Skocz do zawartości

Android Pay a Mi5


PolskaWTF

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11/19/2016 o 10:30, Shadow2k3 napisał:

Potwierdzam Globalny Stable wystarczy. Lecz po odblokowanie bootloadera Android Pay nie przechodzi testu. 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

 
 

Ja mam to samo, testowałem w 4 różnych miejscach i nigdzie nie przeszło, po prostu nic się nie stało, jako domyślną aplikację do płacenia nfc mam android pay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam Mi5 z global dev w wersji 6.11.3 no i pewnie odblokowany bootloader bo nei działą androi pay niestety.

Sorry, ale nie badzo się na tym znam. Czy jak zablokuje bootloader sposobem podanym tu na forum, to nadal będa mi działać tygodniowe aktualizacje, czy ta funkcjonalność wysiądzie ? No i drugie pytanie, czy tym samym sposobem mogę ponownie bootloader odblokować gdyby byłą taka potrzeba ?

Dzięki za wyrozumiałość i za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem podobno działa tylko gdy bootloader jest zablokowany a rom jest stock-owy Global/China Stable. W każdym innym przypadku ma nie działać (ale to czytałem sam nie sprawdzałem - z testami poczekam aż  wyjdzie nowy Global Stable by gładko zmigrować).

 

Edytowane przez Kurian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zablokować można tylko stockowe recovery ... (widziałem gdzieś to w jakimś tutorial było ostrzeżenie). Trzeba by pokombinowac np. wgrać stockowe recovery, zabootowac tymczasowo  z TWRP wgrać własny soft (np. xiaomi,eu stable a potem zablokować bootloadera. Ciekawe czy to by cos pomogło ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zablokować można tylko stockowe recovery ... (widziałem gdzieś to w jakimś tutorial było ostrzeżenie). Trzeba by pokombinowac np. wgrać stockowe recovery, zabootowac tymczasowo  z TWRP wgrać własny soft (np. xiaomi,eu stable a potem zablokować bootloadera. Ciekawe czy to by cos pomogło ... 

Instalując oprogramowanie xiaomi.eu dla naszego telefonu automatycznie instalujemy TWRP które jest w ROMie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje (a orientuje sie slabo) to xiaomi.eu nie pojdzie bez twrp, bo stockowe recovery weryfikuje klucz szyfrujacy przebudowywanych apk, a xiaomi.eu podpisuje swoim.

edit: a moze jednak stockowe recovery weryfikuje jedynie sygnature zipa z update, wiec moze mozna po install xioami.eu zrobic flash stockowego recovery przez fastboot.

Edytowane przez rezmus
bo moge ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2016 o 20:19, AdamKli napisał:

@gunial a to nie to samo co opcja w bzwbk "zapłać zbliżeniowo"? Sam dodałem tam kartę (w apce wbk) ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić czy działa.

Hmm wiesz co sprawdzę jutro bo szczerze tego nie wynalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam MIUI global 8.1.2.0, wcześniej oblokowany bootloader. Wystarczyło zablokować bootloader tzn. w trybie fastboot w aplikacji fastboot odpalić komendę: fastboot oem lock

Zablokowanie bootloadera dało to, że pay działa.

Christmas-Tree.jpg

Edytowane przez tom500
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, toldii napisał:

Nie ma i nie będzie! 

Jak chodzi o innych producentów to w Google można znaleźć informacje na temat obejścia problemu (na pewno roota) i część z nich działa ;) 
Więc pozostaje wierzyć, że tu też tak będzie - że jednak KIEDYŚ będzie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo dobrze wiedzieć! W takim razie pozostaje pytanie czy byłaby taka możliwość na ROMie/kernelu MIUI Polska..
I ciekawe czy inne aplikacje, które również nie mogą znaleźć odblokowanego bootloadera/roota też działają?

Nie ma takiej możliwości.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...