Skocz do zawartości

Wysokie zużycie baterii przez Analytics


eagors93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem: odkąd pamiętam, w moim Redmi Note 2 w zakładce Użycie baterii na pierwszym miejscu jest aplikacja Analytics:

8vtcmh.png

 

Czasem zużycie procentowe jest jeszcze większe. Praktycznie zawsze ta aplikacja jest na pierwszym miejscu na liście. Też tak macie? To normalne?

 

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam następujący problem: odkąd pamiętam, w moim Redmi Note 2 w zakładce Użycie baterii na pierwszym miejscu jest aplikacja Analytics:
8vtcmh.png
 
Czasem zużycie procentowe jest jeszcze większe. Praktycznie zawsze ta aplikacja jest na pierwszym miejscu na liście. Też tak macie? To normalne?
 


7dd9bb7289b000f6d8c67881ed3d9334.jpg

Tak to wygląda u mnie na redmi Note 3.
Na poprzednim redmi Note 2 też nie było tamtego procesu.

Z komputera NASA wysłano wiadomość tą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na razie ustawiłem "Zamknij proces w tle" w ustawieniach baterii i proces zniknął z listy. Inna sprawa, że mniej więcej w tym samym czasu pojawił się problem drenażu baterii, ale to może ostatnia aktualizacja coś popsuła. Zastanawiam się z drugiej strony, czy być może teraz ten proces Analytics próbuje się cały czas uruchamiać, ale jest automatycznie zamykany i przez to bateria spada? Sam nie wiem.

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. U mnie instaluje się aplikacja msa. Nie wiem co to i z czym to się je. Instaluje się tylko jak jestem podlaczony do wi-fi. Widzę jak mi bateria leci i mam telefon cały wybudzony na wykresie. Ubilem ją tak jak Ty ale tylko połowicznie  to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, u mnie też Analytics wkrótce wróciło na listę zużycia baterii i dalej jest na 1-szym miejscu. Tamto ustawienie niewiele zmieniło. Zauważyłem też ostatnio, że miałem włączone anonimowe wysyłanie danych w ustawieniach Prywatności - wyłączyłem tę opcję myśląc, że pomoże - ale gdzie tam. msa też czasem się u mnie pojawia, ale gdzieś na dole listy.

Chyba jedyna opcja to Root albo wgranie innego oprogramowania... Dziwi mnie natomiast, że u jednych są te aplikacje do śledzenia, a u innych nie.

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie msa nie ma na liście przy baterii. Ale zaczęło mi ją dosłownie żreć, więc przeszukałem zainstalowane aplikacje --> pobrane, patrzę a tam jakieś msa, którego nie instalowałem - mogę ją tylko wyrzucić robiąc odinstaluj aktualizację i wtedy znika z listy pobrane, ale jest w "pracujących" i "wszystkie". Wtedy baterii nie żre.

Nie wiem czy to jakieś systemowe badziewie, ale wystarczy, że zostawię telefon z włączonym wifi na dłuższy czas i znów powtórka - telefon wciąż wybudzony.

NIe za bardzo mam pomysł jak to ugryźć bo ubijanie w tle działa tylko częściowo. Widzę, że Ty masz indentyczny problem tylko z Analytics.

Edytowane przez Ink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 8 Global 6.11.17 | Beta

Aktualizowany co tydzień - czy skoro zrezygnowali z Analytics, to nie powinno się samo usunąć?

Jak najmniej inwazyjnie zainstalować inny rom? Skąd najlepiej pobrać i czy można go zainstalować bez instalowania TWRP itd. (nie chcę stracić gwarancji)? Czy aktualizacje będą działać?

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Miui 8 global 6.9.15 beta. Na początku problemu nie było. Po kilku tygodniach cos się stalo. Anty wirus Eset premium nie wykrywa absolutnie nic.

Nie robię aktualizacji bo są nieudolne. Na chyba kolejnej np. telefon nie włączał się z kartą sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Miui 8 global 6.9.15 beta. Na początku problemu nie było. Po kilku tygodniach cos się stalo. Anty wirus Eset premium nie wykrywa absolutnie nic.
Nie robię aktualizacji bo są nieudolne. Na chyba kolejnej np. telefon nie włączał się z kartą sim.


U mnie MIUI globalnej 6.9.13 dev. Wszystko pięknie śmiga. Telefon wchodzi w uśpienie. Przez noc ucieka 1% baterii.

Z komputera NASA wysłano wiadomość tą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się rozwiązać problem. Odesłałem telefon na gwarancję i wgrano stabilne oprogramowanie 8.0.3 Global. Długość pracy na baterii znacznie się po tym poprawiła, ale proces Analytics czasem nadal się pojawiał. Odkryłem wówczas, że załączanie się tego procesu związane jest ze stockową przeglądarką MIUI. Od kilku dni korzystam z Chrome i proces już więcej się nie pojawia(!).

Czas SOT również bardzo się poprawił - wcześniej po 2 godzinach bateria padała jak mucha. Teraz wytrzymuje nawet ponad 4 godziny.

W ogóle to polecam sklep aze.com.pl, skąd kupiłem telefon i gdzie bez problemu zaoferowano mi przeinstalowanie oprogramowania w ramach gwarancji :)

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - nie wiedziałem, że są inne opcje poza Global (i oczywiście chińską). To już wiadomo, dlaczego niektórzy mają, a niektórzy nie mają tych aplikacji.

Poczytałem trochę o tym xiaomi.eu i podobno zarządzanie baterią ma znacznie lepsze od Globala. Kusi mnie to trochę, ale nie chce stracić gwarancji w razie gdybym coś popsuł. Zostanę chyba przy tym Global na razie, i tak jest lepszy czas pracy na baterii niż wcześniej.

Edytowane przez eagors93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...