SenseyNS

Zwiększanie ilości wyświetlanego tekstu

Recommended Posts

Witam!
Nurtuje mnie pytanie czy da się jakoś zwiększyć ilość wyświetlanego testu?
Mam RN3P (5,5") oraz LG (4,7") i wchodząc na jakiekolwiek strony np wp.pl, obydwa telefony wyświetlają tyle samo strony, a RN3P ma dużo większy wyświetlacz.

otwórz build.prop

zmień wartość (a jak jej nie ma to po prostu dopisz): 

ro.sf.lcd_density=480

na np. 420. 

restart telefonu

zobaczysz różnice

Edited by reqx
  • Like 1

W dowolnym miejscu, choć najlepiej na końcu aby mieć do tego bezproblemowy dostęp. Popatrz sobie wartości 420 i 400. Im niżej tym więcej elementów na ekranie i wszystko mniejsze. Jedni lubią, jedni wolą większe.

22 godziny temu, SenseyNS napisał:

Dziala :) 
są w tym pliku jeszcze jakieś ciekawe ustawienia, które można zmienić/dopisać?

Możesz uaktywnić navbar jak w Nexusach :D albo zmienić nazwę urządzenia tak, że aplikacje będą je widzieć jako np. Google Pixel,

ale ogólnie nie polecam tam grzebać jak nie wiesz co zmieniasz, bo możesz już nie włączyć telefonu.

A jeśli chodzi o DPI to ja używam/polecam 380 :) 

Mniej więcej orientuję się co można zmienić, ale podobno istnieje bardzo dużo "komend", które można dopisać, a szukajac w googlach trafilem nawet na takie komendy ale tam jest "fachowo" opisane co się zmieni, a mi przydaloby się, żeby ktoś łopatologocznie to napisał np zmiana: ro.sf.lcd_density=480 powoduje, że więcej można wyświetlić na ekranie, bo wszystko robi się mniejsze, a nie jak wszedzie piszą, że zmienia się zagęszczenie pikseli na cal, bo to niewiele mówi przeciętnemu zjadaczowi chleba.

Trzeba przerobić plik: com.miui.home Jest to zwykły plik zip, tylko bez końcówki .zip. W środku jest plik: theme_values.xml i w nim trzeba zmienić:

<integer name="config_cell_count_x">5</integer>

<integer name="config_cell_count_y">7</integer>

Plik com.miui.home znajdziesz w:

system/system/media/theme/default/

Pamiętaj, aby po modyfikacji plik miał atrybuty: 644, dopiero wtedy restart.

@wajs To dokladnie takie ustawienia jak na screenie ?

Kiedy zmieniałem u siebie miałem bardzo dziwne odstępy między bokami ekranu a ikonami, u Ciebie wygląda to o wiele lepiej 

Edited by enaszinho

Dzięki panowie :)  ale trzeba było uprzedzić że burdel się, zrobi na ekranie :D a tak serio to oficjalnie mogli by dać opcje zmiany tego. Kolejny plus by mieli. 

Najważniejsze: czy aktualki usuwają build.prop i  com.miui.home? 

Screenshot_2016-11-18-09-30-02-242_com.miui.home.png

Edited by Breyger

Kopia launchera w kopii zapasowej systemu miui w opcjach kopia i kasowanie danych. Po piątkowej aktualizacji wrzucasz root + plik z ustaleniami siatki i dajesz restore z kopii.

Tap Tap Tap

U mnie przy zmianie DPI ikonki się psują i wyglądają inaczej i żaden motyw tego nie naprawia, a u was wszystko wygląda elegancko. 

2 godziny temu, Lipson47 napisał:

U mnie przy zmianie DPI ikonki się psują i wyglądają inaczej i żaden motyw tego nie naprawia, a u was wszystko wygląda elegancko. 

masz roota ?

jak masz to zainstaluj ze sklepu terminal android i uruchom go

wpisujesz

su

wm density 400

wartość domyślma dpi to 480 , im mniejsza tym mniejsze ikony

@mariusz.ur

Poradziłem sobie w inny sposób. Zmieniałem DPI apką DPI changer coś takiego no i ikonki były popsute. Ale wszedłem do build.prop i zobaczyłem, że tam nie ma linijki od DPI, więc ją dodałem, wpisałem mniejsze DPI i wszystko działa tak jak chciałem. Niemniej jednak dziękuję :D 

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.