Jump to content

Yanosik i działanie w tle...


Warson

Recommended Posts

Witam dziś zauważyłem kolejny problem nakładki miui otóż jestem przyzwyczajony jeździć samochodem z mapami Google + uruchomionym w tle Yanosikiem,  niestety na miui yanosik nie chce działać w tle...  Ktoś ma podobny problem? 

Link to comment
Share on other sites

Boże Jedyny ludzie irytujące jest to co wy piszecie. Udowodnij mi ze ci działa?  Robiłem wszystko według samouczka i nadal yanosik nie działa w tle nie ma ikony która informuje o fotoradarac itp... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Podepnę się pod ten temat, bo inny który bardziej odzwierciedlał mój kłopot z Yanosikiem został już zamknięty.

Otóż podczas pracy na głównym ekranie Yanosik działa poprawnie, ale przełączony na pracę w tle wyłącza się po kilkunastu minutach.

Ustawienia inteligentnego oszczędzania baterii i inne zrobiłem zgodnie z kilkoma tematami na forum, ale nadal nie pomaga.

Zwykle aplikacja wyłącza się po np. rozmowie telefonicznej lub zrobieniu zdjęcia, ale mapy Google w tle też wyłączają Yanosika.

Gdzie może tkwić przyczyna?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witajcie 

 

Od niedawna mam problem z tą aplikacją 

Jak ja odpalam potem daje żeby pracował w tle i po jakimś czasie się wyłącza apka a nigdy tak nie miałem czy ktoś też się z takim problemem spotkał i wie jak to rozwiązać ??

Link to comment
Share on other sites

Jak działała tak działa nadal nie mam z nią problemu, ostatnio zrobiłem około 500 km i nic się nie działo. Przechodziłem na auto mapę i też się nie wyłączyła. Mi4c 

Screenshot_2017-07-09-21-18-06-089_pl.aqurat.automapa.thumb.png.fd06b2462f3bf11953edb7b376c6c072.pngScreenshot_2017-07-09-21-12-55-105_com_miui.securitycenter.thumb.png.1171c23f82df48884036af414e7e78f3.png

Edited by wulfel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dzień dobry :)

Od jakiegoś czasu nie mogłem sobie poradzić z yanosikiem który miałby działać w tle.

Poczytałem dziś forum i okazało się ze problemem było ustawione oszczędzanie baterii dla aplikacji w tle. Wyłączyłem i działa - dzięki.

 

Ale mam inny problem - w momencie kiedy mam wyłączony ekran, to yanosik zamiast dać komunikat, potrafi tylko włączyć ekran.

niestety nie radzi sobie z jego odblokowaniem.

Nie mam ustawione żadnych zabezpieczeń typu kod, wzorek czy fingerprint.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Marcel

Link to comment
Share on other sites

Czołem. Nie chcę zakładać nowego tematu, bo mój problem jest powiązany z tym. Nie chodzi jednak o Yanosika, lecz o Ryśka. Wolę ten program, bo w trybie działania w tle pokazuje ograniczenie prędkości - co się super sprawdza z Google Maps. Mam jeden problem. Pływająca ikona działa, powiadomienia działają itp. Problem jednak w tym, że jak Rysiek działa w tle, to Google Maps co kilka chwil na kilka sekund wyświetla komunikat "szukanie GPS". W tym czasie GPS w GM nie działa. Po kilku sekundach GPS odnajduje się i wszystko hula przez następnych kilkanaście sekund. Potem sytuacja się powtarza, tj. GM gubi GPS żeby go po kilku sekundach znaleźć i tak w kółko. Jest to bardzo irytujące, bo jak czekam na jakiś zakręt, to w chwili szukania fixa przez GM kursor się nie porusza i nie ma komunikatów nawigacyjnych. Z Yanosilkiem w tle tego problemu nie ma. Co więcej - Rysiek + Here maps działą tak samo - Here co chwila gubi fixa. W ustawieniach mam wyłączone wszelkie oszczędzania baterii itp. Macie może na to jakąś radę? Trochę to wygląda tak, jakby w jednym momencie tylko jedna aplikacja miała dostęp do GPS. Tylko dlaczego z Yanosikiem wszystko działa? 

Edited by grzesik_w
Link to comment
Share on other sites

Info dla osób mających problem z gubieniem fixa dla yanosik podczas działania w tle:

mnie problem zniknął po zmianie poniższych ustawień:

Ustawienia - bateria i wydajność - oszczędzanie baterii - wybór aplikacji - yanosik - bez ograniczeń

Sprawdziłem podczas kilkunastogodzinnej trasy i wszystko wróciło do normalności

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podpinam się pod temat, próbowałem już wszystkiego, włącznie z kupnem nowego telefonu (miałem Mi5 32gb, mam Mi5 64gb) oraz wgraniem innego romu (miałem MIUI9 xiaomi.eu dev, mam MIUI8 xiaomi.eu stable).

Yanosik + mapy google NIGDY nie są w stanie przetrwać więcej niż 15min. Zwykle po kilku minutach pływające okno Yanosika znika i tyle. Gdy go przywołam ponownie (bo dalej występuje na liście aktualnie otworzonych aplikacji) pisze, że albo nie ma gps albo nie ma połączenia z internetem. Po zabiciu yanosika i odpalenia ponownie dopiero zaczyna działać, ale oczywiście po kilku minutach znowu znika jego pływające okno na mapach Google.

Oczywiście doskonale znam działanie oszczędzania baterii oraz autostartu oraz uprawnień aplikacji, i są poprawnie ustawione, w załączniku screeny (BT dla yanosika obecnie zablokowałem, próbowałem nawet z pozwoleniem na włączanie ale to nic nie zmieniło).

Próbowałem także zakładać kłódki - bez zmian.

Ja się poddaję, MIUI tutaj po prostu nie daje rady. Czy ktoś wie co jeszcze można zrobić żeby Yanosik + mapy google działały na Mi5?

 

Screenshot_2017-10-15-07-31-40-050_com.miui.powerkeeper.png

Screenshot_2017-10-15-07-31-26-914_com.miui.securitycenter.png

Edited by Vognar
Dodane info o tym, że kłódek też próbowałem
Link to comment
Share on other sites

Witam, pytanie do korzystających ze słuchawki Bluetooth na Yanosiku czy działa wam wybieranie głosowe kontaktu żeby zadzwonić. Wybieranie głosowe bez Yanosika działa mi poprawnie a po włączeniu aplikacji wybieranie głosowe nie działa, korzystam ze słuchawki Plantronics Explorer 50. Ciekawi mnie czy ktoś ma też taki problem.

Mi4c

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...