Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ktoś z was próbował instalować czystego androida albo Cyanogena na Mi Maxie? Jak wrażenia?

X.

PS. Trochę mnie MIUI denerwuje, chciałbym spróbować czegoś innego...

 

/// JestemMortem

Przekształcam temat na ogólny, dotyczący custom romów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xanth napisał:

Cześć.

Ktoś z was próbował instalować czystego androida albo Cyanogena na Mi Maxie? Jak wrażenia?

X.

PS. Trochę mnie MIUI denerwuje, chciałbym spróbować czegoś innego...

Testowałem Resurrection Remix 5.7.4 z XDA,przetestowałem kilka wersji ROM-u ale aktualnie widzę że autor ROM-u coś popsuł i nowe wersje mają kosmiczne błędy,system nie ma języka Polskiego.

Aktualnie używam ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Hydrogen jest to ROM z forum 4pda.ru,ten ROM jest bez głupich błędów,posiada język Polski prawie w 100% testuje go od premiery i polecam go gorąco.

Jest też wersja na inne Mi Max czyli ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Helium

Z tego co widzę jest oficjalny MoKee na Mi Max (Hydrogen) 

http://download.mokeedev.com/?device=hydrogen

Aktualnie nie mam czasu przetestować MoKee ale może po 20 listopada sprawdzę ten ROM na moim Mi Max.

Są też jakieś CyanogenMod na 4pda.ru,XDA,en.miui.com

MoKee w innym wydaniu widziałem na XDA,en.miui.com ale to nie są oficjalne wydania i brak w nich języka Polskiego.

 Resurrection Remix na 4pda.ru też ma kilka wersji które nie mają języka Polskiego.

Więc jest trochę źródeł gdzie można szukać ROM.

Na ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Hydrogen jak i tym z XDA który są najnowszymi wersjami 5.7.4 wielozadaniowość jest kilka razy lepsza niż na Xiaomi.eu,czyli na Resurrection Remix 5.7.4 będzie można wiele więcej mieć aktywnych aplikacji w tle bez ich przeładowywania się.

Resurrection Remix z 4pda.ru i XDA posiada już wbudowany SuperSU jedynie co trzeba pobrać dodatkowo do ROM i zainstalować to GAPPS z 

http://opengapps.org

Ja zainstalowałem przez TWRP zaraz po instalacji ROM-u GAPPS w wersji ARM64 - 6.0 - pico.

Na 4pda.ru są też dwa ciekawe dodatki 

1. Backlight_buttons_Settings - wyłączenie/zmiana podświetlenia klawiszy.

2. Battery_Notification_indication_LED - kontrolna diodą powiadomień.

Aby pobrać te dodatki trzeba mieć konto na 4pda.ru,ale jak by ktoś nie mógł sobie poradzić z rejestracją na tym forum to mogę wstawić te dwa dodatki.

 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xanth

Na XDA widzę nowe ROM,więc powoli zaczyna się ruch w temacie ROM na ten model Xiaomi.

Obecnie to ten system który posiadam z 4pda.ru powinien być najlepszy,nic mi w nim nie brakuję a przecież ten ROM nie ma długiej przeszłości więc jeszcze go dopracują :) to strach się bać co będzie za jakiś czas.

Po tych kilkunastu dniach testów mogę z czystym sumieniem polecić ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Helium (zawiera J.Polski) zapewne ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Helium też jest tak samo dobry.

Przed instalacją  Resurrection Remix 5.7.4 wykonałem kopie zapasową wszystkich partycji w TWRP i nie było problemu z przywróceniem starszej wersji systemu Resurrection Remix 5.7.4 która była stabilniejsza niż nowsza,więc jak by ci nie przypasował Resurrection Remix 5.7.4 z 4pda.ru to na 99% przywrócisz sobie nieuszkodzony MIUI.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś założył sobie blokadę ekranu PIN + odcisk palca i po zrobieniu kopi zapasowej jakiegoś ROM i instalacji innego,następnie powrót do ROM z kopii zapasowej TWRP miał problem że jego PIN nie działa choć wpisuje prawidłowy to jest na to rozwiązanie.

Trzeba włączyć TWRP i przejść do Advanced > File Manager,następnie /data > system > usuwamy pliki:

password.key

pattern.key

locksettings.db-wal

locksettings.db-shm

locksettings.db

Wracamy do głównego menu TWRP klikamy w Reboot > System.

Po tym zabiegu mamy dostęp do systemu bez podawania PIN,przechodzimy do ustawień systemu i ustawiamy sobie PIN jaki chcemy.

Dziś chwile obejrzałem sobie [ROM]AOSP-CAF[6.0.1] for Hydrogen [CAF:LA.BR.1.3.4_rb1.1] wydanie z 11 listopada 2016 i ten ROM jest gorszy jak dla mnie porównując go do ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Hydrogen z którego jestem w 100% zadowolony.

Mam też zamiar przetestować MoKee bo wydaje mi się że to godny konkurent dla Resurrection Remix.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem przed chwilą MoKee z oficjalnej strony MK60.1-hydrogen-161118-RELEASE.zip i ten ROM jest jeszcze szybszy niż ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Hydrogen co ważne MoKee ma OTA i nie trzeba pobierać całego systemu aby zrobić aktualizacje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie MoKee nie sprawia problemów i jest on najlepszym z moich testowanych ROM.

Jest jeszcze kilka alternatywnych systemów które niedawno powstały ale żeby się nimi zainteresować musi trochę minąć czasu i powstać sporo poprawek które sprawią że systemy będą mogły rywalizować z MoKee.

MoKee będzie mieć lepszy czas pracy na baterii niż Resurrection Remix,MIUI (Xiaomi.eu).

MoKee posiada wbudowanego Root którego można włączyć w ustawieniach programistycznych.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.12.2016 o 10:37, Damian799 napisał:

mokee chodzi naprawdę przyzwoicie, jednak często internet po danych nie chce działać, pomaga ponowne włączenie, generalnie gdyby nie to naprawde bardzo dopracowany

U mnie po tygodniu na MoKee też wystąpił ten błąd z 3G i co ciekawe u mnie jest tylko na nadajniku T-Mobile (karta SIM Virgin Mobile) ale jest szybki sposób na to aby naprawić ten problem do czasu wyłączenia transmisji danych,czyli włączamy na chwile tryb samolotowy i wyłączamy go,naprawi nam to problem z 3G i już transmisja danych będzie,jak ją wyłączymy to znowu trzeba będzie na chwile (0,1 sekundy wystarczy) włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.

Ten problem z 3G (transmisja danych) istnieje na innych systemach i innych telefonach każdego producenta,ale dziwne że na ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Hydrogen którego używałem dłużej niż teraz MoKee nie było problemu z 3G (transmisja danych = internet).

Nie wiem czy to stosujesz,ale ja wyłączam animacje systemowe (te trzy opcje) czyli z 1,0x przestawiam na 0,0x i jest błyskawicznie szybko,tylko że niektórych aplikacja możesz zobaczy dziwne zachowanie animacji,ale wystarczy dać animacje na 0,1x a jak nie to na 0,5x będzie działać prawidło a będzie nadal wyraźna poprawa szybkości.

Producenci słabszych telefonów czasem domyślnie wyłączają lub bardzo zmniejszają animacje (3 opcje z menu programistycznego).

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian799

Rozwiązałem problem z 3G (transmisja danych,nadajnik T-Mobile) zainstalowałem przez TWRP paczkę o nazwie CM-RR Data Fix Nijel8.zip z XDA,tą paczkę można było spotkać w Resurrection Remix z XDA i 4pda.ru i dlatego w ich systemach nie miałem problemu z 3G,ale teraz na MoKee też działa prawidłowo i nie trzeba tryby samolotowego włączać/wyłączać aby zadziało 3G.

.zip z naprawą 3G można pobrać z 

https://drive.google.com/drive/folders/0B5I_q70mNuR4VjFadXpKc1h3azg

Dziwne że do twórców MoKee były wysyłane wiadomości od użytkowników różnych telefonów że jest problem z 3G a oni nic z tym nie robią a wystarczy tylko do ROM wgrać tą paczkę która udostępnił użytkownik Nijel8 z XDA.

Widzę że powstał oficjalny cyanogenmod dla Mi Max (Hydrogen)

https://download.cyanogenmod.org/?device=hydrogen

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie powstał mokee, cyan 14.1 i aicp 12.1 wazystko oficjalne i oparte na nougat 7.1.1 w końcu telefon na który mnóstwo customów

@ co prawda chwile poczekamy bo narazie to pierwsze wersje nightly i pewnie bugi mają ale coraz lepiej

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Damian799 napisał:

ogólnie powstał mokee, cyan 14.1 i aicp 12.1 wazystko oficjalne i oparte na nougat 7.1.1 w końcu telefon na który mnóstwo customów

@ co prawda chwile poczekamy bo narazie to pierwsze wersje nightly i pewnie bugi mają ale coraz lepiej

W lutym już pewnie będą wersje która będzie można bez problemu używać,mam na myśli te na Android 7 bo MoKee z zainstalowaną poprawkę 3G działa perfekcyjnie.

W MoKee nie widzę jakie zmiany są wprowadzane w nowszych wersjach,bo na CM można takie informacje znaleźć.

https://www.cmxlog.com/14.1/hydrogen

Z oficjalnych widzę jeszcze  ROM][OFFICIAL][7.1.0_r7][HYDROGEN][OFFICIAL]RESURRECTION REMIX [5.8.0] 

Dobrze by było jak by okazał się on lepszy bo w Resurrection Remix jest kilka ustawień które mogły by się znaleźć w MoKee.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal używam MoKee i nic nieprzyjemnego mnie nie spotkało na tym ROM,mam obecnie MK60.1-hydrogen-161211-RELEASE i zainstalowanym  CM-RR Data Fix Nijel8.zip (FIX 3G,pisałem wcześniej o nim).

W styczniu pobawię się innymi ROM,nie wiem czy wrzucać MoKee na Android 7.X.X dla testu.

Ale każdemu niezdecydowanemu polecam przetestować różne ROM,bo może ktoś znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Ja bardzo jestem ciekaw Resurrection Remix bo może prześcignie on MoKee,bardzo bym chciał żeby się tak stało,bo ten ROM ma kilka drobnostek których w MoKee nie widziałem,choć wiem że dla chcącego nic trudnego i że za pomocą Xposed bym to samo osiągnął,ale leniwi jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2016 o 11:46, Xanth napisał:

No dobra, wszystko fajnie. Hydrogen. A jakieś doświadczenia z Helium? ;)

X.

Dziś jeden użytkownik forum będzie miał zainstalowany ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Helium

Napisałem na 4pda.ru czy jest nowsza wersja systemu,może ktoś odpowie :)

Przeglądając internet trafiłem na 

https://androidfilehost.com/?fid=385035244224405386

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, mario1974 napisał:

I jak testował ktoś RR na androidzie 7 jakieś wrażenia?

Ja miałem takie plany,ale jednak obowiązki mi nie pozwoliły zainstalować systemu,ale może w tym tygodniu znajdę czas na zabawę,choć teraz zastanawiam się czy warto Android 7 testować w tym momencie.

Odnośnie MoKee na Android 6.0.1 to aktualizuje go już dłuższy czas i wszystkie wersje działają perfekcyjnie.

Ciekawą rzeczą jest to że MoKee ma możliwość aktualizacji poprzez instalacje pełnego systemu .zip lub instalacje aktualnej wersji systemu z .zip o bardzo małej wadze,ale żeby pobrać taki plik trzeba zapłacić żeby w ''Centrum MoKee'' była możliwość pobrania takiej paczki o niskiej wadzę,bo jak nie zapłacimy to mamy możliwość pobrania pełnego systemu .zip

Sposobem na pobieranie małych paczek .zip w celu instalacji nowszej wersji systemu jest pobranie z oficjalnej strony MoKee małej paczki .zip bo tam za darmo można pobrać,tylko że ta strona ma wykrywacz blokad reklam i ja posiadając adAway nie mogę pobrać żadnej paczki .zip z ich strony i pobieram te paczki .zip które zawieraja pełen system,ale mając szybki internet w domu nie jest dla kogoś problemem pobranie 500 +/- MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, majdan12 napisał:

Zaciekawił mnie ten [ROM][OFFICIAL][7.1.1][HYDROGEN][OFFICIAL]RESURRECTION REMIX [5.8.0]


http://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-resurrection-remix-t3507372

Ciekaw jestem jak wypadnie przy MoKee Androdi 7.1.1

witam miałem go przez chwilę RR 5.8.0 rom spoko,ale nie mogłem się połączyć z danymi komórkowymi wróciłem do kopii miui .moKee nie testowałem a jakiś namiar na moKee 7.1.1

 

Edytowane przez mario1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mario1974 napisał:

witam miałem go przez chwilę RR 5.8.0 rom spoko,ale nie mogłem się połączyć z danymi komórkowymi wróciłem do kopii miui .moKee nie testowałem a jakiś namiar na moKee 7.1.1

 

Ja za chwile będę mieć RR 5.8.0 i jak nie będą działać dane mobilne to spróbuje zainstalować paczkę .zip która mi pomogła na MoKee 6.0.1

https://download.mokeedev.com/?device=hydrogen

Dla Hydrogen.

Jeśli ma być MoKee na Android 7.1.1 to na stronie szukać .zip z nazwą  MK71.1-hydrogen.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mario1974 napisał:

dzięki za link może jutro protestuję dziś mi się już nie chce

Działają mi dane komórkowe na [ROM][OFFICIAL][7.1.1][HYDROGEN][OFFICIAL]RESURRECTION REMIX [5.8.0] ty masz jakiego Mi Max ile pamięci RAM i ROM? bo jak masz więcej pamięci niż 3 GB RAM - 32 GB ROM to nie wolno ci instalować MoKee do którego podałem adres.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mario1974 napisał:

mam play jutro zobacze moKee

Jak na razie [ROM][OFFICIAL][7.1.1][HYDROGEN][OFFICIAL]RESURRECTION REMIX [5.8.0] działa perfekcyjnie,ciekaw jestem wyników pracy na baterii.

Wolał bym żeby ten system był lepszy niż MoKee bo w RR posiada więcej opcji personalizacji.

GAPPS Pico używam zawsze.

Resurrection Remix 5.8.0 (Android 7.1.1) i MoKee (Android 7.1.1) są problemy z wyłączaniem się czasem aplikacji ''Aparat'' i nie można nagrywać w 4K,jest podgląd na żywo ale nie zapisuje filmiku,zdjęcia można wykonywać.

W MoKee jest trochę trudniej dostać się do aplikacji ''Aparat'' bo trzeba w ustawieniach systemu wyczyścić pamięć podręczną w Resurrection Remix 5.8.0 (Android 7.1.1) nie trzeba tego wykonywać bo wystarczy zrestartować aplikacje.

Nie wiem jak będzie w MoKee ale wczoraj i dziś jak testowałem Resurrection Remix 5.8.0 (Android 7.1.1) to nie było restartów i wszystko chyba działało i bateria wydaje mi się że prawidłowo działa,choć nie robiłem jakiś testów,dodatkowo porównując do wyników z Android 6.0.1

Na MoKee też działa transmisja danych.

Jest też kilka drobnostek (związanych z tekstem) które mi nie pasują,ale domyślam się że naprawia to w najbliższym czasie.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian799 napisał:

Ja obecnie wgrałem bete 7.0 miui 8, cm na 6.0.1 chodzi dobrze, testowałem mokee 7.1.1 i niestety problemy z internetem, ale tak to naprawdę ok, 

Ja nie wiem czemu może ci to nie działać,jak mam Virgin Mobile i internet już mi działał w czasie samouczka systemowego który jest wyświetlony po pierwszym uruchomieniu systemu.

Ja jutro trochę się pobawię jeszcze Android 7.X.X ale na 99% przejdę ponownie na Android 6.0.1 z tym że posprawdzam jeszcze jakieś inne systemy niż MoKee.

Sam jestem ciekaw jak wypadnie mój planowy krótki test odtwarzania filmu z pamięci wewnętrznej na domyślnych ustawieniach systemu do czasu rozładowania baterii o 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Damian799 napisał:

Może naprawili, ja używałem mokee 7.1.1 już od pierwszej wersji, i jakoś z tydzień temu wróciłem na miui

Ja mam wersje najnowsze i działało doskonale.

Mam zamiar dziś przeprowadzić ten mały i krótki test czasu pracy na baterii na MoKee 6.0.1 i 7.1.1 a jak starczy czasu to na Resurrection Remix 5.8.0 (Android 7.1.1)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...