Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę szajba z tym Android Pay. Mam apke z Mbanku.
Po kupnie telefonu wgrałem miui.eu i wszystko chulało od strzała ... nie trzeba nic wgrywać
pare dni temu wgrałem najnowszy Dev i nie mogę płacić choć mam skonfigurowane jak na Miui.eu.

Chyba bedzie musiał wgrać Magisk i iść zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, z płatności telefonem w mbank korzystam od końca wakacji (mi5 bez root i xiaomi.eu), odrzuciło mi może ze 3 transakcje z czego dwie jak mniemam przez kiszkowaty roaming. W sumie margines, a jak wam nie działają to tylko się cieszyć - wygodne bardzo, ale pieniądze szybciej się rozchodzą :D

Wracając do tematu, @Acid pisał w jednym z tematów: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magisk jest po to, gdy chcemy roota i jednocześnie korzystać z aplikacji które nie pozwalają na uruchomienie gdy mamy ROOTa lub w inny sposób zmodyfikowane oprogramowanie.

Domyślnie MIUIPolska/Xiaomu.eu mają patcha na safetynet przez co działa bez problemu Android Pay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Panowie nie chcę  zakładać  nowego tematu a problem mam bardzo podobny.  Korzystam z wersji 8.5.3 i aplikacji IKO. Na poprzedniej wersji wszystko działało bez zarzutu.  Po aktualizacji płatności nfc działają tylko po uruchomieniu  aplikacji (wcześniej nawet na zablokowanym telefonie).  Ustawione Hce Wallet,  w aplikacji  ustawiona płatność  przy zablokowanym telefonie.  Telefon reaguje  na przyłożoną do niego kartę(ale nie  wtedy gdy ekran jest wygaszony) .  Jakieś  pomysły? 

Edytowane przez michal1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, michal1983 napisał:

Połowicznie pomogło bo działa  ale ekran musi  być  właczony

Czyli działa tak jak trzeba. Zobacz w instrukcji Android Pay. W taki sam sposób płacę aplikacją T-Mobile Bankowe z tym, że trochę muszę czekać z telefonem przy czytniku zanim zapłaci.

Screenshot_2017-10-08-23-15-57-348_com.android.browser.png

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2017 o 19:28, michal1983 napisał:

Uwierzcie  mi,  że  na poprzedniej  wersji działało mi na zablokowanym telefonie. Pozwalało  na to ustawienie  w aplikacji IKO

Nie wątpię. Sam napisałeś, że

Dnia 8.10.2017 o 22:24, michal1983 napisał:

Połowicznie pomogło bo działa  ale ekran musi  być  właczony

I nie jest to połowicznie a tak jak trzeba. Telefon zablokowany to zablokowany, na ekranie blokady bez wpisanego hasła.

A co ty chcesz zrobić to płacić przy uśpionym telefonie a to już inna bajka. I jest coś takiego jak zabezpieczenia. By nikt ci pieniędzy nie ukradł jak telefon leży na blacie, kieszonce czy kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,  ale akurat traktuję to jak kartę zbliżeniową,  bo trzymając  ją  w portfelu  też  może ktoś  czytnikiem  "ściągnąć"   pieniądze.  Z tym,  że w telefonie  mimo wszystko  jest to bezpieczniejsze  gdyż  każda taka transakcja skutkuje natychmiastową informacją  na ekranie  głównym telefonu i wibracjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem Magix

"Po raz kolejny z bocznego menu wybieramy „Moduły” > Dodaj (+) i wybieramy Patch Safetynet Props, po czym uruchamiamy ponownie telefon"

Utknąłem. Wybieram opcję Dodaj (+), odnajduje plik ściągnięty ze strony i teraz jak go wybieram to tak jakby wchodzi do ZIP-a. Widać wszystkie pliki i katalogi w środku Ale nie można ani nic wybrać, ani zatwierdzić. 

Znowu jak daje Back to wychodzi do menu Dodaj (+) A patch się nie pojawia. 

jakieś pomysły o co tu chodzi?

Edytowane przez penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam pewien problem z mi5 i płatnościami zbliżeniowymi android pay. Karta dodana do aplikacji. Jedna jak chcę dokonać płatności (testowana na zakupach w allegro) pojawia się czarny ekran z kręcącym się kółeczkiem i nic się nie dzieje. Jak cofnę go klawiszem to mam informację że wystąpił błąd i nie dokonano płatności. Spotkał sie ktoś z takim problemem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Działające rozwiązanie dla większości xiaomi:
trzeba wejść w Ustawienia -> dodatkowe ustawienia -> Prywatność -> Agenty zaufania -> wyłączyć Smart Lock (Google)
 
Ale ja mam inny problem - w aplikacji Allegro w płatnościach nie pojawia mi się płatność Android Pay. Ktoś, coś ?
Edytowane przez jan1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2017 o 08:04, jan1994 napisał:
Działające rozwiązanie dla większości xiaomi:
trzeba wejść w Ustawienia -> dodatkowe ustawienia -> Prywatność -> Agenty zaufania -> wyłączyć Smart Lock (Google)
 
Ale ja mam inny problem - w aplikacji Allegro w płatnościach nie pojawia mi się płatność Android Pay. Ktoś, coś ?

Tylko jak się wyłączy smart lock to za każdym razem płacąc trzeba wpisywać pin na telefonie a czasami mam tak że odblokowując telefon przez czytnik lini papilarnych nie mogę zapłacić i kręci się to nieszczęsne kółko.

A nie jest czasem na allegro tak, że nie wszystkie zakupy można zapłacić przez android pay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pare dni temu pojawiła mi sie na orginalnym romie aktualizacja do androida 7 i miui v9 którą dokonałem. Lecz po aktualizacji przestała mi działać płatność telefonem przez ING, ustawienia telefonu są bez zmian, w systemie nic nie zmieniałem, wszystko jest ustawione jak przed aktualizacją czy ktoś wie jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Android Pay od miesiąca. Aktualizuję telefon co tydzień, wpłacę nim kilka/naście razy w tygodniu. Nie miałem żadnego problemu z płatnością. Raz zdarzyło mi się nawet tak, że kartę mi odrzuciło a telefon przyjęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, zero problemów i dużo drobnych transakcji, praktycznie od momentu kiedy mbank do swojej aplikacji dorzucił karty visa.

brak root, a w opcjach "portfel nfc z hce", apka sparowana z kontem i w sumie tyle

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...