Skocz do zawartości

Mi4c wisi na logo MI.. Proszę o pomoc


blackjack51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem wrzucic sobie CM13 i niestety sie nie udalo. Nie moge wlaczyc tel (wisi na logo mi) , komputer tez go nie wykrywa... Powie ktoś jak uratowac telefon krok po kroku bo ciemniak jestem :) zrobilem full wipa wczesniej.. Dodam tez ze tel wchodzi w tryb fastboot. Telefon mI4C wersja 2Gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Część,

 

Nie chcę zakładać nowego tematu - spróbuję tutaj.

Tel (mi4c, 3/32), wisi na logo mi po próbie wgrania update do susuperuser poprzez systemową aplikacje (aktualizacja).

Mam twrp, ale nie działa dotyk (2.8.7.3), wec nic zainstalować nie mogę, działa terminal, restart (i pewnie to co działa bez "swipe to install").

Tel wchodzi w tryb fastboot.

Nie robiłem flashowqnia i innych rzeczy proponowanych w tym wątku (jeszcze) - w miarę możliwości zależy mi na danych na telefonie..

Pomozecie¿

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Niestety mój TWRP nie działa po kilku (ani kilkunastu) minutach - sprawdzone, także podczas zasypiania i wybudzania telefonu (nie mogę wtedy odblokować)

System wczoraj mi się zaktualizował i jeśli dobrze pamiętam miał numerek 6.5.5 (co zdziwiło mnie niezmiernie, bo najnowszy ma chyba 6.11.10).

 

Reinstalacja TWRP nie wpływa na dane w telefonie, prawda? A instalacja (przez TWRP lub MiFlash) nowego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobrze, że jest ktoś online.

instalacja TWRP: przez twrp tego nie zrobię (naprawdę nie działa mi "slide to install"), a fastboot wymaga włączonego debugowania, którego chyba nie mam włączonego i raczej nie włączę (nie mogę uruchomić systemu)

 

z odpowiedzi Redmi2 i kamillm wnoszę, że żeby zachować dane lepiej byłoby to zrobić przez właśnie twrp...

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot bootloader
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
error: no devices/emulators found

 

Edytowane przez elemeledutki
adb reboot bootloader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kamillm napisał:

Jeszcze napisz jakie TWRP masz dokładnie i jakie chcesz instalować, resztę zrób tak jak pisze @Redmi2

MAM 2.8.7.3. na stronie TS najnowsza to 3.0.2.0. I pewnie tę bym wrzucił.

Tel w trybie fastboot się zgłasza:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot.exe devices
59e9a6f5        fastboot

Gorzej, że nie pamiętam, czy odblokowywałem btl... ale skoro mam TWRP...?

48 minut temu, kamillm napisał:

Ewentualnie jakbys sobie nie radził TUTAJ w sekcji Instalacjia recovery masz opisane wszystko.

Hehe, w tym właśnie wątku dopisałem swój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2. Mi na 3.0.2.0 momentalnie zlapal dotyk jak instalowalem. Ale ten od team tez jest ok twrp. 

@elemeledutki. Jak sprawdzic status bootloadera czy masz odblokowany w tym linku -> https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Aczkolwiek czasami pokazuje ze jest zablokowany a nie jest - w szczególności jak tel ma zaibstalowane syf miui sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF?

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot.exe flash recovery recovery.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (48704 KB)...
FAILED (data transfer failure (Unknown error))
finished. total time: 5.013s

kabelek? lekko poszarpna izolacja przy wtyczce, drugi dopiero w domu..

Zablokowanie btl podczas aktualizacji?

 

Wracam, sprawdzę na innym kablu/innym kompie. Może jeszcze złapię za godzinę kogoś online.

Gdyby się udało: którą wersję systemu zainstalować? (prośba o link). Wcześniej przeczytałem: w trybie TWRP podłączyć do PC, pamięć wewnętrzna powinna być widoczna, wgrać ROM, zainstalować (co z wipami?? - zależy mi, żeby nie utracić danych zapisanych w telefonie).

Edytowane przez elemeledutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem. backupuje ważniejsze dane z telefonu, sprawdzę jak się przełączę na fastboot (o ile pamietam wcześniejsze sprawdzanie to w pozycji unlocked miałem false). urządzenie kupione pod koniec zeszłego roku (co może chyba mieć znaczenie)

jak to wpływa na moje położenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli false to prawdopodobnie zablokowany bootloader. Masz tam soft xiaomi.eu? Bo jak xiaomi.eu to musiales miec odblokowany zeby wgrac. Ale nie masz twrp wiec zapewne masz zablokowany - zagmarwalem troche ;D

W ogole jeszcze jedna rzecz na moim nexsusie jesli zapomne wzoru blokady to moge odblokowac telefon awaryjne za pomocą maila, czy miui nie przewiduje takiego rozwiązania? Zapomni sie wzoru i kaplica? Slabo jesli tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z tego co pamiętam to xiaomi.eu. wrałem go zaraz po kupnie tel (chińskich śmieci było tyle, że nie dało się korzystać normalnie).

Nie pamiętam już jak to zrobiłem (nie siedzę w telefonach, jedynie na własne potrzeby). Jeśli musiałem odblokować btl to pewnie to zrobiłem.

Co dalej? na twrp mam dostęp do terminala (działa) - może coś tędy?

 

 

To tak: z fastboot oem device-info wynika, że btl jest zablokowany (może ściągając jakąś aktualizację..?). Tyle, że urządzenie SPRZED 2016 roku (o ile może to mieć znaczenie jak @kamillm pisał wcześniej)

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
59e9a6f5        fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: false
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.042s]
finished. total time: 0.043s

 

Czy to znaczy, że teraz już tylko odblokowanie btl, flash nowego systemu itd? Postępować jak przy "nowym" telefonie? Dane zapewne out...

?

Edytowane przez elemeledutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elemeledutki prawdopodobnie masz zablokowany bootlodaer, aczkolwiek skoro masz zainstalowane TWRP to musiales miec kiedys odblkowany. Moze zablokowales sobie jakims softem, ale xiaomi.eu nie blokuje bt. 

 

11 godzin temu, elemeledutki napisał:

Czy to znaczy, że teraz już tylko odblokowanie btl, flash nowego systemu itd? Postępować jak przy "nowym" telefonie? Dane zapewne out...

Dokładnie tak, chyba, że może  @Redmi2 coś Ci pomoże i wymyśli

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamillm napisał:

@elemeledutki prawdopodobnie masz zablokowany bootlodaer, aczkolwiek skoro masz zainstalowane TWRP to musiales miec kiedys odblkowany. Moze zablokowales sobie jakims softem, ale xiaomi.eu nie blokuje bt.

Bezpośrednio przed awarią zainstalowałem aupdate do supersu (nie miałem roota), a ponieważ nie szło przez TWRP (brak możliwości "slide to install") spróbowałem przez "aktualizacja -> prawy róg -> zainstaluj z pliku zip" (czy coś takiego)

 

Z ADB też problem (tel wisi na logo): PC nie widzi pamięci telefonu. Przy "Android ADB Interface" wykrzyknik (nie można uruchomić urządzenia). Na telefonie najprawdopodobniej NIE włączone debugowanie USB

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb devices
List of devices attached
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *


C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices

MiFlash widzi tel w trybie fastboot, także po fastboot oem edl (PC dograł sterowniki qualcomma)

 

Patrzę na tutorial: XDA, pierwszego (niby opcjonalnego) punktu wykonać nie mogę: " (Optional) Downgrade your Mi4c by flashing any image from the list above via the "Updater" app (use top right icon to select image). "

Edytowane przez elemeledutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Redmi2 napisał:

Wez sflashuj telefon na china dev, sprawdz czy zablokowany btl jesli tak to odblokuj wgraj twrp a jesli nie to wgraj odrazu twrp, wrzuc na tel xiaomi.eu i zainstaluj spod twrp, potem wroc do twrp i zrobi factory reset i skonfiguruj.

6.1.7 będzie ok? (czyli ogólnie to, co sugeruje XDA w poradniku? Alternatywnie 6.6.17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Redmi2 napisał:

Z prostej rzeczy widze ludzie robia kilkudniowe walki

Bo ludzie lubią sobie pod górkę robić.

7 minut temu, elemeledutki napisał:

6.1.7 będzie ok? (czyli ogólnie to, co sugeruje XDA w poradniku? Alternatywnie 6.6.17?

Możesz ten z linku w poradniku z XDA tez będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej, jadę już 20 minut, a może ze 25% przejechałem... Trzeba pampersa poprawić i dalej...

Niby dojechałem..

Btl odblokowany, ale TWRP nie mogę wgrać...

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
59e9a6f5        fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: false
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.047s]
finished. total time: 0.047s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem unlock
...
OKAY [  0.016s]
finished. total time: 0.016s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: true
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.047s]
finished. total time: 0.047s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot.exe flash recovery libra_ts_twrp_
3_0_2_0.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (51476 KB)...
FAILED (data transfer failure (Unknown error))
finished. total time: 5.023s

WTF?

Edytowane przez elemeledutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z Mi4C, po wymianie pękniętego wyświetlacza telefon wisi na logo MI. Próbowałem już wszystkiego co tylko przyszło mi do głowy, telefon da się uruchomić w trybie fastboot, przechodzi do trybu EDL, komputer i MiFlash wykrywa go w tych trybach i da się sflashować ale po tym dalej wisi na logo MI. Odłączałem baterię, rozładowałem, migała czerwona dioda naładowałem flashowanie i dalej to samo.Telefon z 2015roku nie miał zablokowanego bootloadera, TWRP też nie daje się zainstalować i uruchomić. Jakieś podpowiedzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, dareckiigo2 napisał:

Mam problem z Mi4C, po wymianie pękniętego wyświetlacza telefon wisi na logo MI. Próbowałem już wszystkiego co tylko przyszło mi do głowy, telefon da się uruchomić w trybie fastboot, przechodzi do trybu EDL, komputer i MiFlash wykrywa go w tych trybach i da się sflashować ale po tym dalej wisi na logo MI. Odłączałem baterię, rozładowałem, migała czerwona dioda naładowałem flashowanie i dalej to samo.Telefon z 2015roku nie miał zablokowanego bootloadera, TWRP też nie daje się zainstalować i uruchomić. Jakieś podpowiedzi??

Znalazłem przyczynę, problemem okazał się dotyk wyświetlacza. Po odłączeniu taśmy dotyku od płyty głównej telefonu telefon bez problemu się uruchomił, po ponownym podłączeniu dalej wisi. Przy okazji odradzam zakup zamienników wyświetlaczy LCD, są fatalnej jakości, zarówno wykonanie jaki i działanie (słabe podświetlenie, blade kolory, przebicia podświetlenia spod wyświetlacza i na krawędziach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Znalazłem przyczynę, problemem okazał się dotyk wyświetlacza. Po odłączeniu taśmy dotyku od płyty głównej telefonu telefon bez problemu się uruchomił, po ponownym podłączeniu dalej wisi. Przy okazji odradzam zakup zamienników wyświetlaczy LCD, są fatalnej jakości, zarówno wykonanie jaki i działanie (słabe podświetlenie, blade kolory, przebicia podświetlenia spod wyświetlacza i na krawędziach).

Przy zakupie wyświetlacza masz informację żeby nie zrywać foli zabezpieczającej przed sprawdzeniem , jak nie działa można go odesłać.
Wszystkie sprzedawane wyświetlacze to są zamienniki , chyba że kupisz jakiś używany z demontażu. Oficjalni dostawcy którzy dostarczają wyświetlacze do produkcji nie sprzedają wyświetlaczy.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...