Skocz do zawartości

Niewytłumaczalny drenaż baterii


michaelwaut

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, nico724 napisał:

Nie wiem co jest, niezależnie od softu.

Przecież widać. Ty jesteś prawie poza zasięgiem sieci i całą energię zużywa na utrzymanie, szukanie sygnału sieci. Przy tak słabym sygnale moduł GSM pracuje pełną mocą. Zmiana softu tu nie pomoże, wyjęcie karty sim, na pewno, tylko wtedy to już nie będzie telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdziekolwiek nie jestem to się dzieje nawet w dużych miastach, w których mam pełny zasięg 4G i na wykresie prawie nigdy nie ma zielonego oznaczenia sygnału sieci. Coś pomoże zmiana preferowanego trybu sieci na 2G ? Jeszcze przetestuję telefon na wyciągniętej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nico724 napisał:

Coś pomoże zmiana preferowanego trybu sieci na 2G ? Jeszcze przetestuję telefon na wyciągniętej karcie.

Trochę moze pomóc, ale przy takim sygnale nadal będzie moduł GSM pracował pełną mocą, bo utrzymanie zasięgu traktowane jest priorytetowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zmiana sieci na 2G dużo pomogła. Mam pełny zasięg, na wykresie cały czas zielona kreska i bateria nie znika w oczach. Problem w tym, że wcześniej miałem ustawione preferowane na 4G i po prostu nie zwracałem na to uwagi, zasięg nigdy nie był jakiś niesamowity, a mimo to nie było takich problemów. Może to moduł anteny uwalony i dlatego taki słaby zasięg trzyma ? Bo jednak przerzucanie między 2G a 4G kilka razy dziennie jest mocno uciążliwe. Jednak i tak wielkie dzięki za pomoc, na 2G na idle nie traci baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
32 minuty temu, nico724 napisał:

Może to moduł anteny uwalony i dlatego taki słaby zasięg trzyma ?

Jak masz dobry na 2G to raczej nie. Po prostu masz słaby zasieg 4G. Ustawienie w preferencjach 4G powoduje ze pomimo słąbego zasięgu utrzymuje ten tryb. W 2G masz dobry sygnał, a dodatkowo samo 2G potrzebuje mniej energii i jest lepiej. Możliwe że masz jakieś LTE 800Mhz (b20) w pobliżu z dobrym sygnałem, ale twój telefon tego pasma niestety nie ma (to tylko taka teoria spiskowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne, ponieważ wg mapy zasięgu LTE Orange mnie obejmuje. Przydałaby się opcja w MIUI, w której telefon automatycznie przechodzi w niższy tryb po spadku zasięgu poniżej optymalnego czyli np. tych 4 kresek. Aktualnie mam MIUI 7, może na 8 jest coś takiego ? Bo obecnie jest tak jak mówisz, że nawet przy jednej kresce on będzie się starał utrzymać to 4G i przerzuca między 4G a 3G(które też nie jest zbyt dobre, ponieważ skacze między 5 kreskami a 2-3) zamiast po prostu w tym miejscu zejść do 2G i mieć pełen zasięg przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

A próbowałeś ustawić 3G na sztywno?
 

Właśnie testuję, zobaczymy co wyjdzie. Do mojego przeglądania internetu poza domem 3G w zupełności by wystarczyło, więc już bym to olał i tak zostawił, jeśli będzie trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jakbyś miał roota to wtedy apką network signal guru mozna wyłączać poszczególne bandy. Ustawiasz na sztywno UMTS 900 i zasięg jest praktycznie wszędzie, prędkości może nie porażają, ale przy tych 5Mb/s w telefonie da się yt w HD ogladac

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Kompendium Wiedzy w dziale Redmi3. Bl musi być odblokowany bo trzeba użyć twrp.

Dzięki panowie za pomoc, jeszcze pytanie czy na 7.1.3 Xiaomi.eu mogę odblokować BL czy muszę wgrać oficjalny rom ?

Edytowane przez nico724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak zrobiłem. Prośbę o odblokowanie złożyłem poprzez stronę a nie telefon, podałem tylko swoje imię i numer telefonu. Przekonamy się czy przejdzie na tym romie.

 

 

Edit:

Już otrzymałem pozwolenie. W ciągu 15 minut i to na nieoficjalnym romie, not bad

Edytowane przez nico724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak zrobiłem. Prośbę o odblokowanie złożyłem poprzez stronę a nie telefon, podałem tylko swoje imię i numer telefonu. Przekonamy się czy przejdzie na tym romie.
 
 
Edit:
Już otrzymałem pozwolenie. W ciągu 15 minut i to na nieoficjalnym romie, not bad

Pozwolenie dostaniesz nawet na syfmiui. Co nie oznacza że unlocker na nim zadziala

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...