Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z AndroidPay na mojej Mi5. Jadę na global 8.2.2.0 NAAMIEB (telefon świeżynka także jeszcze nie odblokowany bootloader i bez roota).

Podpiąłem kartę z debetową MasterCard z T-mobile bank do Android Pay. Karta podłączyła się bez problemów jednak nie mogę wykonać żadnych płatności telefonem poprzez NFC (tak jakby nie działało NFC chociaż np z głośniczkiem bluetooth można telefon sparować poprzez NFC bez problemu). W ustawieniach 'Dotknij i zapłać' jest ustawiona domyślna płatność Android Pay. O czymś jeszcze zapomniałem? Komuś działa to w takiej konfiguracji i z tym bankiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sloniacz napisał:

Mam problem z AndroidPay na mojej Mi5. Jadę na global 8.2.2.0 NAAMIEB (telefon świeżynka także jeszcze nie odblokowany bootloader i bez roota).

Podpiąłem kartę z debetową MasterCard z T-mobile bank do Android Pay. Karta podłączyła się bez problemów jednak nie mogę wykonać żadnych płatności telefonem poprzez NFC (tak jakby nie działało NFC chociaż np z głośniczkiem bluetooth można telefon sparować poprzez NFC bez problemu). W ustawieniach 'Dotknij i zapłać' jest ustawiona domyślna płatność Android Pay. O czymś jeszcze zapomniałem? Komuś działa to w takiej konfiguracji i z tym bankiem?

Masz ustawiony mobilny portfel (w ustawieniach) jako NFC z HCE?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloniacz - mam dokładnie ten sam problem, tylko karta z mBanku (oczywiście dodana z powodzeniem).

Łażę po sklepach i robię z siebie idiotę. NFC działa (próbowałem jakimś programem do programowania chipów), NFC włączone, AP ma w uprawnieniach dostęp do NFC i... nic.

PS.

Dodatkowo GPS działa tragicznie, telefon potrafi przymulić, Normalnie dramat w porównaniu do 'starego' RN3P :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xede napisał:

@seb masz ta sama wersje systemu? zainstaluj magisk i zobacz co Ci powie o zabezpieczeniach Twojego telefonu

Tyle, że ja mam stable'a, bez roota, bootloadera nie odblokowywałem. SafetyNet na zielono. Magisk chyba mi się nie przyda?

edit: a może cholerka bootloader chińczyk odblokował? Muszę to sprawdzić. Chociaż sam robiłem upgrade do 8.2.2.0, więc powinien się zablokować, czy nie?

Edytowane przez seb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 11:22, Poohacz79 napisał:

Masz ustawiony mobilny portfel (w ustawieniach) jako NFC z HCE?

Mam w ustawieniach coś takiego jak 'układ zabezpieczający' i dwie opcje 1. Wbudowany układ zabezpieczający 2 Użyj HCE Wallet

Wybrana jest pierwsza opcja. Czy przestawienie na HCE Wallet pomaga?

Edytowane przez sloniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś nie mógł znaleźć najnowszego magiska

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/beta-magisk-v13-0-0980cb6-t3618589 < w zipie jest apk do instalacji pod android bo u mnie np. nie było magiska managera w systemie po zainstalowaniu przez twrp i magisk manager musiałem recznie doinstalowac

 

a skad wziasc nowe saftynet propr czy uzywamy tego co bylo?

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/xiaomi-safetynet-fix-t3600431

rozumiem, że to jest to ale niestety po wgraniu tej opcji w magisk, saftynet na czerwono, ale zrobię ak jak Acid napidał i sprawdzę bo może będzie działać.

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy tylko u mnie przestał działać Android Pay na global stable?
Wczesniej działało a po aktualizacji nie da sie nigdzie zapłacić.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Co region PL dostał w końcu tego Androida 7? SafetyNet pass jest niestety dla 8.1.2 i oczywiście na miuipolska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludziska działają wam moduły w Magisk 13?
U mnie się normalnie instalują, ale kompletnie nic się nie dzieje.
Np. Viper4Android nie działa mimo, że jest zainstalowany.
Na wersji 12 działają moduły, ale SafetyNet na czerwono..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnią wersją MIUI (7.7.20) nie ma sensu nic instalować i kombinować; po aktualizacji systemu wgrałem Magiska od nowa, próbowałem z różnymi patchami i cały czas nie miałem Safetynet na zielono - nawet jak sklep pokazywał że certyfikat jest ok, to w praktyce nie działał. Użyłem uninstallerów, wgrałem 7.7.20 od nowa i teraz wszystko działa, włącznie z certyfikatem. Zobaczymy czy tak będzie cały czas, poprzednio (miesiąc temu) zainstalowałem v12 i 1.10.1 (tak jak Gravis), i przez pewien czas też wszystko działało, do czasu aż się popsuło :P 

Ciekaw jestem czy na miui 9 też będzie tak ładnie działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno wgrałem sobie wersję 6.11.10 i nareszcie nic mnie nie denerwuje, telefon śmiga ;) ale nie mogę ogarnąć Magiska i AndroidaPay...czy na tym romie (ostatni na 6.0) to jest w ogóle możliwe? Jakaś paranoja, Magisk kompletnie nie radzi sobie z tym systemem tak jak bym co najmniej jakiegoś androida 8.0 zainstalował -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co mogło się stać z Android Pay? Wcześniej wszystko hulało bez problemu aż pewnego dnia przestało działać tzn. 

gdy przykładam telefon do terminalu wyskakuję aby spróbować ponownie i tak w kółko.

Oczywiście zwykłą kartą mogę płacić co by wykluczyć problem po stronie banku a innych opcji w telefonie raczej nie zmieniałem.

Reinstalowałem aplikacje i dodałem jeszcze raz kartę ale nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ari93 napisał:

@fortel kiedyś tak miałem, instalacja aktualizacji systemu + roota, magiska itp i śmigało dalej

Mógłby ktoś tu wrzucić tego Universal SafetyNet Fix Beta 5 Test 7?

Tylko to jest rom global bez roota a urządzenie jest certyfikowane. Wyczytałem że komuś też nagle przestało działać to pomógł reset do ustawień fabrycznych, ale tego nie chciałbym robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...