Skocz do zawartości

Instalacja miui polska na kate oficjalną metodą


maJsterR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chcę zainstalować rom od xiaomi.eu na redmi note 3 pro se oficjalną metodą opisaną na stronie miui polska
Dostałem zezwolenie na odblokowanie bootloadera potrzebny mi do tego rom dev na kate (pobieram ten miui_HMNote3ProtwGlobal_6.8.25_de0bc4ba70_6.0.zip) 
Telefon na razie jest na globalu stable ( wersja 8.0.5.0) na androidzie 5.1. 
Moje pytanie dotyczy głównie twrp a dokładniej jakie zainstalować? Może być te od kenzo? Bo na oficjalnej stronie twrp.me nie ma dla kate.

Drugie pytanie bardziej taki off topic
Czy komuś udało się odblokować bootloader i zainstalować miui polska na kate oficjalną metodą opisaną w faq i na forum? Może ewentualnie mi przybliżyć co i jak? 

Dzięki :D

Ps: Kupując u xon24.eu nie wiadomo jaki rn3p wam przyjdzie :/ 

Edytowane przez maJsterR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat działa, sim tak samo, patrzyłem wymiary i wszystko wskazuje na kate aktualizacje ota działają od xiaomi ale zdziwiłem się że jest na 5.1. Rom dev dla kenzo nie dało się zainstalować z aktualizacji w dodatku jest band 20... Jest to kate z romem 8.0.5.0 5.1.1 stable global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz syf. Przecież 8.0.4.0 (najnowszy obecnie) jest na Androidzie 6. 8.0.5.0 to aktualny stable dla kenzo i jest na 5.1. Albo masz Kate z syfem od kenzo (być może ktoś się kapnal i nowsza wersja syfu działa) albo masz telefon kenzo i nie umiesz tego poprawnie sprawdzić.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maJsterR napisał:

Jest to kate z romem 8.0.5.0 5.1.1 stable global.

Jak teraz na to patrzę to może kolega chciał napisać, że ma rom 8.0.5.0. z androidem 5.1.1. co wyraźnie wskazuje na rom Kenzo i jeżei prawdą jest, że ma to na telefonie z B20 czyli Kate to może ktoś ztuningował ten rom od Kenzo tak żeby działał na Kate. Ktoś tu na forum pisał o podmianie kilku plików z wifi i i radia chyba i wtedy to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie ma global tylko china i za to przez aktualizacje global nie wychodzi najlepiej jagbyś dał zrzut ekranu z informacji tel i podał numer z tyłu naklejka model.

Da się wgrać soft z Kenzo na kate bo są paczki z modemem to też prawda tylko że kolega Pisał że kupił na xon24.eu.

Pytanie tylko jak obczajił że b20 ma na stronie nic nie ma jest Kenzo niby.

Global stable ma 8.0.6.0 a china 8.0.5.0 albo ma syf i tyle

Tutaj link do dyskusji o wgrywaniu miui polska 

tylko musisz być pewny że masz kate a nie Kenzo żeby sobie problemów nie narobić albo cegły niezrobić z niego

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2016 o 13:53, maJsterR napisał:

Witam.
Chcę zainstalować rom od xiaomi.eu na redmi note 3 pro se oficjalną metodą opisaną na stronie miui polska
Dostałem zezwolenie na odblokowanie bootloadera potrzebny mi do tego rom dev na kate (pobieram ten miui_HMNote3ProtwGlobal_6.8.25_de0bc4ba70_6.0.zip) 
Telefon na razie jest na globalu stable ( wersja 8.0.5.0) na androidzie 5.1. 
Moje pytanie dotyczy głównie twrp a dokładniej jakie zainstalować? Może być te od kenzo? Bo na oficjalnej stronie twrp.me nie ma dla kate.

Drugie pytanie bardziej taki off topic
Czy komuś udało się odblokować bootloader i zainstalować miui polska na kate oficjalną metodą opisaną w faq i na forum? Może ewentualnie mi przybliżyć co i jak? 

Dzięki :D

Ps: Kupując u xon24.eu nie wiadomo jaki rn3p wam przyjdzie :/ 

Co z tym zrobić?

mam po zgodzie na odblokowanie bl, 75% i w ostatniej rubryce o dodatkowym zabezpieczeniu(pytania zabezpieczające)cokolwiek tam wpiszę to system odpowiada że są puste pola i nie wiem jak to wypełnić a myślę jak by udało się to wypełnić to było by 100% i mógłbym iść dalej z odblokowaniem telefonu.

Ok,zmiana na angielski pomogła

Ok,zmiana na angielski pomogła

9 godzin temu, Acid napisał:

Na pewno masz syf. Przecież 8.0.4.0 (najnowszy obecnie) jest na Androidzie 6. 8.0.5.0 to aktualny stable dla kenzo i jest na 5.1. Albo masz Kate z syfem od kenzo (być może ktoś się kapnal i nowsza wersja syfu działa) albo masz telefon kenzo i nie umiesz tego poprawnie sprawdzić.

Wysłane z mojego MI 5
 

Jak to przejść:

mam po zgodzie na odblokowanie bl, 75% i w ostatniej rubryce o dodatkowym zabezpieczeniu(pytania zabezpieczające)cokolwiek tam wpiszę to system odpowiada że są puste pola i nie wiem jak to wypełnić a myślę jak by udało się to wypełnić to było by 100% i mógłbym iść dalej z odblokowaniem telefonu

Edytowane przez Zenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na 100% kate ze względu na wymiary i zdecydowanie lepszy zasięgu lte w obrębie jednej sieci. co do systemu możliwe że jest to soft od kenzo aczkolwiek wszystko działa (jedna karta z dwóch bo druga nie sprawdzana była) Telefonu nie mam pod ręką bo telefon siostry, chciałem wgrać miui polska bo brakuje na tym telefonie niektórych funkcji które ja posiadam na redmi note 2. Rom dev china od kenzo nie przechodził weryfikacji w aplikacji updater. W informacjach o telefonie jest miui  stable 8.0.5.0 android 5.1.1. Nie próbowałem jeszcze z dev dla kate bo nie mam telefonu pod ręką jak dojdę do czegoś sensownego to napiszę na forum i ewentualnie podlinkuje wszystko co trzeba. A co do twrp to to od kenzo będzie banglało na kate? 

Edytowane przez maJsterR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
56 minut temu, jacek1313 napisał:

Witam od wczoraj posiadam rn3 i pytanie jaka to wersja?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

e39ea40576c9f63155472f63a460e712.jpg

Po sofcie wygląda na Redmi note 3 se(Kate)

Ale dla pewności z tyłu masz naklejkę model 2015161(ma tylko jedną numerację modelu) to Kate 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacek1313 napisał:

Aha dziękuję za info naklejkę moje kochanie odkleiło chyba że na pudełku też jest to info

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Ściągnij z Google Play aida64 to będziesz mieć pewność.

Tak jest na pudełku też info.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, evo_ napisał:

Witam

Zakupiłem Redmi Note 3 SE. Wersja MIUI dokładnie taka ja na screenie wyżej. Jak wygląda sprawa z oficjalnym odblokowaniem i wgraniem MIUI Polska? Telefon pochodzi z CK Mediator.

Wystarczy poszukać i trochę poczytać to nie boli:-D

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo, muszę od siebie dodać kilka faktów na temat KATE i odblokowania bootloadera. Być może należę do szczęśliwców, którzy nie mieli ŻADNEGO problemu z odblokowaniem swojego bootloadera. Napisałem prośbę do Chińczyka o odblokowanie i dzisiaj przyszła. W Opcjach programistycznych włączyłem opcję "Odblokowanie OEM" i co bardzo ważne!!! w zakładce "Stan odblokowania Mi" trzeba powiązać urządzenie z kontem, później odblokowanie sposobem oficjalnym idzie bez żadnego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kyniolus73 napisał:

Zgadza się ale dodaj że na global dev bo ja stable nie miałem tej opcji oraz wielu nie udaje sie właśnie powiązać konta z urządzeniem.mnie i tobie się udało i tym samym oficjalnie odblokowanie zadzialalo

Wysłane z mojego Redmi Note 3
 

Tak, u mnie na Stable nie bylo tez tej opcji. Dopiero w Ustawienia- Informacje o telefonie-Wersja MIUI i kliknieciu obok na nia szybko tak z 10x nagle stalem sie programista i dodatkowe opcje zostaly odblokowane (jak czytalem ten opis na xda to nie chcialo mi sie wierzyc). Pozniej jak w instrukcji. I Zwykly Stable tez zostal odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi2 i tu bym sie kłócił. Oczywiscie wiedziałem od poczatku jak właczyć obcje dev ale u mnie na stable nie było opcji wiązania. Nie było i tyle. Telefon z gearbest może to nie była do końca oficjalna wersja stable(stąd brak tej opcji). 

Może jest kilkanascie sytuacji gdzie wyskakuje bład 50 % bo mają jeden komunikat na dziesiątki błedów ale zarówno u mnie jak i u jeszcze jednego użytkownika niepowiązanie z kontem telefonu powodowało bład 50 %. Powiązanie spowodowało że odblokowanie poszlo bez problemów. 

Oczywicie tak jak mówisz powiązanie nie jest gwarantem bo sterowniki mogą być złe i pare innych rzeczy jak opisywałeś w swojej instrukcji (do której już nie ma dostępu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni zgoda, wieć mówie że nie wiem co miałem :) załóżmy ze syfmiui udający global stable...(swoją drogą po jaką cholere chinczycy tak kombinują z tymi romami zamiast wrzucac oficjalne globale)

Redmi2 wiez co do sterowników to bazuje na Twoim byłym poradniku gdzie sam zwracałeś na sterowniki i wgrywany soft...

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi " A co do samego odbloku wracajac tu nie ma nic do rzeczy sterownik, wgrywalem 6 roznych romow dev i stable na redmi note 3 pro kate i na kazdym nie moglem powiazac z kontem xiaomi. A odblok nie szedl."

Czyli jeżeli uda się powiązac to duze prawdopodobieństwo ze odblok pójdzie czyli zgodnie z tym co piszę wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...