Skocz do zawartości

Niewytłumaczalny drenaż baterii


michaelwaut

Rekomendowane odpowiedzi

Mam globala, brak roota. Telefon Redmi 3.

Zwykle przy moim użytkowaniu wytrzymywał trzy dni, przy ekranie na poziomie 8-10 h.

Nie wiem co się stało. Dotychczas przez noc nie schodziło mi nawet nic baterii, a teraz specjalnie przez noc ładowałem, rano odłączyłem i przez 5 godzin zeszło 10%.

A nie robiłem nic, w trybie czuwania. Na czele Dwa procesy androida.

Telefon jest trybie "telefon w gotowości".

 

Spróbuję wgrać jutro globala, może to coś zmieni. Ew. ściągnę ten botloader i wgram coś innego nawet CM, choć bardzo lubię MIUI.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak pisalem na PW, u mnie to samo. Po zmianie na MIUI8 też. Wczoraj go naładowałem o 0 do 100 na wyłączonym telefonie, od godz. 19 do 3 w nocy zeszło do 85%, godzina sot, nie jest źle. Odłożyłem go. Dziś o godzinie 12.00 już ma tylko 51%, telefon w ogóle nie używany. Jeśli korzystam z niego bez przerwy to wyciągnie sot ok. 9h, ale baterie wciąga cały czas, czy korzystam czy standby, a nawet wyłączony. Dodatkowo na danych mobilnych bateria przy włączonym ekranie schodzi ok. procent na minutę dosłownie. Wykres po prostu pikuje. Po całym dniu pracy i korzystania z telefonu zwykle mi wciągał 30%, teraz 15 minut danych pakietowych to -15%. Nie wiem czy bateria śmietnik już po pół roku. Przed momentem zaktualizowałem do najnowszej wersji miui, zobaczymy jak to będzie wygladało. 

Screenshot_2017-01-06-12-33-42-033_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez nico724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem od xiaomi.eu na zablokowany BL. Myślałem że to rom świruje, ale instalowałem potem global stable i dev i dalej to samo.

Ściągałem botloader i teraz mam miui polska. Nie ma znaczenia jaki rom.

Wczoraj wyłączyłem na noc, i do rana zeszło 10% na wyłączonym telefonie.

Nie wiem czy to bateria czy płyta główna. Ale oprócz świrowania baterii, nie ma żadnych objawów. Zwłaszcza że spokojnie w tym czasie botloader ściągnąłem.

 

 

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak samo. 

To stało się nagle. Z dnia na dzień, a wręcz od odpięcia od ładowarki.

Nie potrafię tego nijak wyjaśnić. Niestety popełniłem błąd i kupiłem na aledrogo od janusza.

Telefon miał chyba soft golwaya, niestety sprzedawca wykręcił się sianem i olał to.

 

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz mam Lineage i telefon kompletnie się już nie kontroluje. Na baterię jeszcze takiego apetytu nie miał nigdy. Odepnę od ładowarki, a po kilku minutach 94%.

W trybie czuwania nie wytrzyma od rana do wieczora.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michaelwaut

No Lineage jest jeszcze mocno zbugowany, choćby spadek baterii do 97% po odłączeniu ładowarki. Ponoć ma być to naprawione w następnym wydaniu, także poczekaj trochę, może coś się poprawi. Ile czasu masz Lineage'a?

No i normalne jest, że na customie bateria trzyma krócej, niż na oryginalnym systemie. Spróbuj jeszcze RR na nugacie, konkretnie betę 3. Podobno czas pracy na baterii jest taki jak na Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic się nie zmienia. Nadal bateria sobie hula jak chce.

Ostatnio jest jeszcze inaczej. Naładuję do pełna, po odpięciu od ładowania przez godzinę jest 100%, a potem już jak się jej umyśli.

Wcześniej na lineage po odpięciu ładowarki momentalnie wcinało 3-5%

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Problem rozwiązany ??

ja mam coś takiego:

Po kolei: Telefon Xiaomi Redmi 3 Pro. Aparat zakupiony we wrześniu 2016 r. na ibuygou.com. Do tej pory nie mogłem narzekać, wszystko działało doskonale, bateria trzymała około 3 dni przy moim normalnym użytkowaniu ( internet łącznie około 2 godz dziennie, kilka krótkich rozmów, kilka smsów, gierka na 10 minut, jasność ekranu na około 50%). do ładowania podłączałem zawsze przy około 15% baterii, dwa dni temu włączyłem telefon do ładowania na noc, telefonu rano nie mogłem włączyć, włączyłem po przytrzymaniu (vol - + odblokowanie telefonu). Pomyślałem ok, coś mu odwaliło, bateria naładowana na 100% i bez problemu działał cały dzień. W ciągu dnia zauważyłem, że zastraszająco szybko spada bateria w ciągu 6 godzin spadła do 8 % !!!!! Wróciłem z pracy, dałem do ładowania, normalnie do 100 % bateria ładowała się około 2 godzin, ja po 6 godzinach ladowania mam 55 % baterii i w sumie to stoi, i nie może się naładować. Problem do dzisiaj, telefon ładuje się do około 60 % i koniec baterii po około 4 godzinach, przy zablokowanym ekranie, nic na nim nie robiąc !! Proszę o pomoc, jakieś przekierowanie, do podobnego wątku, może coś pominąłem a ktoś to rozwiązał. Nie wiem co mam robić. Poniżej zamieszczam screeny.

bootloader.jpg

Screenshot_2017-03-11-18-20-40-060_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-03-11-20-19-20-723_com.android.settings.png

Edytowane przez dyszlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z wytrzymałością baterii. pojemność wynosi 4000, wytrzymuje jedynie 1.5 dnia pracy. zdjęcia poniżej.

Użytkuje telefon zupełnie normalnie. Po nocnym ładowaniu telefon poteafi zejść z baterią do 90%w ciągu godziny. Czytałem , że niektórym użytkownikom bateria wytrzymuje ok 3-4 dni. Proszę o sugestie.

Screenshot_2017-04-30-14-12-48-187_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-30-14-07-52-165_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-30-14-10-04-514_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sprawdzic wtyk baterii. jest taki drobny, ze moze to on z czasem powoduje samorozladowanie przez jakies mikrozwarcia. watpie, ze ktos bedzie az tak dlubal w telefonie jak ja, ale na ta chwile mam baterie wlutowana przewodami do plyty glownej i albo wina czujnikow(jeszcze ich nie wlutowalem) albo to rozwiazalo u mnie drenaz. wczoraj wieczorem 21%, dzis rano 21%. napiecie w apce ampere wskazuje okolice 3.7v i narazie testuje ile bedzie trzymal i czy wogole wskaznik naladowania dziala bez czujnikow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaznik baterii dziala prawidlowo bez czujnikow(juz sprawdzilem). w moim telefonie ladowanie ladowarka stalo sie niemozliwe i przez ciagle wyciaganie baterii urwalem tasme z wtykiem. polaczenie "na sztywno" dalo efekty jak widac, czyli zerowe rozladowanie przez noc itp :P mozliwe, ze czesc problemow z ladowaniem i samoistnym rozladowywaniem wynika z tego wtyku, bo przed sztywnym lutowaniem schodzilo kolo 15-20% przez noc a telefon im mniej mial baterii, tym czesciej sie resetowal i odmawial wlaczenia. teraz zero problemow z zywotnoscia baterii. sprobuj byc mniej radykalny niz ja i np przeczysc wtyk izopropanolem lub jakims czyscikiem od pcb. tak btw, czy wynik pomiaru 7h na wlaczonym ekranie jest normalny, czy tez za niski? 

18297190_1301655463221666_1403038396_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że 7h non stop to mniej niż 7h przez cały dzień. Powód jest prosty: przez cały dzień się przemieszczasz, zmienia się siła zasięgu, pojawiają się sieci wifi, do których się nie podłączasz. To zwiększa zużycie baterii wobec przypadku, kiedy telefon leży w jednym miejscu. A telefon jak najbardziej da się rozładować w jeden dzień - czasami nie mam nawet 4h SOT, właśnie ze względu na tragiczny zasięg albo pełno sieci wifi wokół, z którymi się nie łączę (a jestem zbyt leniwy, żeby wyłączyć wifi w telefonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze mała ciekawostka. Kilka razy zdarzyło mi się następujące zjawisko. 5h i spadek baterii z 90 do 30 procent. Co ciekawe wg screenów android pochłania wtedy 90 procent baterii. Wtedy procenty uciskają aż miło. ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Pozostałe parametry telefonu w poście powyżej. Dzięki za pomoc

Screenshot_2017-05-07-15-48-15-616_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-05-07-15-48-00-454_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria wydaje się dobra. Jednak ciekawi mnie wpływ"jądra Androida" na baterie. Użycie CPU na poziomie 80procent. Szukałem informacji na innych portalach. Jest sporo użytkowników gdzie to właśnie Android powoduje takie zużycie. I to na dobrych telefonach. Dzisiaj na przykład jest już zupełnie normalnie. Android zużywa 15 procent i baterią ładnie chodzi. Pytanie- czy zasięg czy system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie nic się nie zmieniło. Telefon zużywa baterię jak chce. Najczęściej jednak identycznie na włączonym ekranie jak i wyłączonym. Na wifi i ciągle włączonym mógłbym zrobić sot koło 7-8h , ale w standby nie wytrzyma dnia. Nie wiem co jest, niezależnie od softu.

Screenshot_2017-05-30-08-23-45_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...