Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, fortel napisał:

Tylko to jest rom global bez roota a urządzenie jest certyfikowane. Wyczytałem że komuś też nagle przestało działać to pomógł reset do ustawień fabrycznych, ale tego nie chciałbym robić

Dlaczego ? Nie korzystasz z konta xiaomi i nie masz zrobionej kopii systemu ? Jak masz zrobioną kopię systemu w chmurze to po resecie w ciągu 10 minut przywrócisz ustawienia początkowe.

Edytowane przez jan1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj na zakupach w Żabce i chciałem zapłacić za pomocą AP, ale w momencie przykładania telefonu do terminalu wyskakiwał komunikat w stylu: "ta karta jest nieobsługiwana". Zastanawiam się czy to problem z AP (ew. telefonem - choć tego samego dnia wykonałem 2 transakcje bezproblemowo), czy kwestia terminala - nie należał do najnowszych. Jakieś sugestie?

(karta Visa, mBank)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Podaj nazwę softu.

Uzywasz magisk?

Wycofaj zgodę na płatności telefonem w apce mBanku. Usuń kartę z Android pay, odinstaluj apke AP i zainstaluj ponownie i dodaj kartę od nowa. Zezwól na płatności telefonem w apce mBanku.

 

 

7.7.20

Nie, SuperSU (nie wiem czemu działa z rootem).

Resztę zrobię, jak sprawdzę to jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy Możecie potwierdzić, że AP na nowych miuipolska działa prawidłowo - czy da się płacić powyżej 50 PLN i np. doładować konto w Revolut ? Obecnie siedzę na lineage ze względu na powyższe problemy (nie udało mi się ich rozwiazac)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Podepnę się pod temat. Na moim MI5 (MIUI 9 xiaomi.eu 7.9.7 rozwojowa) zainstalowałem Magisk, następnie AP i dodałem kartę, aplikacje tmobile bankowe i włączyłem płatności zbliżeniowe, ustawienia nfc z HCE i nie działa...

SafetyNet na zielono a ja nie mam pojęcia co może być źle. 

 

Jakieś sensowne pomysły? Kupiłem ten model przede wszystkim, żeby korzystać z NFC a od tygodnia męczę się z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej
Podepnę się pod temat.
[...]
 Jakieś sensowne pomysły? Kupiłem ten model przede wszystkim, żeby korzystać z NFC a od tygodnia męczę się z tym tematem.


Sprawdź czy AP ma wszystkie wymagane uprawnienia (autostart, NFC, uruchamianie w tle).
Jeżeli nie zadziała, to bym sprawdził czy działa przed instalacją Magsika (na czysto, bez dodatków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Podepnę się pod temat. Na moim MI5 (MIUI 9 xiaomi.eu 7.9.7 rozwojowa) zainstalowałem Magisk, następnie AP i dodałem kartę, aplikacje tmobile bankowe i włączyłem płatności zbliżeniowe, ustawienia nfc z HCE i nie działa...
SafetyNet na zielono a ja nie mam pojęcia co może być źle. 
 
Jakieś sensowne pomysły? Kupiłem ten model przede wszystkim, żeby korzystać z NFC a od tygodnia męczę się z tym tematem.
Nic nie musisz dodatkowo instalować i kombinować, bo po instalacji tego romu Xiaomi.eu działa AP.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, otzi napisał:

U mnie też krzyczało, przełączyłem Mobilny portfel na wbudowany układ i z powrotem i płatność przeszła dopiero po odblokowaniu ekranu kodem/palcem. Teraz wszystkie przechodzą po wybudzeniu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Zastosowałem ten patent i AP działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko do płacących telefonem i posiadających Miui Polska. Czy na ostatniej aktualizacji 7.9.21 i magisku nie ma problemów? Ja siedzę na Globalu i coś ostatnio mi nie działa myślę o ucieczce na Miui Polska ? 
I jeszcze jedno, czy po zainstalowaniu Miui można jakoś zablokować bootloader ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...