Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro Ustawienia nie działają


Xapixowy

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o wpierw przeczytanie tego postu, następnie kierując się pomocą moderatora zrobiłem Wipe Dalvik Cache Data System i wgrałem najnowszą wersję Miui ze strony miuipolska (na 100% odpowiednia dla mojego modelu telefonu). Po zainstalowaniu i przy zakładce z ustawieniami wifi wywaliło błąd z Ustawieniami, ale wifi mogłem skonfigurować. Później miałem problem z zabezpieczeniami, gdyż hasło do mojego konta xiaomi nie wchodziło. Po zresetowaniu telefonu i wyjęciu karty sim i ponownym jej włożeniu poszło dalej. Widzę pulpit, ale nie mogę wejść w Ustawienia, gdyż zostaje wyświetlony komunikat: "Niestety aplikacja Ustawienia została z....". Próbowałem ponownie wgrać ROM bez skutku. Proszę o szybką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
59 minut temu, adrian1994-12 napisał:

mam ten sam problem po aktualizacji do androida 6.0 i MIUI 8 aplikacja ustawienia nie działa wyskakuje identyczny komunikat 

to samu było u mnie na xiaomi.eu  6.11.17 i 6.11.24 , za to 6.11.3 poszło bez problemu

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

do tego musisz mieć odblokowany bootloader i twrp

 

zrobiłem teraz aktualizację z 6.11.3 do 6.12.1 bez wipe , tylko po flashowaniu wipe cache/delvik  i wszystko jest ok

 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tel wyłączony -> włączamy  przycik włączenia + przycisk zwiększenia głośności -> wchodzisz w tryb twrp ( w tym momencie podłączamy tel do komputera i przesyłamy plik pobrany z stroni miui polska do naszego tel oczywiście zgodnie z specyfikacją tel ) ja miałem chińskie krzaczki więc w tym pomógł mi mój kolega który je troche ogarnia (ew możesz posiłkować się translatorem z googla na drugim tel czy tablecie) dajesz instaluj (z tego co pamiętam pierwszy klocek po lewej u góry ) wybierz plik z pamięci tel i dajesz dalej (pierwszy po lewej ale się upewnij) tel instaluje sobie aktualizację i dalej leci samoczynnie

gdybym się w czymś pomylił to bardzo przepraszam  i proszę o poprawienie 

Edytowane przez adrian1994-12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, podejrzewam że dużo osób tak miało. Ale przejdźmy do sedna, jeśli instalujesz miuipolska w wersji rozwojowej to musisz najpierw zainstalować miui china lub miui global w wersji dev. Wszystko robimy przez mi flasha oczywiście. Bo zainstalowaniu konfigurujemy telefon tzn. konto xiaomi, wifi, google itd. Następnie ważne żeby odblokować bootloader oficjalną metodą, inaczej będą błędy po zainstalowaniu miui polska. Kiedy to już zrobimy, możemy zainstalować twrp, oficjalne z ich strony, metodą "fastboot flash recovery *.img". Wchodzimy do recovery, robimy factory reset, instalujemy miui polska  i dajemy wipe cache/dalvik. Telefon się bootuje i konfigurujemy telefon. I gotowe, wszystko zrobione w tej kolejności powinno skutkować sukcesem i brakiem bugów związanych z ustawieniami czy problemem z zalogowaniem na konto xiaomi. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym prosił po kolei co i jak zrobić

widocznie u mnie sprzedawca też scrackował bootloadera....

mam zakupiony redmi note 3 pro

nie mogę wejść w ustawienia.. wyskakuje błąd...

dalej nie wiem co mam robić... nie mam pojęcia jak wgrać globala i gdzie go szukać...

nie wiem jak odblokować  bootloader...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wejdź w folder adb jak masz i tam wciskasz shift i prawy przycisk myszy i otwórz okno poleceń tutaj , jeśli nie masz minimal adb and fastboot to ściągnij i wypakuj

jak nie masz to tu masz link

https://drive.google.com/file/d/0B_5Uvg278j6EV3ZNcm5jeHBhMm8/view?usp=sharing

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostało Ci tylko flashowanie przez miflash

ściągnij ten link , to jest stable developer dla kenzo ( redmi note 3 pro ) fastboot w formacie tgz

http://bigota.d.miui.com/6.12.1/kenzo_global_images_6.12.1_20161201.0000.00_6.0_global_0fd6365b46.tgz

to musisz wypakować , najlepiej winrarem na pulpit ,

tutaj masz link do tutka fajnie wszystko pokazane ale po angielsku

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

a tutaj po polsku z naszego forum też fajnie wszystko pokazane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zrobiłem:

wgrałem globala

napisałem odnośnie odblokowania

i teraz wszystko śmiga i hula

czekam na możliwość odblokowania i wtedy przesiądę się z globala na miui8 w wersji 6.12.1

 

mariusz.ur  serdeczne dzięki! :)

Edytowane przez maxpi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zablokować bootloader i odblokować?
Ja kupiłem tel na technos-online.pl, czyli wgrali mi scrackowany bootloader? 

Tak dokładnie. Technos tak robi. Po co kupujecie tą usługę? Skoro oficjalnie zrobicie to poprawnie i bez błędów?

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...