Skocz do zawartości

Czy źle instaluję recovery ? Co jest problemem ?


RedMi Note 3 pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

TWRP wgrywałem na romie dev 6.11.3 poprzez fastboot w następujący sposób :

fastboot devices 
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash recovery twrp.img

Po tym kroku co prawda odpala się recovery , jednak nie mam możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian w urządzeniu ( brak dostępu do pamięci w urządzeniu ) Wyłącznie dostęp do pamięci na karcie - jednak nie mogę z niej zainstalować żadnego romu gdyż przy próbie wgrania wyskakują błędy . Jakby pamięć została całkowicie wyłączona z jakichkolwiek modyfikacji

Po restarcie telefonu na dodatek jest bootloop 

Czy to dlatego ,że w zły sposób wgrywam TWRP recovery ?

Czy po prostu wersja na Androidzie Marshalow ma takie dolegliwości 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w poradniku jest tak

Cytat

 ,

  • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
  • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
  • Na koniec fastboot boot twrp.img

więc nie sugeruj się tym co napisałem , zanim ktoś inny się nie wypowie

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flash boot boot.img i w miejsce boot.img wstawiłem lokalizację pliku z TWRP i patchowanie poszło

 

Dokładnie to ta wersja romu :

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=kenzo_global&b=X&r=global&n=

 

wygląda  jakby z flashowaniem było coś nie tak ... 

 

Wogóle to po podłączeniu telefonu fo komputera nie pojawia się nowe urządzenie . W device jest niby widoczny qualcom więc stery niby powinny być ok ... Przez MiPCSuite nie chce połączyć również ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten boot.img patcher flashuje się po instalacji miui rom o ile się nie mylę

Tu jest link do różnych wersji twrp i krótkie opisy , do flashowania miui recovery zip. Safe twrp v2 wydaje się najwygodniejszy

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3406708

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem , że odblokuje bootloader i zainstaluję miui polska , zrobiłem to tak - odblokowałem bootloder metodą oficjalną , zainstalowałem twrp , czyli wrzuciłem twrp.img do folderu z plikami adb , zmieniłem nazwę na recovery , komenda gdy telefon włączony adb reboot bootloder - wchodzi w tryb fastboot , komenda fastboot flash recovery recovery.img (instaluje recovery ) , fastboot boot recovery.img ( telefon przechodzi do recovery ) zrobiłem backup , reboot system , skopiowałem folder z twrp backup na kompa , spowrotem do recovery , wrzuciłem 6.11.3 od miui polska , wipe i instalacja zipa , restart .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz.ur napisał:

Postanowiłem , że odblokuje bootloader i zainstaluję miui polska , zrobiłem to tak - odblokowałem bootloder metodą oficjalną , zainstalowałem twrp , czyli wrzuciłem twrp.img do folderu z plikami adb , zmieniłem nazwę na recovery , komenda gdy telefon włączony adb reboot bootloder - wchodzi w tryb fastboot , komenda fastboot flash recovery recovery.img (instaluje recovery ) , fastboot boot recovery.img ( telefon przechodzi do recovery ) zrobiłem backup , reboot system , skopiowałem folder z twrp backup na kompa , spowrotem do recovery , wrzuciłem 6.11.3 od miui polska , wipe i instalacja zipa , restart .

I co, działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , china stable , tylko po instalacji oficjalnej wersji powinieneś sflashować boot.img patcher

Jest cofface twrp gdzie nie musisz tego robić 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/recovery-kenzotwrp-cafface-3-0-0-t3369341

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miui polska nie musisz tego robić , tylko na oficjalnej wersji , tak instalujesz jak twrp , to też jest na bazie twrp 3.0.0 , weź pod uwagę ,że na china rom nie będzie Google play i j. polskiego chyba

Bootloder odblokuj tak samo jak to zrobiłeś wcześniej przez miunlock

W sumie teraz zauważyłem że to 8.0.4.0 co instalowałeś w recovery to xiaomi.eu to w sumie powinno działać bo to nie jest oficjalna wersja . Więc śmiało można to w oficjalnym twrp 3.0.2.2 zrobić . Za dużo tych miui dla tego telefonu :)

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje . Teraz jest jak należy :)

Jeszcze pytanie po podłączeniu telefonu w jaki sposób osiągnąć efekt aby telefon ,,był widoczny t '' i można było uzyskać dostęp do pamięci telefonu i karty pamięci ?

Kolejne pytanie. Czy można wyłączyć blokadę telefonu ( by po wciśnięciu klawisza odblokowania nie pojawiała się tapeta , a następowało bezpośrednie odblokowanie) ?

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze. Również dla Najbliższych :) 

 

Dnia 12.11.2016 o 12:39, Michalec napisał:

Skoro nie widzisz pamięci wewnętrznej, to spróbuj może tego: http://en.miui.com/thread-344450-1-1.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w twrp czy w androidzie ? w androidzie podłącz telefon do kompa wejdź w menadżer urządzeń , urządzenia przenośne , aktualizuj sterownik , przeglądaj mój komputer , pozwól mi wybrać .... , wybierz urządzenie mtp usb , co do odblokowania ekranu bezpośrednio ustaw odcisk palca , przykładasz i masz odblokowany ekran .

 

 

2 godziny temu, Matf napisał:

Sorry, że tak zawracam gitarę, ale mam pytania co do tej linijki jeszcze.

1.Jaki backup zrobiłeś i czy jest on konieczny? (W telefonie nie mam żadnych ważnych plików więc mogę sobie go darować?). 

2. Czy trzeba robić reboot system? Czy mogę po prostu od razu zacząć flashować wcześniej wrzucony rom, bez rebootowania systemu?

3. Jakie wipe zrobiłeś przed instalacją? Factory reset?

backup może się przydać jak coś pójdzie nie tak , ale jeśli nie chcesz to jak najbardziej zwłykłe factory reset i install

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xda jest wątek o tym , jest tam wpis żeby spróbować instalacji na 8.x.x.x , ja instalowałeś z najnowszego global stable i nie miałem problemów z hasłem , a jak chcesz korzystać z ota to nie pozwól na modyfikację przez odblokowanie na pasku dolnym tylko zaznacz tylko do odczytu

Sprawdź bootloder czy nadal odblokowany 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , zrobiłem to na 8.0.6.0 global , w twrp nie pozwoliłem na modyfikację

Moim zdaniem to nie ważne czy jesteś na global czy dev ale z androidem 5.1 , bo zauważyłem że są problemy z instalacją twrp na andku 6

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...