Skocz do zawartości

Zalany mi5


mati.piano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

siostra miesiąc temu kupiłą sobie mi5. Niestety przedwczoraj wylądował w zlewie. Od tamtej pory ekran nie reaguje na dotyk, cały jest jakby "zaśnieżony" i niebieski - generalnie nie działa. Nie działa też czytnik lini papilatnych. Resztę funkcji trudno ocenić.

Myślicie, że jest sens go naprawiać i jeśli tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mati.piano napisał:

Witam,

siostra miesiąc temu kupiłą sobie mi5. Niestety przedwczoraj wylądował w zlewie. Od tamtej pory ekran nie reaguje na dotyk, cały jest jakby "zaśnieżony" i niebieski - generalnie nie działa. Nie działa też czytnik lini papilatnych. Resztę funkcji trudno ocenić.

Myślicie, że jest sens go naprawiać i jeśli tak to gdzie?

Bardzo mądrym było włączenie telefonu...

Ja bym wczoraj albo dziś szybko leciał do jakiegoś punktu gdzie naprawiają telefony po zalaniu.

Mi 5 otworzysz przy pomocy przyssawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz, że każdy jest idiotą?

Otworzyłem telefon dzisiaj rano, w środku wydaje się być już suchy, siostra była w niemczech i dopiero dzisiaj wróciła. Telefonu nie włączała, tylko się nie wyłączył. Jeśli wiesz jak wyłączyć mi5 bez rozkręcania przy niedziałającym ekranie, to chętnie skorzystam z tej wiedzy.

Edytowane przez mati.piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mati.piano napisał:

Dlaczego zakładasz, że każdy jest idotą?

Otworzyłem telefon dzisiaj rano, w środku wydaje się być już suchy, siostra była w niemczech dopiero dzisiaj wróciła. Telefonu nie włączała, tylko się nie wyłączył. Jeśli wiesz jak wyłączyć mi5 bez rozkręcania przy niedziałającym ekranie, to chętnie skorzystam z tej wiedzy.

Przytrzymaj dłużej przycisk ''Power''

Telefon i tak musi iść do serwisu aby włożyli go do wanny ultradźwiękowej aby pozbyć się śladów wody i uchronić telefon przed korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mati.piano napisał:

Po przytrzymaniu dłużej Power zarówno mi5 jak i mój mi4c po prostu się restartuje.

Jedno z pytań które zadałem to właśnie gdzie oddać telefon, i czy w ogóle warto. Z tego co wiem, nie każdy serwis zajmuje się telefonami Xiaomi. Mieszkam w Szczecinie.

To jak go otworzyłeś to odepnij baterie.

A czym różni się naprawa Xiaomi a Samsung? przecież wystarczy rozkręcić telefon i wykonać standardową procedurę dla telefonu który miał kontakt z wodą czy inną cieczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterii nie da się po prostu wyjąć, jest przymocowana w taki sposób, że trzeba rozkręcić pół telefonu.

Nie wiem czym się różni naprawa i czy się różni, ale dzwoniłem do kilku serwisów i wszyscy mówią, że sony, samsung jak najbardziej, ale xiaomi nie naprawiają, bo nie mają części, a samo czyszczenie raczej nie pomoże.

Bardzo proszę o jakieś sprawdzone rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redmi2 napisał:

Serwiś płatny u @Acida albo kupić nowy telefon a ten na śmietnik, z zalanymi telefonami jest tak, że jest to niezbyt opłacalny interes, bo koszt spory a efekr mizerny, bo tel może działać jakiś czas i bez powodu paść(znaczy powodem jest zalanie) a w wielu wypadkach moze działać tylko jeszcze chwile po zalaniu a potem nawet naprawa może go nie ożywić.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

Ja znam osoby które nie raz topiły swoje telefony i działy bez serwisu a jak by oddać do serwisu gdzie usunąć ślady wilgoci przy pomocy ultra dźwiękowej wanny to już było by wspaniale.

Wanna droga nie jest a nie zaszkodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=PCkwQTZNALQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...