Skocz do zawartości

Drain baterii ..


damymeister

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, ptalka napisał:

Wersja androida: 5.0.2 LRX22B

 

Wersja MIUI: MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.16 (rozwojowa)

Jeśli mówisz o antywirusie wbudowanym w MIUI, to nie powinien to być problem i raczej nie on jest źródłem.

Przede wszystkim, i to już czas najwyższy, należałoby zaktualizować system. Masz ROM w wersji nieco... przedpotopowej. Sprzed blisko dwóch lat. Stąd mogą wynikać problemy.

Spróbuj zaktualizować go według poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Po aktualizacji sprawdź, jak telefon (bateria) się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak do tego się ma informacja (w tym artykule) "Wszelkie działania robicie na własną odpowiedzialność" ? bo o ile po systemie to się poruszam w miarę płynnie i ustawienia sobie poogarniam,tak od strony recovery nigdy nic nie robiłem... nie ma jakiejś innej opcji, żeby to zaktualizować? bo telefon to kupiłem z tym romem; nie ma jakiejś bardziej "standardowej" metody?

edit: i tak, o tym antywirusie mówię 

Edytowane przez ptalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ptalka napisał:

hmm a jak do tego się ma informacja (w tym artykule) "Wszelkie działania robicie na własną odpowiedzialność" ? bo o ile po systemie to się poruszam w miarę płynnie i ustawienia sobie poogarniam,tak od strony recovery nigdy nic nie robiłem... nie ma jakiejś innej opcji, żeby to zaktualizować? bo telefon to kupiłem z tym romem; nie ma jakiejś bardziej "standardowej" metody?

Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, żeby coś się stało. :)

Rób krok po kroku, zgodnie z poradnikiem, a wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, to dam znać :)

 

 

edit: ale jeszcze jedna rzecz.

"Instrukcja instalacji ma zastosowanie dla tych modeli Xiaomi w przypadku gdy posiadamy telefon pochodzący prosto od Xiaomi z fabrycznym systemem MIUI w wersji chińsko-angielskiej lub Global. Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu (Metoda 1)."

a jeśli kupowałem telefon tutaj https://funtech.pl/product-pol-4981-Smartphone-Xiaomi-Redmi-Note-2-LTE-2GB-16GB-Czarny.html 

to to jest system multilanguage ...?

Edytowane przez ptalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat nie mój telefon (ja mam też system po polsku) ale czy tym narzędziem na dole "system updates" szło by to zrobić u mnie?

18338770_1508183975920456_1859781173_o.png

 

i jeszcze jedno, miui 8 robił kilku moim znajomym problemy; częściowo wrócili do 7, jednej osobie coś system wręcz padł; czy zupdate'owac tylko do 7 by się dało i czy to ma sens?

Edytowane przez ptalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ptalka napisał:

to akurat nie mój telefon (ja mam też system po polsku) ale czy tym narzędziem na dole "system updates" szło by to zrobić u mnie?

Nie. Musisz zainstalować TWRP. W pierwszym poście każdego wątku o cotygodniowych aktualizacjach jest umieszczany skrócony poradnik aktualizacji do MIUI 8:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ptalka napisał:

o ja, ale to ja to musze robic przez flashify.. a jak ten chinski rom zainstalowac? tego to nie ogarniam..  przez updater, czyli..?

 

eh czemu to sie nie da przez ten system updater :/

Nie. Masz już system MIUI Polska/EU, więc wystarczy zainstalować TWRP i poprzez nie zainstalować aktualizację.

Przeczytaj poradnik tyle razy, aż zrozumiesz. Tam nie ma niczego trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, trochę mi to zajęło żeby się przekonać, ale kilka dni temu zrobiłem tą aktualizacje. Udało mi sie; wszystko działa, poszedłem wręcz dalej i zaktualizowałem telefon do MIUI 8. Z tym że - bateria jak schodziła tak schodzi... Sporo ciągnie ekran - dzisiaj rano, po 8 godzinach spoczynku telefonu -  zżera 60.4% . W ogóle mam wrażenie że "urządzenie" więcej niż aplikacje. Porównując ponownie do telefonu Redmi 2, przykładowo : ekran 29%, sygnał sieci 4.7%, telefon w gotowosci 2% , połączenia głosowe 2%. A mój Redmi Note 2: ekran 60.4%, sygnał sieci 5%, telefon w gotowości 3.4%, połaczenia głosowe 8%. Innego pomysłu już nie mam co to może być. Nie wiem co zrobić z ta baterią...?

Edytowane przez ptalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, trochę mi to zajęło żeby się przekonać, ale kilka dni temu zrobiłem tą aktualizacje. Udało mi sie; wszystko działa, poszedłem wręcz dalej i zaktualizowałem telefon do MIUI 8. Z tym że - bateria jak schodziła tak schodzi... Sporo ciągnie ekran - dzisiaj rano, po 8 godzinach spoczynku telefonu -  zżera 60.4% . W ogóle mam wrażenie że "urządzenie" więcej niż aplikacje. Porównując ponownie do telefonu Redmi 2, przykładowo : ekran 29%, sygnał sieci 4.7%, telefon w gotowosci 2% , połączenia głosowe 2%. A mój Redmi Note 2: ekran 60.4%, sygnał sieci 5%, telefon w gotowości 3.4%, połaczenia głosowe 8%. Innego pomysłu już nie mam co to może być. Nie wiem co zrobić z ta baterią...?

Używaj telefonu a statystyki baterii oglądaj jak się jej poziom kończy a nie dopiero zaczynasz bo to bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 13:12, ptalka napisał:

Cześć, mam problem z baterią.

Statystyki po dlugim czasie nieuzywania sprawdzilem zgodnie z jedna z wczesniejszych wskazowek. Wiem, ze ekran zzera najwiecej; tak jak pisalem szukam powodu dla ktorego bateria mi tak szybko schodzi. W pierwszym poscie (ktory tu cytuje) opisalem problem; teraz zaktualizowalem MIUI do 8.3 a Android bez zmian 5.0.2. Aktualizacja jednak baterii nie pomogla; szybkosc zuzycia bez zmian. Macie pomysl o co moze wiec chodzic?

 

Sory za brak polskich znakow; pisze z telefonu ktory ich nie obsluguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie było czasami tak, kiedy rano odłączałem telefon - godzina 7 i 100% baterii. Po 20 minutach włączonego ekranu patrzę na wskaźnik a tu 20%. Bardzo mnie to martwiło. Ale znalazłem sposób żeby owa bateria wracała do normalnego stanu - a dokładniej trzeba ją wyjąć z telefonu oraz włożyć. Możliwe że restart urządzenia również może pomóc. Dajcie znać czy macie podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 14:53, Szymonb napisał:

U mnie było czasami tak, kiedy rano odłączałem telefon - godzina 7 i 100% baterii. Po 20 minutach włączonego ekranu patrzę na wskaźnik a tu 20%. Bardzo mnie to martwiło. Ale znalazłem sposób żeby owa bateria wracała do normalnego stanu - a dokładniej trzeba ją wyjąć z telefonu oraz włożyć. Możliwe że restart urządzenia również może pomóc. Dajcie znać czy macie podobnie.

Brawo!!! Odkryłeś coś, co jest powtarzane od roku na forum. ;)

Sposób działa, choć nie zawsze, bo czasem rzeczywiście bateria już jest rozładowana. A i samo wyciąganie i wkładanie ponownie baterii kilka razy dziennie (z nie wiadomo jakiego powodu, bo nagle uciekną %) jest męczące oraz irytujące. Klapka się niszczy, jak ktoś ma pokrowiec to też trzeba zdejmować, a w końcu i tak wszystko ląduje na glebie i ekran nie żyje. :( 

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Posiadam swojego redmi note 2 jakoś od 1,5 roku i zauważyłem już dawno coś dziwnego. Gdy ładuje mój telefon i bateria osiągnie 100 % i w tym samym momencie gdy osiągnie 100% odłącze ją od ładowanie, bateria strasznie szybko spada, nawet gdy nic na nim nie robię. Wyskakuja komunikaty że bateria jest strasznie drenowana itp. Natomiast gdy ładuje moja komórkę bardzo długo i np gdy osiągnie 100% ładuje ja jeszcze minimum 2 h, bateria trzymie bardzo długo i jestem z niej zadowolony. Wiem że takie długie ładowanie jest złe. Dzieje się to od bardzo dawna. Chcę po prostu dowiedzieć się co wiecie na ten temat i czemu tak się dzieje.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Potwierdzam, to że trzeba ładować około godziny dłużej .

Sprawdzone miernikiem że mimo wyświetlania 100 % bateria jest jeszcze doładowywana mniejszym prądem i wtedy faktycznie dłużej trzyma .

Z resztą dużo jest postów w tym temacie...........tylko trzeba poszukać.:)

pozdrawiam Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z baterią m moim Redmi Note 2. Bateria ładuje się normalnie do 100 %, ale po odłączeniu od ładowarki podczas np przeglądania internetu bardzo szybko się rozładowuje. Przez 10 min potrafi się rozładować nawet o 15%. Po całym dniu zwykłego użytkowania telefonu (8-10h) zwyczajnie się rozładowuje i wyłączy. Można jeszcze włączyć telefon, ale po chwili się znowu wyłączy. Po takim wyłączeniu się wystarczy wyjąć w moim przypadku baterię, włożyć ponownie i znowu mam około 30-40% baterii. Mogę dzięki temu korzystać z telefonu jeszcze dobrych parę godzin. O co tu chodzi?? Da się to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up^^ jaki masz soft?

 

Dnia 6.05.2017 o 14:05, mrosi napisał:

sciagnalem rom i wyskoczyly mi bledy ,daje zglos i mam kolejny blad i tak dalej 

Edytowane przez tomkill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema ! Pytanie pany :P Xiaomi Redmi note 2 Prime, kupiłem nową baterie, a mi sie wydaje ze zachowuje sie tak samo jak stara, wsensie że telefon myśli ze to nadal ta stara i zachowuje sie tak jak by ta nowa bateria byłą tą stara... od nowa romu instalowac nie chce zadużo rzeczy mam.. ale poczytałem i to ponoć normalne ze telefon dokona jej kalibracji po tygodniu gdzieś tak, prawda ? wsensie ze zrozumie że ma nową baterię i będzie normalnie, bo narazie mam 2h sot 3h maks... a można 7h sotu normalnie wycisnąć, i dodam że ładuje sie na wyłączonym telefonie bateria w 45min nie zaszybko ? ładowarka 1.5A

Edytowane przez SALL666pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Co to za cud ta bateria .Trochę za szybko się ładuje . Ja przynajmniej godzinkę przedłużam ładowanie jak jest już 100% ale nie w 45 minut.. No 2-2.5 godziny to się zgodzę, chyba że ta ładowarka taka rakieta , ale to nie wróży nic dobrego dla baterii ..

pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie jak czytałem w innym temacie, ekran blokuj a tu 30% zjada tak O z d*py.. przez noc trzymam telefon pod prądem to samo... chyba serio go sprzedam

 

ok bateria walnieta.... wysyłam na reklamacje do sprzedawcy w poniedziałek, stara normalnie trzyma bez takich

 

Odnawiam... znalazłem temat taki : http://en.miui.com/thread-187299-1-1.html

I co ? i nic... to nie wina baterii tylko softu... wiekszosc ludzi tak ma, ponoć baterie nie ładuje sie do pełna, są jakięs rozwiązania tego ? czy wytrzymać i czekac do tego miui9 co wyjedzie ;v ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Mam 7.2.16 odkąd wyszedł ten ROM bo bateria dobrze mi trzymała a z każdą następną było coraz więcej narzekań. Ale do rzeczy, problem jest taki że raz na jakiś czas (3-4 razy w miesiącu) w telefonie coś odbija i procenty znikają w oczach np. pisząc SMSy około 70% w 5 -10 min. Zdziwiło mnie jak podłączyłem telefon do ładowania że z taką samą prędkością co traci tak szybko się ładuje. Wiele razy sprawdzałem w Waceclock co tak zżera ale nic szczególnego nie widziałem. Nie zależnie czy pakiety są włączone, czy aplikacje w tle są ubite czy nie. No tak się dzieje. Ponowne uruchomienie nic nie daje. Ale! jak zauważę że tak znów się zaczyna dziać to wyłączam telefon i wyjmuję baterię na chwilę. Przed wyjęciem mam np ~36% a po włożeniu mam ~70%. Dalej bateria leci normalnie. Czyściłem Dalvik i pamięć podręczną, nie pomaga dalej się tak po jakiś czasie dzieje. Chyba czeka mnie format, ale przed formatem chciałem się zapytać czy ktoś z was miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.01.2018 o 22:56, SALL666pl napisał:

Odnawiam... znalazłem temat taki : http://en.miui.com/thread-187299-1-1.html

I co ? i nic... to nie wina baterii tylko softu... wiekszosc ludzi tak ma, ponoć baterie nie ładuje sie do pełna, są jakięs rozwiązania tego ? czy wytrzymać i czekac do tego miui9 co wyjedzie ;v ?

Winny jest hot plugging czyli wyłączanie nieużywanych rdzeni. Można (a nawet trzeba) to wyłączyć i wtedy jest spora poprawa z tym, że nie działa na każdej wersji MIUI i nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wiem że pytanie pojawia się po raz kolejny ale mój problem jest troszkę inny.

Zainstalowałem wczoraj nowy Rom 9.1.18. Zrobiłem full wipe i włożyłem nowa baterie ( poprzednia wyzionela ducha). Dzisiaj rano odlaczylem telefon pod ładowarki i stała się bardzo dziwna rzecz. Telefon dosłownie w ciągu 15 minut spadł do poziomu 75%, tzn bateria. Naładowalem go poraz kolejny i sytuacja się powtórzyła. Telefon od tego czasu zachowuje się w miarę stabilnie. Co jednak może być powodem takiego spadku?

Rom czysty, bateria podobno oryginał

 

Z góry dzięki za pomoc

Ps. Ładowarka oryginalna

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...