Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwól, że zacytuję z oficjalnego źródła, bez tłumaczenia:

Cytat

So, to use Android Pay with CM14 and CM13, you need to take care of the following two things:

  • Make sure you’ve installed official and stable (non-nightly) release of CM14 or CM13.
  • Make sure root is disabled in the Developer options setting on the device.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SphunaR napisał:

Pozwól, że zacytuję z oficjalnego źródła, bez tłumaczenia:

 

Tylko ze kolega niby napisał że działa na cm14.1 Co chyba nie jest prawdą , bo sprawdziłem na wszystkich wersjach. I nie działa. Pozostaje sprawdzić na cm13 snapshot , tyl;ko ze link nie działa :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ze na Redmi Note 3 był skurkowaniec co ogarnął jak wgrać miuipolska na zablokowanym bootloaderze. Nie dałoby sie tego jakoś ogarnąć na Mi5? 
mBank nie obsługuje narazie HCE. Android Pay to fajna sprawa, żeby nie nosić przy sobie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Tom 500 napisał:

Mam MIUI global 8.1.2.0, wcześniej oblokowany bootloader. Wystarczyło zablokować bootloader tzn. w trybie fastboot w aplikacji fastboot odpalić komendę: fastboot oem lock

Zablokowanie bootloadera dało to, że pay działa

 

Prawda to? Mi5 zakupione na Aliexpress, nic nie ruszane, global, są grzecznie wszystkie aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć!
Tom 500 napisał:

Mam MIUI global 8.1.2.0, wcześniej oblokowany bootloader. Wystarczyło zablokować bootloader tzn. w trybie fastboot w aplikacji fastboot odpalić komendę: fastboot oem lock

Zablokowanie bootloadera dało to, że pay działa
 
Prawda to? Mi5 zakupione na Aliexpress, nic nie ruszane, global, są grzecznie wszystkie aktualizacje.

Tak


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.02.2017 o 17:45, Eragon napisał:

To najmniejszy problem.

Nie wiem czy taki najmniejszy bo mbank już 4 miesiące wprowadza i wprowadzić nie może.

Dnia 25.02.2017 o 20:02, Reche21 napisał:

jakiego byś nie miał telefonu jeśli ruszysz bootloader to Android Pay nie ruszy 

Nie? Magisk oraz odpowiedni patch na safenetpass i ruszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś sposób żeby Raiffeisen mobilny portfel się uruchomił? Google Pay u mnie działa, dodałem kartę, Global stable 8.0.4.0 ale nie obsługuje Raiffeisena. A mobilny portfel wywala tylko komunikat Twój telefon nie przeszedł weryfikacji bezpieczeństwa. Bootloader nie odblokowywany jeszcze.

 

To Raiffeisen pocisnął na ich stronie:

0663fa79f4b1974a6cbc6eb54aa93e02.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uki.jarzyn napisał:

A macie jakiś sposób żeby Raiffeisen mobilny portfel się uruchomił? Google Pay u mnie działa, dodałem kartę, Global stable 8.0.4.0 ale nie obsługuje Raiffeisena. A mobilny portfel wywala tylko komunikat Twój telefon nie przeszedł weryfikacji bezpieczeństwa. Bootloader nie odblokowywany jeszcze.

 

To Raiffeisen pocisnął na ich stronie:

 

 

 

jak masz globala to zobacz w ustawieniach czy masz napisane ze telefon jest bezpieczny nie powiem dokładnie gdzie to znaleźć bo nie pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie stanu certyfikacji urządzenia

Otwórz Sklep Google Play .

Kliknij menu   Ustawienia.

W sekcji „Stan certyfikacji urządzenia” zobaczysz, czy Twoje urządzenie jest certyfikowane.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problem z Android Pay bo miałem wgrany rom z MIUI Polska. Po wgraniu Global Stable dalej nie działał Android Pay, pomogło dopiero dodatkowo zablokowanie ręcznie bootloader. Teraz Android Pay działa i dodatkowo w końcu w telefonie zaczął działać idealnie skaner odcisku palca !

P.S. 
Dla google dalej moje urządzenie nie jest Certyfikowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadow2k3 no niby jest certyfikowane ale mobilny portfel nie działa

c0396a7d81212140d7ef811841a60fbd.jpg

Mój bank nie obsługuje Android Pay wiec nie pomogę. Na 100% trzeba mieć global stable i zablokowany bootloader w Mi5

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uruchomiłem AP na miuipolska . Jutro sprawdzę czy da się płacić. Ale bezproblemowo dodałem kartę wiec raczej będzie działać.

 

Instrukcja :

1. Zainstalowac magisk zgodnie z tą instrukcją: KLIK

2. Zainstalować z pod twrp zip :KLIK

 

po restarcie safety net przechodzi bez problemu ;p

Edytowane przez kecik18
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kecik18 napisał:

Uruchomiłem AP na miuipolska . Jutro sprawdzę czy da się płacić. Ale bezproblemowo dodałem kartę wiec raczej będzie działać.

 

Instrukcja :

1. Zainstalowac magisk zgodnie z tą instrukcją: KLIK

2. Zainstalować z pod twrp zip :KLIK

 

po restarcie safety net przechodzi bez problemu ;p

Nie dałeś linka do "z" :P

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że na poważnie, no chyba, że jest 1935 rok, wtedy żartuję :). Tak rażący błąd kłuje w oczy i warto poprawić zamiast się droczyć.

Co do Android pay, świetnie, że działa. :) Nie korzystam, gdyż BZWBK działa doskonale na MiuiPolska ale wielu osobom się to przyda.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...