Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po instalacji tej bety i próbie uruchomienia mahisk managera wywala blad, że program nie uruchomił się poprawnie. Posiadam najnowsze miui polska. Poprzednia wersja działała, działał root, jedynie safetynet świecił na czerwono.

Edytowane przez pl_shibby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pl_shibby jakbyś doczytał wątek na xda to jest napisane że ostatnia wersja jest do poprawki właśnie przez ten FC. Tu jest tymczasowy fix

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72688654&postcount=778

Ale myślę że trzeba sobie odpuścić zabawy z magisk aż autor ogarnie temat i wypuści finalny fix.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle trafiłem na przejście z SuperSu na Magiska, bo widzę że akurat z tym drugim zaczęły się problemy. Tak czy siak na SuperSu 2.82 mój Mi5 przechodzi test "bezpieczeństwa płatności", SafetyNet wywala tylko CTS profile mismatch. Ale płatności Mastercard działają.

Za to na Magisku we wszystkich możliwych kombinacjach od 12 do ostatniej 13 z wczora wieczora z podmienionym Managerem na 5.01 wywala zarówno CTS jak i integrity error. Poza tym tel. nie przechodzi testu bezpieczeństwa, no i płatności Mastercard nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekBB nie wiem czemu u Ciebie to nie działa ja teraz sprawdziłem i ten moduł universal-safetynet-fix-v1.10 u mnie działa. W logu podmienia ro.build.fingerprint" "Xiaomi/sagit/sagit:7.1.1/NMF26X/V8.2.17.0.NCACNEC:user/release-keys" z MI6 :) 

JzHjobih.pnggRpAh8uh.png

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekBB a nie pokazuje Ci teraz że MI5 to MI6 :P Na xda już jest taki wpis Why my Redmi 3s showing as Mi6 ? " Ten koleś co tego fixa robi wcześniej to dla każdego modelu dodawał osobno build fingerprin a teraz poszedł po całości i jest jeden ze stable dla MI6 :D " sagit:7.1.1/NMF26X/V8.2.17.0.NCACNEC "

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19876]JacekBB[/mention] a nie pokazuje Ci teraz że MI5 to MI6  Na xda już jest taki wpis " Why my Redmi 3s showing as Mi6 ? " Ten koleś co tego fixa robi wcześniej to dla każdego modelu dodawał osobno build fingerprin a teraz poszedł po całości i jest jeden ze stable dla MI6  " sagit:7.1.1/NMF26X/V8.2.17.0.NCACNEC "
 
 

Gdzie to sprawdzić?
A po drugie coś mi po wgraniu uniwersalnego safetynet Mi5 mi przycina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gravis zrób jak kolega wyżej i ja też to zrobiłem, wywal poprzednie wersje żeby nie było i dopiero zainstaluj najnowszą i ten fix. A zauważ ze kolega nawet nie instalował tej wersji v13 tylko na v12 ma ok :) 

EDIT: Jeszcze dla pewności czy masz włączoną opcję Magisk Hide ? Bo jak się ją wyłączy jest tak jak u Ciebie :P

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2360]Gravis[/mention] zrób jak kolega wyżej i ja też to zrobiłem, wywal poprzednie wersje żeby nie było i dopiero zainstaluj najnowszą i ten fix. A zauważ ze kolega nawet nie instalował tej wersji v13 tylko na v12 ma ok  

EDIT: Jeszcze dla pewności czy masz włączoną opcję Magisk Hide ? Bo jak się ją wyłączy jest tak jak u Ciebie

U mnie Magisk Hide jest wyłączony i wszystkie 3 pola mam na zielono.

 

Edit. Zaś mi zgubił roota. Heh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zimex napisał:

A ja mam komunikat "the response is invalid" i wywla sklep googla :/

Na wersji 13 miałem problem bo safetynet nie przechodził, a sklep wywalało. Wróciłem do 12 (nigdy nie miałem problemu z rootem) zainstalowałem patch 1.10 i... dalej wywalało sklep. Odznaczyłem go w magisk hide i teraz jest wszystko OK. 3 zielone pola, a w sklepie urządzenie certyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to walczymy dalej. Sprzątanie po SuperSu, instalka MIUI 7.6.15, Magisk 12 i Manager 4.3.3 (czyli ostatnie oficjalne wersje). Pomiędzy każdą kolejną czynnością restart, wipe dalvik/cache, na końcu jeszcze raz reinstall Managera i oto wreszcie przy teście SafetyNet zaczęło mielić dłużej niż zwykle. Długo. Aż wreszcie zrobiło się zielono.

Ale jak w hide zaznaczę sklep i INGmobile, to te aplikacje przy próbie odpalenia wywalają się. Bez odznaczenia apka bankowa twierdzi, że telefon się nie nadaje do płatności.

I co teraz...?

 

 

1.png

2.png

3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi wywaliło roota. Tym sposobem doszedłem do miejsca gdzie walczy [mention=19876]JacekBB[/mention]

Teraz mam tak. Magisk v12 i dwa moduły safetynet. Jeden ten v3 a drugi uniwersalny. Oba aktywne w Magisk. Root jest i safetynet na zielono choć długo myśli ale zaskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...