Skocz do zawartości

Xiaomi mi max/coś innego - gdzie kupić


Noobuser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem nowy na forum - dzisiaj spędziłem około 6h na szukaniu nowych smartfonów, ponieważ kończyła się umowa w play. Patrząc na oferty aktualnie tej sieci, niestety ale jest to małe nieporozumienie. Za telefon o wartości 2000 życzą sobie około 2800. 

 

Sytuacja wymagała znalezienia czegoś innego - tak trafiłem na Xiaomi. Telefony od razu przypadły mi do gustu, ze względu na stosunek jakości do ceny. Jestem pod wrażeniem jak tak tanie telefony mogą mieć często lepsze parametry od dwukrotnie droższych smartfonów.

 

Jako iż jestem totalnym laikiem - pytania pojawiły się od razu. Przeczytałem naprawdę wiele tematów i wiedza troszkę wzrosła. 

Ogólnie sytuacja wymaga, że telefon musi być kupiony w Polsce, ze względu na gwarancję i wzięcie tego w ratach.

Oto lista moich pytań.

1. Wiem, że Xiaomi można kożna kupić spokojnie w X-Kom i parę dni/tygodni temu na morele. Czy jest to dobry wybór? Jesli nie to gdzie polecacie w polskim sklepie zakup?

2. Czy sprzedawcy instalują jakieś swoje oprogramowanie, jak to bywa w telefonach typu htc itd. ? W sensie, czy jak kupię w X-Kom to będzie coś od X-kom a jak na morele to coś od morele?

3. Do wzięcia są dwa telefony. Jeden z wyższej półki 1500-2000 zł., drugi maksymalnie do 1000 (najlepiej jak najtańszy 600-700zł). 

Jestem maniakiem dużych telefonów (już ponad 2 lata temu htc desire 816 kupiło moje serce swoim 5,5 cala wyświetlaczem). Nie ukrywam, że pod uwagę biorę telefony z 5,5 cala bądź więcej. Od razu w oczy rzuciło mi się Xiaomi mi max. Co sądzicie? Dobry wybór? Często jeżdżę po Polsce pociągiem i zależy mi na wygodnym oglądaniu seriali i graniu w wymagające dla sprzętu gry bez spadku fpsów. Ten telefon przekonuje mnie swoim 6,44 cala - natomiast 5,5 równiez byłoby zadowalające. Co Polecacie do około 2000 przy takich wymaganiach? 

4. Do tego będzie brany drugi telefon, tak jak wspomniałem wyżej. 

Telefon nie musi być super dobry, może być z tych tańszych, ważne żeby działał do prostej obsługi dla osoby, która średnio ogarnia nowinki technologiczne. Chodzi głównie o to, aby telefon bez nerwów mógł być obsługiwany, nie zacinał się. Ma służyć do przeglądania internetu, smsów, dzwonienia, wysyłania przelewów, sprawdzania godziny i jedyna rzecz, która w sumie ma znaczenie to robienie zdjęć. Co polecicie? 

5. Raczej głupie pytanie, ale jako laik wolę zadać. Czy może wystąpić problem, z obsługą jakiejś konkretnej sieci? Chodzi o abonament w play. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Nigdy nie brałem telefonu poza salonem sieci, w której podpisywałem umowę o abonament - stąd wątpliwości. 

 

Jeżeli coś jeszcze mi przyjdzie jutro z rana to na pewno dopiszę :) 

 

Pozdrawiam Damian! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi max jest duży,ale to nie jest top. W x-kom kosztuje 1500,ale w Chinach kupi go za 800zl, zastanow się czy warto dawać 2xtyle.
Do 2000zl to juz mi note 2 wyrwie, z trochę tańszych mi5s plus jest 5,5 cala. Oba to polka wyżej od mi Maxa. Jeśli chodzi o tańszy telefon to spokojnie możesz brać redmi 3s, podstawowe wymagania spełnia, a bateria jest świetną,aparat cudów nie robi, ale i tak jest lepiej niż to co daje bardziej znana w pl konkurencja za tą kasę.
Xiaomi nie obsługuje lte800,ale w play to praktycznie nie ma znaczenia

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że masz ograniczenie z ratami, bo gwarancja nie jest ograniczeniem. Jak kupisz telefon na Ibuygou to gwarancja jest u Acida we Wrocławiu. Zakup Xiaomi w polsce jest słabo opłacalny porównując do Chin.

Ja przesiadłem się właśnie na MI5S Plus właśnie ze względu na ekran (5,7 cala nie 5,5). W topowej wersji wyszedł z Chin 2100 z dwuletnią gwarancją. MI Maxa dostaniesz w tej samej wersji co w X-Kom za 239 dolarów, Redmi 3 dla drugiej osoby za 150. Pomyśl czy nie lepiej uzbierać i kupić oba w Chinach w cenie jedego MiMax w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje i polecam na ibuygou lub Goldway. Jeśli zależy Ci na czasie polecam ibg,przesyłka idzie kurierem DHL,serwis w kraju i masz opcję wykupienia ubezpieczenia przed opłatą celną (zwracają kasę jeśli celnik dowali Ci cło) Jeśli możesz zaczekać kilka tygodni to Goldway będzie troszeczkę tańszy.Oczywiście są też inne sklepy ale z nimi to już różnie bywa.Można się naciąć na długi czas oczekiwania,cło lub podróbkę.Widziałem też że na forum reklamuje się kolega który pracuje dla jednego ze sklepów,ceny są ciekawe jednak jeszcze nikt nie sprawdził czy metoda wysyłki omija cło (pierwsze smartfony są już w drodze)

Co do rom to i tak zainstalujesz sobie ten z miui.pl (poczytaj o zaletach)

Pamiętaj że sprzęt Xiaomi nie ma w zestawie słuchawek,polecam zainwestować kilka dolców w zakup Piston V3,niepożałujesz;)

Co do sprzętu...Jeśli chcesz top to oczywiście Mi Note2 lub mi5s/mi5s plus,z dolnej półki Redmi Note 4,świetna relacja jakość/cena.

Edytowane przez prott3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki wielkie za Wasze odpowiedzi. Rozumiem, że w chinach jest dużo taniej i się z tym liczyłem. Mnie interesuje 100% bezpieczeństwo. O to chodzi głównie. Lubię mieć wszystko niemalże "pewne" i wygodne. Jeżeli mam zapłacić za telefon 400 zł więcej ale będę miał "pewniaka" ze wszystkim działającym. Będę mógł go na miejscu w sklepie przetestować (X-Kom mam 10 minut drogi od siebie) to nie wiem czy nie jest to lepszy wybór.

Biorę pod uwagę dla testu kupienie tego tańszego telefonu na https://www.ibuygou.com/ natomiast pytanie czy są jakieś poradniki do tego?  

Znalazłem, w dwóch wersjach.

1. https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-3s-snapdragon-430-octa-core-14ghz-3gb-ram-32gb-rom-8538.html
632,94zł. po przeliczeniu z dzisiejszym kursem dolara - Xiaomi Redmi 3S Snapdragon 430 Octa-Core 1.4GHz 3GB RAM 32GB ROM

2. https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-3s-snapdragon-430-octa-core-14ghz-2gb-ram-16gb-rom-8460.html
534,3zł. po przeliczeniu z dzisiejszym kursem dolara - Xiaomi Redmi 3S Snapdragon 430 Octa-Core 1.4GHz 2GB RAM 16GB ROM

Na co powinienem uwagę zwrócić jeżeli bym się już zdecydował?
"Add 1 year warranty (only $5.00)" to trzeba zaznaczyć do tej gwarancji we Wrocławiu? 
Czy są jakieś kody zniżkowe? Czytałem o tym na forum. Jakby co mogę poszukać lepiej więc proszę bez hejtu. :3

"U Acida we Wrocaławiu" Acid to jest jeden z Twórców tej strony, z tego co wyczytałem? Do Wro wpadam często - więc tutaj problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Acid to główny guru MIUI Polska i współtwórca romów, a przy okazji ma umowę z Ibuygou na serwis. Jak kupisz w Polsce z xkom to serwis to jest taka sama umowa tylko z inną firmą. Jedź pomacać do xkom i kup na Ibuygou. W moim przypadku na 5 telefonów od nich tylko do jednego celnicy doliczyli vat. Kwestia szczęścia i dobrego samopoczucia celnika prawdopodobnie. IBG wysyła paczki jako odtwarzacze mp3 (tak przyszedł MI5) lub części zamienne (MI5S Plus przyszedł jako baterie). Jak wykupisz ubezpieczenie od vatu to na podstawie kwitu od celników IBG odsyła ci kasę. Na telefony z Chin nie ma cła! Może być ewentualnie vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rosjaśnienie - coraz bardziej przekonany jestem i czuję, że jeżeli to wyjdzie to stanę się stałym bywalcem miuipolska + częściej będę kupował sprzęt xiaomi. 

Pytanie ostatnie jakie mam na chwilę obecną, związane z tym VAT. 

Jeżeli celnik przebada paczkę i będzie ten VAT naliczony to paczka zostaje u nich (w urzędzie celnym) i ja muszę gdzieś jechać to odebrać? Nie muszę się wtedy bać jakiś konsekwencji? Jest szansa, że to zostanie np. w mieście na drugim końcu Polski? Dzisiaj kolejne kilka godzin spędziłem na forum. Szukałem głownie porad do kupna na ibuygou ale nigdzie nie ma takiego solidnego poradnika, a szkoda - przydałby się taki podpięty poradnik "dla zielonych". Zabezpieczenie na VAT kupuje się przy samym zakupie telefonu na stronie? Drogie takie zabezpieczenie jest? Opłaca się? 

 

#EDIT

Jeżeli już zdecyduję się na zakup to jaką przesyłkę wybrać aby było najmniejsze ryzyko na problemy?

Edytowane przez Noobuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz doliczyli VAT a raczej TVA bo nie mieszkam w PL.Odbyło się to tak że kurier przy doręczeniu zawołał sobie 42€ (jak paczka za pobraniem) Zapłaciłem i dostałem dokument celny.Zgłosiłem reklamacje wraz ze skanem  opłaty celnej do IBG a oni przesłali mi kasę.Co do zakupu na IBG to dodajesz towar do koszyka i przy płatności masz do zaznaczenia okienka z wyborem formy wysyłki oraz ubezpieczenia od VATu.Co do ceny tej usługi to jest ona zależna od ceny sprzętu który kupujesz,przy Mi Note było to chyba 24USD albo cóś koło tego.

Screenshot at lis 15 14-35-26.png

Edytowane przez prott3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmiesz zwykłą przesyłkę to zostaniesz list z celenego z prośbą o dostarczenie screenu z aukcji i potwierdzenia płatności, to nie przestępstwo, normalna procedura :)
Po dostarczeniu dokumentów celnik nalicza VAT ktory placisz listonoszowi przy odbiorze przesyłki. Nigdzie nie musisz jeździć.
Kupony do IBG pojawiają się tu
http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/12778-[Listopad]-Kupony-na-IBUYGOU-Mi5s/+,-Redmi-Pro,-Redmi-Note4,-Mi5,-Zuk,-Max

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia w chwili obecnej przy tym telefonie https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-3s-snapdragon-430-octa-core-14ghz-3gb-ram-32gb-rom-8538.html wychodzi mnie po ubezpieczeniach, DHL i gwarancji rok dłuższej około 195 dolarów czyli ~800 zł. W X-Kom jest to 899 zł. Do tego dochodzi ryzyko utraty paczki ( z tym się godzę bo po to się ubezpieczam ale nerwów szkoda), ryzyko VAT'u - kolejne nerwy, czas na wgranie polskiego miui - to wszystko kosztem 100 zł?

W pierwszych postach pisaliście, że mi max można kupić nawet za 900 zł, a dwa telefony w cenie tego co ja chciałem w X-Kom. :( 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj...766zł ibg przy 899zł x-kom to mało? Ile chciałeś taniej przy sprzęcie poniżej 1000pln? Przy mi5 widać to jeszcze wyraźniej IBG to 1310zł vs 1799zł X-kom Poza tym X-kom pisze 2letnia gwarancja producenta (ciekawe co to znaczy) i z tego co widzę to nie mają niczego nowego z górnej półki.

*Liczyłem przy kursie USD 4.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prott3 Zgadzam się całkowicie z tym, że za dużo nie oczekiwałem. Chodzi o ryzyko każdego rodzaju :3 Czy dla 100 zł warto takie robić? Zgadzam się całkowicie, przy tych droższych telefonach nawet 400-500 zł można zaoszczędzić wtedy jak najbardziej coś w tym jest. 

Cóż. Jeszcze się muszę zastanowić. Z tego co czytałem, niektórzy nawet w kilka dni otrzymali przesyłkę z telefonem więc super sprawa. W każdym razie jak już się zdecyduję i zamówię to zdam relację :) 

Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi - naprawdę mnie przekonaliście, że jest to opłacalne, ale przy wyższych cenach telefonów. 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...