Skocz do zawartości

Bushid0

Rekomendowane odpowiedzi

Zróbmy tu jeden temat odnośnie baterii w naszych "kaśkach". Jestem za tym, aby w tym jedynym temacie wrzucać screeny z zadowolenia, lub i niezadowolenie z baterii w naszych telefonach, jak i również pytań odnośnie baterii. 

Aby to w miarę jakoś wyglądało, oraz żeby odbyło się bez głupich pytań typu, na jakiej wersji miui śmigasz, to od razu przy wrzuceniu screenów piszcie jaką macie wersję.

 

A więc ja zacznę. Nie wiem czy to dobry wynik czy nie, więc może porównam sobie z waszymi wynikami.

 

Wersja miui - stable 8.0.4.0 

Wyświetlacz ustawiony na auto na ok 50%. Dostęp do lokalizacji włączony.

Screenshot_2016-11-13-22-21-47-658_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-22-22-19-775_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-22-21-59-135_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-22-22-07-111_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Bushid0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pokaże czas pracy na ekranie. Z tych wykresów w zasadzie niewiele wynika. Mój przy bardzo intensywnym używaniu (cały czas włączone dane pakietowe/WiFi, synchronizacja i takie duperele) wytrzymuje mi spokojnie cały dzień poza domem (7-21). Przy spokojnym używaniu i nie oglądaniu przez cały dzień śmiesznych kotów na 9gagu, z włączonymi danymi pakietowymi, ale bez synchro i lokalizacji, spokojnie wytrzymuje 2 dni (36h). Nie wiem ile to wychodzi godzinowo pracy na wyświetlaczu, pewnie koło 8-10, może więcej nawet.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało, ale cały dzień w zasadzie grając w GTA VC, heroes 3, banner saga 2 i inne gry, które raczej nie oszczędzają podzespołów, w tym też gry mmo, które dodatkowa ciągnął dane pakietowe. Ale generalnie też jestem bardzo zadowolony z wydajności baterii.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które twierdzą, że bateria wytrzymuje 3-4 dni i dłużej używają tel jako tel stacjonarnego i zegarka. Wykres przedstawię nom stóp 4G lub WiFi, bez GPS, 5 skrzynek @, Messenger, około 150 sms i godzina rozmów

. b76b0be1aa3afb048988e61ffa55a053.jpgcf220cc3351cda8793746eb1f8568d89.jpg

 


Update

99c390d8fcc08adb39ecc1caa26750c6.jpg

d3e8e002c0a6c242c7c51074e8b4115a.jpg

 

Dodam jeszcze, że stream na żywo przez Periscope i FB Live przez 4G od 10 z przerwami w tym rozmowy, sms i @ do godz 22 pozostało około 30%. Sorry, ale skrinów wtedy nie zrobiłem.

 

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2016 o 16:35, acocieto napisał:

Osoby, które twierdzą, że bateria wytrzymuje 3-4 dni i dłużej używają tel jako tel stacjonarnego i zegarka. Wykres przedstawię nom stóp 4G lub WiFi, bez GPS, 5 skrzynek @, Messenger, około 150 sms i godzina rozmów

. b76b0be1aa3afb048988e61ffa55a053.jpgcf220cc3351cda8793746eb1f8568d89.jpg

 


Update

99c390d8fcc08adb39ecc1caa26750c6.jpg

d3e8e002c0a6c242c7c51074e8b4115a.jpg

 

Dodam jeszcze, że stream na żywo przez Periscope i FB Live przez 4G od 10 z przerwami w tym rozmowy, sms i @ do godz 22 pozostało około 30%. Sorry, ale skrinów wtedy nie zrobiłem.

 

Możesz powiedzieć jakiego roomu używasz, bo ja szukam właśnie na swoją KATE czegoś co by trzymało dobrze baterię, bo jak na razie to 5-5.5h ekran to max :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi średnio trzyma jakieś 2 dni jakieś 5/6 h na ekranie, ale od 2 dni coś mi drenuje baterię i pada w dzień - dziś 80% zeżarte i 2 h 37 m włączony ekran. Ram wyczyszczony, zarządzanie baterią jest włączone czyli ograniczenie wszelkiej aktywności aplikacji w tle no mam wrażeni jakby tel nie mógł przejść w stan czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie : odbieranie maili, konsumpcja treści w sensie FB, Fora przez tapatalk, duzo RSS i przeglądania ulubionych serwisów i wiadomości, około 30 min nawigacja (waze,yanosik), 30 min oglądanie materiałów video.

Ciagle właczony net mobilny lub w domu wifi.

Oczywiscie każdy z nas inaczej uzywa i stąd te różnice ja tylko porównuje że na najnowszym miui polska mam lepsze czasy niz na stable które przez 3 tyg użytkowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, acocieto napisał:

Odbieranie @? Ok, ile @, i skrzynek @ i jak skonfigurowane skrzynki, ile czasu FB, czy powiadomienia są aktywne, więc kolejny potrzebny skrin to "Hhistoria" i wykorzystanie % wg aplikacji użytkowania i systemowych.

jasne przyjmij ze masz identycznie :) nie chce mi się udowadniać, podzieliłem się tylko jednym spostrzeżeniem ze na miui polska jest lepiej przy takim samym uzytkowaniu telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na grudniowym dev ostatnim zrobiłem wcześniej eksperyment odebrałem wszystkie zbędne aplikacjie systemowe dostęp do neta .W ustawieniach  bateri to samo żeby nie działały w tle. Wyłączyłem nakładkę hw w opcjach programistycznych. Parę aplikacje usuniętych systemowych (bug report klawiatury, przeglądarka miui, Facebook).odebrane uprawnienia aplikacją(panel sterowania a także w zainstalowanych aplikacjiach ).Telefon używałem  tylko w 3g. Przy korzystaniu tylko z Gmail, Chrome, telefon,sms, mBank,fb lite. Wyciągnąłem 16h na wyświetlaczu.może jeszcze coś miałem załączne ale nie pamiętam.Nie mam już zrzutu ale jak ktoś chcę niech przetestuję napewno wciągnie niesamowity wynik.

Lecz to tylko ekstremalne ustawienia i dużo grzebania w ustawieniach i dużo sprawdzania co jaka aplikacja ma uprawnienia. Tylko po to żeby jak najlepszy wynik osiągnąć na bateri(można sobie namieszać w systemie).Sam tylko test przeprowadziłem i po wszystkim Ustawienia fabryczne przywróciłem.

Według mnie teraz global dev lepiej im wychodzi niż stable ale to może dlatego że tylko poprawią bug fix lub kalendarz zobaczy się jak w tym tygodniu będzie.Na global dev.7.1.12 Spokojnie 7h na wyświetlaczu ale ładuję z przyzwyczajenia wcześniej ok 30-40%

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...