Jump to content

Custom Romy na Mi Max

Xanth
 Share

Recommended Posts

23 minuty temu, mario1974 napisał:

No powiem że system bardzo ciekawy chyba zostanie na Maxie na dłużej :-D Kurde szkoda ze sprzedajesz zawsze jakieś testy były coś się działo w temacie

System jest jak dla mnie doskonały.

Mam pewne plany i potrzebuje gotówki a że mogę szybko i w dobrej cenie sprzedać Mi Max to się pozbędę zabawki :) 

Jakiś czas temu napisałem do opiekuna działu żeby skasować mój poradnik jeśli nikt nie będzie go aktualizował,ale widząc jak działa Resurrection Remix chyba zrobię poradnik dla tego systemu,bo jestem przekonany że na długi czas wystarczy ten system.

Edited by majdan12

56 minut temu, nowy444 napisał:

Ja również czekam na poradnik opisujący krok po kroku proces instalacji roma czyli  skad , jak i po co itd. Warto takze napisac co robic , jak dany krok pojdzie nie tak, by nie musiec przeszukiwac forum i glowic sie jak reanimowac telefon. 

Jeśli pobierz odpowiedni plik i zastosuje się do instrukcji to na 99% będzie działać bo w końcu telefony są zbudowane z takich samych podzespołów i mam tu na myśli Mi Max,bo nie słyszałem aby montowali różne aparaty,wyświetlacze lub czytniki linii papilarnych.

Zawsze moze cos pójśc nie tak , a poza tym nie znam nikogo kto by się nie mylił, zwłaszcza jak robi coś po raz pierwszy; dlatego prośba by w poradniku opisać kroku ratunkowe.

A jeszcze pytanie odnośnie systemu, jak czytałem był problem z jakościa rozdzielczością zdjęć i przełączaniem na aparat przedni. Czy bez problemu jest komunikacja po wifi i w trybie lte ?a także gps ?

Z tego co pisał mi kolega powyżej jest jeszcze taka możliwość by rozmowy odbierać/odrzucać przyciskiem sprzętowym telefonu bez uruchamiania wyświetlacza.

pozdrawiam

no to fajnie, a jak jest z tym odbieraniem/odrzucaniem połączeń  ?jest taka możliwość że przyciskiem sprzętowym da sie to zrobić ? np power lub głośność ?

Tryb roota zdaje się jest aktywowany checkboxem  w ustawieniach ?

Nie pamietam , ale pisał ktoś, że da się ustawić dualboot dla telefonu, z tym chyba, że trzeba wgrać odpowiednie TWRP ? i w momencie startu telefonu mamy możliwość wybrania systemu na którym chcemy pracować.

6 godzin temu, nowy444 napisał:

Nie pamietam , ale pisał ktoś, że da się ustawić dualboot dla telefonu, z tym chyba, że trzeba wgrać odpowiednie TWRP ? i w momencie startu telefonu mamy możliwość wybrania systemu na którym chcemy pracować.

W momencie startu używając DualBoot niczego na Maxie nie wybierasz. Po prostu telefon nie wspiera funkcji Boot UI tego projektu.

Ja używałem tego DualBoot na normalnym TWRP, ale miałem czasem tak, że niektóre romy wyrzucały error przy próbie instalacji jako secondary (nie zgłębiałem się dlaczego). Nie zawsze działa jak trzeba, ale przynajmniej szkód nie robi.

Aktualnie testuje MultiROM v33 i wszystko działa jak trzeba, 3 systemy na pokładzie.

45 minut temu, nowy444 napisał:

a jak jest z tym odbieraniem/odrzucaniem połączeń  ?jest taka możliwość że przyciskiem sprzętowym da sie to zrobić ? np power lub głośność ?

Są odpowiednie ustawienia.

Odnośnie poradnika,to ja nie wiem co może pójść nie tak przy podczas instalacji bo mi wszystko działało więc nie jestem w stanie powiedzieć co może się popsuć i jakich porad udzielić w poradniku instalacyjnym.

Jeśli się ktoś pomyli przy instalacji systemu to jego wina,bo mogę odpowiadać za to że ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem i jak ma problem z czytaniem to lepiej żeby się nie dotyk telefonu.

Gdyby jednak był jakiś problem to zawsze można napisać do mnie czy kogoś z forum tego czy innego i dostać pomoc.

Witam

właśnie sobie kupiłem swojego Mi Maxa i zabierałem się na dzień dobry za wgranie nowego romu a tu niespodzianka jak doczytałem poniewczasie muszę najpierw odblokować bootloadera ?? Gdybym wcześniej wiedział dałbym sobie spokój z tym telefonem... no nic złożyłem wniosek u Xiaomi i czekam na zgodę...

Okej ale powiedzcie mi moi mili czy aby uzyskać uprawnienia ROOT też muszę mieć odblokowany bootloader i czekać aż zaakceptują mi tę prośbę czy da sie zrootować MIUI 8 bez tych hocków klocków ? 

Pozdrawiam Roger

8 minut temu, JestemMortem napisał:

Doprawdy, groźba kilku dni spędzonych na globalu przed uzyskaniem zgody powinna przesądzać o wyborze telefonu.

Odblokowanie bootloader to coś tak wielkiego jak zaprojektowanie promu kosmicznego i wysłanie go w kosmos.

1-3 dni i będzie pozwolenie na odblokowanie :) 

Aby tylko był oryginalny system a nie jakiś podrobiony.

Jutro mam zamiar zabrać się do poradnika,bo przy okazji poradnika będę instalował końcowy system i konfigurował go przed sprzedażą.

Okej jak to będzie kilka dni to niema tematu natomiast jak czytałem, że  do 21 to lipa bo wyjeżdżam za 6 dni i miesiąc nic z telefonem nie zrobię a nie podoba mi sie ten MIUI oraz brakuje mi roota. Przy okazji zapytam o jedną rzecz; polecany tutaj rom Resurection Remix (znalazłem w wersji 5.7.4) jest faktycznie dobry ? Aparat fotograficzny działa dobrze, wifi, dualsim itd ?  bo znowu na LineagateOs 14 z tego co czytałem niema Xposed jeszcze i nie zadziała chyba LBE security ? 

Roger

@Rogeros

To znalazłeś bardo stary system :)

Prawdą jest że jest problem z nagrywaniem w aplikacji systemowej o którym napisał @mario1974 gdyby o tym nie napisał to bym nie wiedział o tej wadzie,ale zainstalowałem Open Camera jedną z kilku aplikacji wykorzystujących API2 (więcej ustawień) i już nie ma tego problemu,ale problem z aplikacją systemową zgłoszę na XDA.

@JestemMortem Sprawdź ten system o którym wspominam w tym poście czyli 

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-resurrection-remix-t3507372

Ja z tym systemem sprzedaje telefon.

14 minut temu, JestemMortem napisał:

Sprawdziłem, to jeden z trzech zainstalowanych obecnie u mnie systemów. Mimo wszystko płynniejszy wydaje mi się lineage

Możesz zrobić test prędkości,ja zostawiam Resurrection Remix bo nawet jakby był wolniejszy czego ja nie widziałem to wierzę w to że go przyspieszą i będzie numerem jeden.

Jakby co to mam zainstalowany RR-N-v5.8.2-20170219-hydrogen-OFFICIAL a widzę że jest nowsza wersja,jutro zainstaluje i dam znać czy naprawili aplikacje ''Aparat''.

Edited by majdan12

20 minut temu, majdan12 napisał:

Jakby co to mam zainstalowany RR-N-v5.8.2-20170219-hydrogen-OFFICIAL a widzę że jest nowsza wersja,jutro zainstaluje i dam znać czy naprawili aplikacje ''Aparat''.

dzięki. To czekam aż łaskawie xiaomi pozwoli mi zadziałać ze zmiana romu i rootem... (paranoja) :) 

3 minuty temu, Rogeros napisał:

dzięki. To czekam aż łaskawie xiaomi pozwoli mi zadziałać ze zmiana romu i rootem... (paranoja) :) 

Zainstaluj oficjalne twrp-3.0.2-0

1 minutę temu, mario1974 napisał:

Ja mam dzisiejszą niestety camera dalej lipa coś tam piszą w wątku ale ja niestety English nie panimaju

W sumie jak nie działa aparat domyślny to może i GPS ma problemy albo coś innego?

W komentarzach XDA znalazłem adres do 

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862706387

Może tam dla Hydrogen zadziała aplikacja ''Aparat'' poprawnie.

10 minut temu, majdan12 napisał:

Zainstaluj oficjalne twrp-3.0.2-0

okej ale do tego muszę mieć odblokowany bootloader żeby wgrać twrp tak ? Bo się juz w tym gubię. Jeśli mam miec problemy z aparatem i czyms tam jeszcze to wole zostać przy MIUI 8 ale bez roota nie umiem żyć i muszę coś z tym zrobić. 

jasny gwint właśnie zainstalowałem messengera najnowszego z google play  a nie mojego starego z kopii na Titanium Backup i prawie puściłem pawia :) Tego sie już nie da używać, błagam niech oni się tam pospiesza w tym xiaomi z tym odblokowaniem mojego telefonu... 

To jest chwilowy błąd z aplikacja ''Aparat'' w systemie który polecam,inne aplikacje nie mają tego problemu więc jak dla mnie mogą nie naprawiać tego błędu,bo inne aplikacje oferują więcej ustawień niż ''Aparat''.

@mario1974

LineageOS 14.1 nagrywa poprawnie filmiki aplikacją ''Aparat'' ale to nic nie zmienia bo ta aplikacja i tak jest średnia i są lepsze.

@Rogeros

Odblokujesz bootloader to potem zainstalujesz TWRP i zrobisz porządek z partycjami.

Na MIUI to też są problemy i nie myśl że MIUI gwarantuj stabilność :)

Edited by majdan12