Skocz do zawartości

Drain baterii ..


damymeister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam xiaomi redmi note 2 od maja tego roku. Od jakiegoś miesiąca bateria potrafi z 50 % zejść w minute do 5% albo nawet całkowicie się rozładować, bez konkretnej przyczyny. Dziś stało się to plus bateria będąc na 0% nie chciała się ładowac, pomógł 3 restart telefonu. Co to może być? Bateria do wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Accro napisał:

To nie wina softu, padła jakaś elektronika na mobo ew soc odwala

A próbowałeś wyczyścić telefon, wgrać system poprzez mi flash? Miałem podobnie jak Ty że nie mogłem czasem dobić do 2 godz SOT i musiałem ładować 2 razy na dzień.. Po mi flash-u, wgraniu TWRP i romu 6.10.20 oraz przywróceniu kopii z chmury, wszytko wróciło do normy. Teraz spokojnie wyciągam ponad 4 godziny i na koniec dnia mam jeszcze około 25-30% baterii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Proszę Was, pomóżcie mi z tą bateria, bo nie mam już na nią siły ... Problemy zaczęły się bodajże od 2-3 aktualizacji miui 8, na miui 7 nie było żadnego problemu bateria spokojnie 1.5-2 dni w tym momencie ciesze się jak się nie rozładuje w pracy ... Gdzie korzystam sporadycznie z niego. Zamiescilem wykresy z dzisiaj - telefon leżał wyłączony na półce ... Spadło o 30 % próbowałem robić full wipe, wipe dalvik cache - nic .. nie próbowałem jeszcze wgrywać stable miui - nie wiem czy mogę bez problemów przez twrp go wgrav na miui polska ? Doradzcie mi coś bo ja już nie mam siły na tą baterie :(

 

Screenshot_2016-11-13-08-55-48-386_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-08-56-02-133_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-13-08-55-53-555_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bagir napisał:

czy bez problemu mogę wgrać wersje stable na miui polska ?

Możesz, jedyne co będziesz musiał zrobić to przywrócenie ustawień do fabrycznych a co za tym idzie utracisz wszystkie pliki własne oraz apki. Ponownie będziesz musiał je ściągać ze sklepu googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko :) zrobilem kopię i sciagam apki a potem im przywracamy dane :) A powiedzcie mi czy to może być walnieta bateria ? Bo zauważyłem że bardzo szybko się ładuje - w pół godziny do 50-60%, czytałem że rn2 przełamuje i żeby nie odłączać jak tylko pokaże 100% ale to i tak nic nie daje :/ zaznaczę jeszcze że telefon mam od 11msc i problemy zaczęły się jakieś 2msc temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bagir napisał:

telefon mam od 11msc i problemy zaczęły się jakieś 2msc temu

Time bomb! :D Większość osób pisze, że ma problemy od niedawna, tak jakby ktoś zdalnie wysyłał na telefony komendę "f*ck battery" i się zaczynają jazdy. :/

Warto by było chyba napisać jakiś jeden przyklejony wątek, gdzie ludzie by mogli pisać o problemach z baterią, bo teraz mnożą się jak króliki i większość jest o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z baterią po aktualizacji do MiUi~8 wersja EU. 

Telefon kupiłem jakiś czas temu od szwagra, jemu na "siódemce" trzymał jak trzeba (2 dni normalnego używania), u mnie na ósemce pada po dniu delikatnego używania. 

Żeby nie było, na tel robiłem full wipe (nie zostało nic z poprzedniej wersji, nawet karta wyzerowana), wiec system czysty jak łza. Teraz  wymieniłem baterie -  to samo.

Nie zostaje nic innego jak wrócić do miui 7 i zobaczyć co będzie się działo.

EDIT

Zobacze jeszcze global'a.

Edytowane przez Benyres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, wgrałem globala i zobaczymy co z tego będzie. Włozyłem "starą" baterię i popatrzymy (nową mam raptem dzień, wiec mało wiarygodna jest) . Jak nie będzie poprawy to przejdę na MiUi7 i po testuje.

 

U mnie drain nie jest taki straszny jak co u niektórych, ale dzień to max ile tel wytrzyma (a niewiele się bawie, tyle że LTE wlaczone do Viber'a), w dodatku mam porównanie do mojego starego RN1, który ma już z 3 lata na oryginalnej baterii, a bez problemu trzyma 2 dni (miui8).

Coś musi ogólnie być na rzeczy, bo bateria zaczęła świrować z dnia na dzień - albo soft, albo elektronika.

 

Może to celowe zagranie? W koncu jakoś trzeba przekonać użytkownika do zmiany na nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dramat :|

Ściągam regularnie nowe ROMy MIUI Polska, w nadziei, że to naprawią, ale od ~2mc SOT w okolicach 2h. W nocy jak śpię znika 20%, a nawet nie mam 8h snu.
Fakt, mam w tle messengera z 3 czatami, gdzie dość intensywnie się udzielają ludzie, ale bez przesady. Zresztą nawet wyłączenie komunikatorów z autostartu i zabicie aplikacji sprawia, że bateria dalej znika.
Bateria nigdy nie urzekała w tym modelu (Redmi Note 1 działał 2x dłużej, pewnie za sprawą mniejszej rozdziałki wyświetlacza), no ale żebym musiał cały czas ładowarkę lub powerbanka mieć podpiętego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawel.majczyk napisał:

To jest dramat :|

Ściągam regularnie nowe ROMy MIUI Polska, w nadziei, że to naprawią, ale od ~2mc SOT w okolicach 2h. W nocy jak śpię znika 20%, a nawet nie mam 8h snu.
Fakt, mam w tle messengera z 3 czatami, gdzie dość intensywnie się udzielają ludzie, ale bez przesady. Zresztą nawet wyłączenie komunikatorów z autostartu i zabicie aplikacji sprawia, że bateria dalej znika.
Bateria nigdy nie urzekała w tym modelu (Redmi Note 1 działał 2x dłużej, pewnie za sprawą mniejszej rozdziałki wyświetlacza), no ale żebym musiał cały czas ładowarkę lub powerbanka mieć podpiętego?

Zainstaluj jakiś rom z miui 7 i sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, po wgraniu 7.5 jest lepiej o jakieś ~20-30% jeśli chodzi o żywotność , ale nadal do wyniku na  RN1 daleko (do mi5 też ) . 

Niepokoi mnie dość duże zużycie baterii podczas snu, bo w RN1 miałem spadek ok 1-2% na 6-7 godzin (godziny ciszy, wylaczone wifi/dane/gps/synch/etc) w RN2 na tym samym profilu zjada ok 8-10%. Słabo.

 

No nic, zostaje na razie na siódemce i jeszcze pomyślimy, ale przyzwyczaiłem się do MiUi8 i trochę mi go brakuje :P

Tak btw, któraś wersja Miui 8 zżerała mi baterie w tempie tak paskudnym, że musiałem ładować tel po 3-4h, a słuchałem tylko open.fm (przez apke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, Adrianus1980 napisał:

A mieliście coś takiego? Zaznaczam że telefon nie był ładowany. 

 

Mieliśmy. Co potwierdza, że to nie jest wina softu :) 

U mnie ciągle po 15 miesiącach mam 4-5h SoT, tylko raz miałem właśnie przypadek nagłego rozładowania z 62% na 12%. Poza tym chodzi dobrze, a mam najnowszy soft. 

Może między 7 a 8 jest 10-15% różnicy, ale to że nagle ludzie mają 1-2h SoT to nie wina softu, tylko telefonu / baterii i przyjmijcie to do wiadomości.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

Mieliśmy. Co potwierdza, że to nie jest wina softu :) 

U mnie ciągle po 15 miesiącach mam 4-5h SoT, tylko raz miałem właśnie przypadek nagłego rozładowania z 62% na 12%. Poza tym chodzi dobrze, a mam najnowszy soft. 

Może między 7 a 8 jest 10-15% różnicy, ale to że nagle ludzie mają 1-2h SoT to nie wina softu, tylko telefonu / baterii i przyjmijcie to do wiadomości.

Tak i właśnie teraz pada telefon, tylu osobom w taki sam sposób? A ja dalej twierdzę że to soft. Bo po wyciągnięciu bateria nagle było 85%

Edytowane przez Adrianus1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adrianus1980 napisał:

Tak i właśnie teraz pada telefon, tylu osobom w taki sam sposób? A ja dalej twierdzę że to soft. Bo po wyciągnięciu bateria nagle było 85%

Tak i właśnie teraz pada telefon, tylu osobom w taki sam sposób? A ja dalej twierdzę że to soft. Bo po wyciągnięciu bateria nagle było 85%

To twierdź dalej. Wiesz co, wgraj sobie stare MIUI 7 jakieś i potestuj miesiąc-dwa. Daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adrianus1980 napisał:

Tak i właśnie teraz pada telefon, tylu osobom w taki sam sposób? A ja dalej twierdzę że to soft. Bo po wyciągnięciu bateria nagle było 85%

Tak i właśnie teraz pada telefon, tylu osobom w taki sam sposób? A ja dalej twierdzę że to soft. Bo po wyciągnięciu bateria nagle było 85%

Bo odłączyłeś zasilanie sprzętowi i kontrolerowi zasilania na płycie głównej. Gdyby to był soft, to wystarczyłoby samo zresetowanie systemu, a tak możesz sobie resetować w nieskończoność, wchodzić w recovery i nic, dalej będzie pokazywał zaniżoną wartość. Ja stawiam na MT6331P na płycie głównej, że zaczyna świrować i dopiero odłączenie zasilania przywraca go do sprawności. Niektórzy wymienili baterie na zamienniki, podmieniali na inne oryginały i dalej mają takie same problemy, więc bateria raczej odpada. Trzeba pamiętać, że nawet jak telefon jest wyłączony, to i tak prąd dochodzi do wszystkich podzespołów na płycie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wykryją uszkodzenia/awarii, to nie uznają, a zapewne tak będzie, bo żeby to zauważyć, trzeba by było korzystać z telefonu normalnie jak każdy jego użytkownik, czego oczywiście serwis nie robi. No chyba, że serwis zna już taką przypadłość i wie co jest jego winowajcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adrianus1980 napisał:

Tak i właśnie teraz pada telefon, tylu osobom w taki sam sposób? A ja dalej twierdzę że to soft. Bo po wyciągnięciu bateria nagle było 85%

Ja nadal twierdzę jak kolega. Fakt że nagle tyle osób ma problemy nie może dotyczyć sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, mam problem z baterią.

Telefon Redmi Note 2, od pewnego czasu zaczęła mi strasznie lecieć bateria. Odkładam wręcz gdzieś telefon (naładowany w pełni), zablokowany, ekran zgaszony; po 20 minutach mam 10-20% mniej. Mniej więcej w tym czasie kiedy zaczął mi się pojawiać ten problem, porobiły mi się aktualizacje aplikacji; ale sprawdzając zużycie baterii; żadna nie zżera wiele, max 5%. Sprawdzałem wszystko co mi przyszło od głowy; aplikacje w tle, łączenia się z sieciami (też gps, bluetooth), automatyczne jakieś działania (także systemowe oszczędzania baterii itp) typu czyszczenie systemu, powiadomienia, pamięć nie zawalona, nawet głośność dźwięków; wszystko niby jest okej.

Znajomy ma Redmi 2 Pro; na podobnych ustawieniach; jemu trzyma bateria lepiej...

Jedyne co wydaje mi się nielogiczne to ekran; na co dzień około 60% baterii. Po dłuższym czasie nieużywania telefonu, np po nocy, rano wskaźnik pokazuje 50-55% zużycia baterii właśnie przez ekran. Mam wyłączoną automatyczną jasność; zawsze na konkretnym poziomie, ale praktycznie przy najniższej. 

Myślałem jeszcze o sprawdzeniu tym OS Monitorem ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eolwral.osmonitor&rdid=com.eolwral.osmonitor ) ale nie wiem czy ma to jakiś sens.

-mam telefon już jakiś czas; wszystko było okej
-opcje typu "optymalizacja pamięci" czy "oszczędzanie energii" są wszystkie powyłączane
-nic nie działa w tle; telefon się nie wybudza
-sieci nie gubi
-wifi używam bardzo rzadko, więc to nie to
-telefon nie jest na chińskie warunki; normalnie eu
-procesor się nie przemęcza
-wolnej pamięci (zarówno telefonu jak i operacyjnej jest sporo)
-bateria nie jest wypukła
-ładowarka jest Xiaomi, z zestawu
-kartę sim mam tylko jedną

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie; używam i używałem antywirusa systemowego 360

Wersja androida: 5.0.2 LRX22B
Wersja MIUI: MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.16 (rozwojowa)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...