Jump to content

Bushid0
 Share

Recommended Posts

Zróbmy tu jeden temat odnośnie baterii w naszych "kaśkach". Jestem za tym, aby w tym jedynym temacie wrzucać screeny z zadowolenia, lub i niezadowolenie z baterii w naszych telefonach, jak i również pytań odnośnie baterii. 

Aby to w miarę jakoś wyglądało, oraz żeby odbyło się bez głupich pytań typu, na jakiej wersji miui śmigasz, to od razu przy wrzuceniu screenów piszcie jaką macie wersję.

A więc ja zacznę. Nie wiem czy to dobry wynik czy nie, więc może porównam sobie z waszymi wynikami.

Wersja miui - stable 8.0.4.0 

Wyświetlacz ustawiony na auto na ok 50%. Dostęp do lokalizacji włączony.

Screenshot_2016-11-13-22-21-47-658_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-22-22-19-775_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-22-21-59-135_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-22-22-07-111_com.miui.securitycenter.png

Edited by Bushid0

Niech pokaże czas pracy na ekranie. Z tych wykresów w zasadzie niewiele wynika. Mój przy bardzo intensywnym używaniu (cały czas włączone dane pakietowe/WiFi, synchronizacja i takie duperele) wytrzymuje mi spokojnie cały dzień poza domem (7-21). Przy spokojnym używaniu i nie oglądaniu przez cały dzień śmiesznych kotów na 9gagu, z włączonymi danymi pakietowymi, ale bez synchro i lokalizacji, spokojnie wytrzymuje 2 dni (36h). Nie wiem ile to wychodzi godzinowo pracy na wyświetlaczu, pewnie koło 8-10, może więcej nawet.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Mi się udało, ale cały dzień w zasadzie grając w GTA VC, heroes 3, banner saga 2 i inne gry, które raczej nie oszczędzają podzespołów, w tym też gry mmo, które dodatkowa ciągnął dane pakietowe. Ale generalnie też jestem bardzo zadowolony z wydajności baterii.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Osoby, które twierdzą, że bateria wytrzymuje 3-4 dni i dłużej używają tel jako tel stacjonarnego i zegarka. Wykres przedstawię nom stóp 4G lub WiFi, bez GPS, 5 skrzynek @, Messenger, około 150 sms i godzina rozmów

. b76b0be1aa3afb048988e61ffa55a053.jpgcf220cc3351cda8793746eb1f8568d89.jpg

Update

99c390d8fcc08adb39ecc1caa26750c6.jpg

d3e8e002c0a6c242c7c51074e8b4115a.jpg

Dodam jeszcze, że stream na żywo przez Periscope i FB Live przez 4G od 10 z przerwami w tym rozmowy, sms i @ do godz 22 pozostało około 30%. Sorry, ale skrinów wtedy nie zrobiłem.

Edited by acocieto

Dnia 20.11.2016 o 16:35, acocieto napisał:

Osoby, które twierdzą, że bateria wytrzymuje 3-4 dni i dłużej używają tel jako tel stacjonarnego i zegarka. Wykres przedstawię nom stóp 4G lub WiFi, bez GPS, 5 skrzynek @, Messenger, około 150 sms i godzina rozmów

. b76b0be1aa3afb048988e61ffa55a053.jpgcf220cc3351cda8793746eb1f8568d89.jpg

Update

99c390d8fcc08adb39ecc1caa26750c6.jpg

d3e8e002c0a6c242c7c51074e8b4115a.jpg

Dodam jeszcze, że stream na żywo przez Periscope i FB Live przez 4G od 10 z przerwami w tym rozmowy, sms i @ do godz 22 pozostało około 30%. Sorry, ale skrinów wtedy nie zrobiłem.

Możesz powiedzieć jakiego roomu używasz, bo ja szukam właśnie na swoją KATE czegoś co by trzymało dobrze baterię, bo jak na razie to 5-5.5h ekran to max :( 

Mi średnio trzyma jakieś 2 dni jakieś 5/6 h na ekranie, ale od 2 dni coś mi drenuje baterię i pada w dzień - dziś 80% zeżarte i 2 h 37 m włączony ekran. Ram wyczyszczony, zarządzanie baterią jest włączone czyli ograniczenie wszelkiej aktywności aplikacji w tle no mam wrażeni jakby tel nie mógł przejść w stan czuwania.

Głownie : odbieranie maili, konsumpcja treści w sensie FB, Fora przez tapatalk, duzo RSS i przeglądania ulubionych serwisów i wiadomości, około 30 min nawigacja (waze,yanosik), 30 min oglądanie materiałów video.

Ciagle właczony net mobilny lub w domu wifi.

Oczywiscie każdy z nas inaczej uzywa i stąd te różnice ja tylko porównuje że na najnowszym miui polska mam lepsze czasy niz na stable które przez 3 tyg użytkowałem 

Przed chwilą, acocieto napisał:

Odbieranie @? Ok, ile @, i skrzynek @ i jak skonfigurowane skrzynki, ile czasu FB, czy powiadomienia są aktywne, więc kolejny potrzebny skrin to "Hhistoria" i wykorzystanie % wg aplikacji użytkowania i systemowych.

jasne przyjmij ze masz identycznie :) nie chce mi się udowadniać, podzieliłem się tylko jednym spostrzeżeniem ze na miui polska jest lepiej przy takim samym uzytkowaniu telefonu

• 1 month later...

Ja na grudniowym dev ostatnim zrobiłem wcześniej eksperyment odebrałem wszystkie zbędne aplikacjie systemowe dostęp do neta .W ustawieniach  bateri to samo żeby nie działały w tle. Wyłączyłem nakładkę hw w opcjach programistycznych. Parę aplikacje usuniętych systemowych (bug report klawiatury, przeglądarka miui, Facebook).odebrane uprawnienia aplikacją(panel sterowania a także w zainstalowanych aplikacjiach ).Telefon używałem  tylko w 3g. Przy korzystaniu tylko z Gmail, Chrome, telefon,sms, mBank,fb lite. Wyciągnąłem 16h na wyświetlaczu.może jeszcze coś miałem załączne ale nie pamiętam.Nie mam już zrzutu ale jak ktoś chcę niech przetestuję napewno wciągnie niesamowity wynik.

Lecz to tylko ekstremalne ustawienia i dużo grzebania w ustawieniach i dużo sprawdzania co jaka aplikacja ma uprawnienia. Tylko po to żeby jak najlepszy wynik osiągnąć na bateri(można sobie namieszać w systemie).Sam tylko test przeprowadziłem i po wszystkim Ustawienia fabryczne przywróciłem.

Według mnie teraz global dev lepiej im wychodzi niż stable ale to może dlatego że tylko poprawią bug fix lub kalendarz zobaczy się jak w tym tygodniu będzie.Na global dev.7.1.12 Spokojnie 7h na wyświetlaczu ale ładuję z przyzwyczajenia wcześniej ok 30-40%

Edited by Snajper