Skocz do zawartości

Mi4S - zgoda na unlockowanie odebrana po flashowaniu


bolk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

Otóż po wielu próbach przebrnięcia przez proces weryfikacji urządzenia w Mi Unlock (uprzedając pytania - próbowałem używać TunnelBeara, wkładać kartę SIM do telefonu, logować się przez konto Xiaomi + MAM china dev rom), postanowiłem postawić na flashowaniu. To poszło bezproblemowo, choć następnego dnia musiałem rozładować telefon podpinając go do komputera (rzecz jasna, sterownik ). Gdy mój Mi 4S w pełni się rozładował i po "wstaniu" podłączyłem go do komputera, wcześniej uruchamiając go w trybie fastboot, postanowiłem sprawdzić jak sprawy się mają z Mi Unlock.

Jednak ku mojemu zaskoczeniu, chwilę po sprawdzeniu przyzwolenia na wykonanie unlocka, otrzymałem wiadomość, że zgoda, która wcześniej BYŁA na moim telefonie (miałem konto 100%, udzielałem się na zagraniczym forum miui), nagle zniknęła.

Skorzystałem z poradnika dostępnego na miuipolska.pl (https://miuipolska.pl/forum/topic/9396-poradnikodblokowanie-bootloadera-w-24h-po-otrzymaniu-odmowy) na temat "wyproszenia" zgody przez wymianę mailową, ale po pierwszym mailu o poniższej treści, przez 4 dni nie otrzymałem nic więcej.

Sytuacja należy do tych enigmatycznych, bo przeglądając różne polskie jak i zagraniczne fora, nie spotkałem się z opisanym przeze mnie problemem. 

Próbowałem zdobyć odpowiednią rangę pisząc komentarze pod wątkami na forum, ale nadal bez zmian. Czy to może wina zgody, która jest aktualna na dany okres? :(

Byłbym wdzięczny o jakąkolwiek pomoc, bo biję już ścianę głową któryś dzień z kolei. 

Screenshot_2016-11-16-13-03-24.png

ScreenShot_20161116130157.png

ScreenShot_20161116130212.png

ScreenShot_20161116130237.png

Edytowane przez bolk
Umieściłem potrzebne screeny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, byłbym zapomniał o screenach :)

Stwierdziłem, że zgodę mi cofnięto tuż po flashowaniu, bo zaraz po tym jak podłączyłem telefon do komputera by spróbować odblokować bootloader jeszcze raz wyskoczył mi wklejony niżej komunikat i po wejściu na rzeczoną stronę otrzymałem wiadomość podaną w kolejnym screenshocie.

Na dowód załączam także wiadomość z przyzwoleniem na Unlock.

Screenshot_2016-11-16-12-57-39-296_com.android.settings.png

ScreenShot_20161116130157.png

ScreenShot_20161116130212.png

ScreenShot_20161116130237.png

Screenshot_2016-11-16-13-03-24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mój telefon nie został odblokowany. Mi Unlock zawieszał się w połowie pierwszego kroku wyrzucając komunikat "Couldn't verify device", więc nie przebrnąłem przez cały ten proces PRZED flashowaniem. Wykonałem flashowanie i potem sprawdziłem, czy jest jakiś postęp i od tamtego momentu Mi Unlock nie pozwala mi przejść nawet do pierwszego punktu, informując, że moje urządzenie nie jest objęte patronatem Mi Unlock.

Jeszcze nie sprawdzałem komendami, czy BL mam zablokowany, a z TWRP się wstrzymywałem, bo większość poradników którymi się kierowałem stawiało to PO odblokowaniu bootloadera.

Na pewno skorzystam z tych komend by sprawdzić jak to z tym unlockiem jest.

PS: Sterowniki miałem zainstalowane wraz z rozpakowaniem MiFlasha na dysku. Windows wykrywał również QualcommHS-USB QDLoader 9008 Driver, wymagany do flashowania (jak i rozładowania telefonu kiedy jest zceglony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

a komunikat z unlockera to wina tego ze sterowniki lipa. - tytlko, że ten komunikat pojawia się zanim podłączysz telefon , po informacji o sprawdzaniu czy konto ma pozwolenia na odblokowanie !

Edytowane przez muszateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ROM pobrałem z tej strony http://en.miui.com/download-300.html 
Wątpię, żeby OFICJALNY SERWIS MIUI wciskał mi bezwartościowy szmelc, który się psuje :)
Do Unlockera ZAWSZE uruchamiałem telefon w trybie fastboot zgodnie z setkami poradników na jakie natrafiłem.
Sam proces flashowania oparłem na poniższym poradniku, oczywiście podmieniając roma na tego Mi4S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem za pomocą komend czy po flashu miałem już odblokowany bootloader, ale niestety nadal blokada tam istniała.

Sfrustrowany postanowiłem skorzystać z pierwszego poradnika na jaki natrafiłem (z angielskiego MIUI) i ku mojemu zaskoczeniu - udało mi się nie tylko odblokować BL, uzyskać język polski, ale także wgrać TWRP i wszystko działa bez zarzutu, jak zresztą pokazuje screen nr 2 :)

Jeszcze raz wielkie dzięki Tym, co postanowili wspomóc mnie w mojej niedoli, a szczególnie @Redmi2, twoja pomoc była nieoceniona mimo pewnych zgryźliwości ;)

post flash no1.PNG

UNLOCKED.PNG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...