n/8533/

Próbuję odpalić komendę do tymczasowego uaktywnienia TWRP: fastboot boot <nazwa>.img, ale zwraca mi errory (FAILED (remote: unknown command)). Nawet nie mogę sprawdzić, czy bootloader jest odblokowany, jak widać na zrzucie ekranu poniżej.

Co może być przyczyną? Jak mogę sprawdzić, czy bootloader jest odblokowany? Dodam, że telefon z xiaomi.com.pl (może ktoś wie, czy blokują bootloadery?)

Schowek01.jpg

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, eagors93 napisał:

Rzecz w tym, że nie chce nadpisywać recovery, a tylko raz włączyć. Nie chce utracić gwarancji, a do niczego mi niepotrzebny permanentny flash. Chce tylko raz uaktywnić TWRP, żeby zainstalować SuperSU.

RN2 miał jedynie blokadę na poziomie Recovery nie było w tym modelu blokady Bootloader,ale to też mogłeś nie mieć żadnej blokady jak zakupiłeś telefon niedługo po premierze.

Czy Root nie jest przypadkiem utratą gwarancji?

Jeśli jednak chce włączyć TWRP to możesz to zrobić z poziomu systemu MIUI włączając aplikacje ''Aktualizacje'' klikając w trzy kropki na górze po prawej i wybierać przejdź do Recovery,lub na wyłączonym telefonie zastosować się do któreś z dwóch metod włączenia TWRP.

 

1.Poprzez menu serwisowe volume (+) i power, następnie wybieramy "recovery"

Lub

2.Uruchamiamy telefon kombinacją volume (+), volume (-) i power.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majdan12 napisał:

Czy Root nie jest przypadkiem utratą gwarancji?

Jest, ale w przypadku SuperSU mogę łatwo w razie potrzeby zrobić Unroot i po problemie. Nadpisanie recovery z powrotem to dodatkowy problem.

 

8 minut temu, majdan12 napisał:

1.Poprzez menu serwisowe volume (+) i power, następnie wybieramy "recovery"

Lub

2.Uruchamiamy telefon kombinacją volume (+), volume (-) i power.

I co potem, jak wybiorę np. Recovery? Chciałbym wiedzieć dokładnie, które opcje po kolei wybierać - boję się, że coś popsuje.

Nikt nie wie, dlaczego taki komunikat w adb może się wyświetlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eagors93 napisał:

Jest, ale w przypadku SuperSU mogę łatwo w razie potrzeby zrobić Unroot i po problemie. Nadpisanie recovery z powrotem to dodatkowy problem.

 

I co potem, jak wybiorę np. Recovery? Chciałbym wiedzieć dokładnie, które opcje po kolei wybierać - boję się, że coś popsuje.

Nikt nie wie, dlaczego taki komunikat w adb może się wyświetlać?

A co będzie jak nie będziesz mógł odinstalować SuperSU a telefon będzie musiał być w serwisie?

Zastosuj się do sposobu numer 2. a jak nie zadziała to 1. każdy ten sposób uruchomi ci TWRP w którym przechodzisz do ''Install'' wybierasz swój plik .zip zawierający SuperSU klikasz ''Install'',czekasz  chwile i wyświetli ci się że instalacja została przeprowadzona pomyślnie i możesz kliknąć w ''Reboot System''.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, majdan12 napisał:

A co będzie jak nie będziesz mógł odinstalować SuperSU a telefon będzie musiał być w serwisie?

Zawsze jest ryzyko.

22 minuty temu, majdan12 napisał:

Zastosuj się do sposobu numer 2. a jak nie zadziała to 1. każdy ten sposób uruchomi ci TWRP w którym przechodzisz do ''Install'' wybierasz swój plik .zip zawierający SuperSU klikasz ''Install'',czekasz  chwile i wyświetli ci się że instalacja została przeprowadzona pomyślnie i możesz kliknąć w ''Reboot System''.

Chyba emi umknęło: w jaki sposób TWRP ma się w ogóle znaleźć na telefonie w tej metodzie? I czy to jest permanentne nadpisanie?

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eagors93 napisał:

Zawsze jest ryzyko.

Chyba emi umknęło: w jaki sposób TWRP ma się w ogóle znaleźć na telefonie w tj metodzie? I czy to jest permanentne nadpisanie?

Masz zainstalowane TWRP przez kogoś na swoim Xiaomi? jeśli tak to teraz trzeba się dostać do tego TWRP i napisałem ci sposoby jak do niego się dostać (są 4 sposoby,w czym jeden to przez ADB) jak już będziesz mieć włączone TWRP to trzeba zainstalować SuperSU który da ci uprawnienia Root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to próbuje zrobić... Tzn. nie tyle zainstalować, ile jednorazowo włączyć - czytałem, że nie ma przeciwskazań ku temu i root spokojnie potem może działać przy stockowym recovery. Tylko, jak widać, nie mogę tego zrobić.

EDIT: Przede wszystkim chciałbym zrootować, żeby pousuwać parę stockowych aplikacji MIUI, które mogą pożerać baterię. Ostatnio okropnie szybko mi schodzi bateria, czasem nawet 20% przy wyłączonym ekranie w ciągu niecałej 1h. Czy może to być wina ostatniej aktualizacji? Ktoś jeszcze ma taki problem na RN2?

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eagors93 napisał:

Właśnie to próbuje zrobić... Tzn. nie tyle zainstalować, ile jednorazowo włączyć - czytałem, że nie ma przeciwskazań ku temu i root spokojnie potem może działać przy stockowym recovery. Tylko, jak widać, nie mogę tego zrobić.

EDIT: Przede wszystkim chciałbym zrootować, żeby pousuwać parę stockowych aplikacji MIUI, które mogą pożerać baterię. Ostatnio okropnie szybko mi schodzi bateria, czasem nawet 20% przy wyłączonym ekranie w ciągu niecałej 1h. Czy może to być wina ostatniej aktualizacji? Ktoś jeszcze ma taki problem na RN2?

Zainstaluj china dev tam root'a mozna włączyć w panelu sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...