Skocz do zawartości

Brak dotyku na dolnym panelu (ustawienia, home, wstecz)


mgl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Użytkuje mojego Redmi Note 2 od lutego, gdy wczoraj nagle sam z siebie przestał działać dolny panel sterowania - (ustawienia, home, wstecz),

Poza tym dotyk na wyświetlaczu działa bez zarzutów. Znacie problem? Jak to rozwiązać?

Wersja MIUI 7 (5.9.24)

 

Edytowane przez mgl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZduneX25 napisał:

Nie kliknąłeś przypadkiem przełącznika w belce od blokowania tych przycisków? 

Tzn.? Co masz dokładnie na myśli? Jak to się robi?

 

2 godziny temu, redminote2 napisał:

W recovery tez nie dzialaja?

Nie działają, ale w recovery nie powinny działać tylko boczne przyciski (VOLUME UP/DOWN I BLOCK) ?

Edytowane przez mgl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik jest na belce powiadomień opisany jako "Przyciski", ale po jego wciśnięciu miałbyś na ekranie informację, żeby przywrócić działanie przycisków musisz wcisnąć "Home" + przycisk power. W MiRecovery działają tylko przyciski boczne, a w TWRP działają również te dotykowe. Ludzie na forach piszą różne rzeczy o sposobach przywrócenia ich funkcjonalności, ale większości nie pomagają i raczej nie wiele mają wspólnego z tym problemem.

Jedyne co możesz zrobić to:
- sprawdzenie czy nie włączyłeś blokady przycisków na pasku powiadomień
- instalacja TWRP i sprawdzenie w recovery czy działają przyciski
- wyczyszczenie telefonu i wgranie ROMu przez MiFlash, czasem pomaga na różne problemy z ekranem, diodami, przyciskami itp.
- włączenie przycisków wirtualnych, sposób poniżej:
 

Cytat
Edit the build.prop, find the line qemu.hw.mainkeys=1 change to 0. Save and reboot

Jeśli nie działają w TWRP i po wyczyszczeniu telefonu, to najprawdopodobniej jest to problem sprzętowy i sposobem jego naprawy jest wymiana ekranu z panelem dotykowym, koszt części 20-25$ (zależy czy z ramką, czy bez) + ewentualna wymiana w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mgcompany napisał:

Przełącznik jest na belce powiadomień opisany jako "Przyciski", ale po jego wciśnięciu miałbyś na ekranie informację, żeby przywrócić działanie przycisków musisz wcisnąć "Home" + przycisk power. W MiRecovery działają tylko przyciski boczne, a w TWRP działają również te dotykowe. Ludzie na forach piszą różne rzeczy o sposobach przywrócenia ich funkcjonalności, ale większości nie pomagają i raczej nie wiele mają wspólnego z tym problemem.

Jedyne co możesz zrobić to:
- sprawdzenie czy nie włączyłeś blokady przycisków na pasku powiadomień
- instalacja TWRP i sprawdzenie w recovery czy działają przyciski
- wyczyszczenie telefonu i wgranie ROMu przez MiFlash, czasem pomaga na różne problemy z ekranem, diodami, przyciskami itp.
- włączenie przycisków wirtualnych, sposób poniżej:
 

Jeśli nie działają w TWRP i po wyczyszczeniu telefonu, to najprawdopodobniej jest to problem sprzętowy i sposobem jego naprawy jest wymiana ekranu z panelem dotykowym, koszt części 20-25$ (zależy czy z ramką, czy bez) + ewentualna wymiana w serwisie.

Powiem szczerze, że jestem zielony i temat chyba odpuszczę zanosząc go do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Zmotywowałeś mnie i wgrałem nowy ROM przez MiFlash, ale nadal problem występuje :(

Czy w tym przypadku jest sens sprawdzanie telefonu przez TWRP? Bo mam problem z jego uruchomieniem po instalacji przez FastBoota (po prostu włącza się system, zamiast TWRP).

 

 

Edytowane przez mgl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, bo jeśli tam działa, to problem jest z systemem. Do TWRP wchodzi się długo przytrzymując vol+ i power.
Jeśli nie będzie działać w recovery, to wtedy może być usterka sprzętu i zostaje rozebranie, przejrzenie taśm połączeniowych, ewentualna wymiana wyświetlacza z panelem dotykowym.
Jak będziesz chciał naprawiać, to tymczasowo możesz włączyć przyciski nawigacyjne na ekranie przez edycję pliku build.prop, najlepiej jakimś menedżerem plików z rootem i edytorem, szukasz linii  qemu.hw.mainkeys=1 i zmieniasz z 1 na 0, zapisujesz, reset i powinno działać.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem TWRP, ale w tym trybie moje przyciski nawet się nie świecą na czerwono, ale zaraz ponad tym są trzy wirtualne przyciski imitujące właśnie przyciski wstecz, home i ustawienia, które oczywiście działają.

Rozbieranie telefonu to niestety już za duża przeszkoda dla mnie, wirtualne przyciski uruchomiłem w systemie, póki co zostawię tak jak jest. Dzięki za wszystkie sugestie i pomoc! 

Edytowane przez mgl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...