Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pytasz o RR, to nie wiem jak to jest w Xiaomi, bo nie mam, ale używam tego romu na tablecie Samsunga i należy wejść w "Ustawienia", "Powiadomienia", a następnie w "Nie przeszkadzać" i "Automatyczne reguły". U ciebie pewnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj na rybach i złowiłem rekordowego lina. zdjęcia niby się robiły ale w galeri ich nie ma. wieczorem były jeszcze dwa ,ale rano też znikneły. miarka się przebrała i wracam do miui polska(mam rr 5,8,3). jest nudne i dość wolne ale takie rzeczy się nie zdarzają. czy przed wgraniem backupu w twrp muszę zrobić full wipe i factory reset ?

Edytowane przez mruczek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil9530 napisał:

@mruczek66

Też byłem zafascynowany RR jednak przeszedłem na

 

Spróbuj nie pożałujesz

Obecnie jestem na RR.

Czym sobie zasłużyło nieoficjalne Lineageos, że je polecasz?

Miałem oficjalne Lineageos, ale jakoś mi nie podpasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, a pytam o nieoficjalne Lineageos, bo może dołożyli tam coś fajnego, co i mnie do niego przekona. kamil9530 ma porównanie, to może coś skrobnie na ten temat.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na RR zdarzały mi się restarty,nie powiem,że jest zły,bardzo funkcjonalny,w zasadzie nie potrzebne było  xsposed.w wersjach jakie miałem nie było możliwości wyłączenia jednej z kart sim,potem został wrzucony fix na zarządzanie kartami sim.w zasadzie rom bez wodotrysków,lecz niezawodny stworzony do codziennego użytkowania,a co najważniejsze przyjazny dla baterii i stabilny

Dołożyłem tylko z RR audio-boost

Edytowane przez kamil9530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil9530 napisał:

Witam

.w wersjach jakie miałem nie było możliwości wyłączenia jednej z kart sim,potem został wrzucony fix na zarządzanie kartami sim.

 

witaj 

 

możesz coś więcej napisać o tym fixie do zarządzania kartami sim ? Konkretnie chodzi mi o wyłączenie jednej. Albo jakiś link jak masz po ręką lub sam fix.

 

Pozdrawiam

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zainstalowałem lineageos na moim mimax pro. Instalacja na ostatni 7.5.25 wg. instrukcji z xda - wipe, instalacja lineageos, instalacja firmware, nano gapps.

Muszę powiedzieć, że po jednym pełnym dniu z lineage tęsknię za miui 

Dam mu jeszcze szansę do końca tygodnia... Może to tylko siła przyzwyczajenia do miui.

Poza tym, że mi brakuje kilku opcji to ogólnie system jak system. Czysty, szybki, póki co nie widzę żadnych problemów poza małymi brakami w tłumaczeniu ale to nie przeszkadza. Do baterii się nie ustosunkuje bo to tylko jeden dzień - póki co spadła szybciej ale bawię się od rana i szperam po ustawieniach. 140937691a402f421b89d35ddcba468d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, acanth napisał:

Z ciekawości zainstalowałem lineageos na moim mimax pro. Instalacja na ostatni 7.5.25 wg. instrukcji z xda - wipe, instalacja lineageos, instalacja firmware, nano gapps.

Muszę powiedzieć, że po jednym pełnym dniu z lineage tęsknię za miui 

Dam mu jeszcze szansę do końca tygodnia... Może to tylko siła przyzwyczajenia do miui.

Poza tym, że mi brakuje kilku opcji to ogólnie system jak system. Czysty, szybki, póki co nie widzę żadnych problemów poza małymi brakami w tłumaczeniu ale to nie przeszkadza. Do baterii się nie ustosunkuje bo to tylko jeden dzień - póki co spadła szybciej ale bawię się od rana i szperam po ustawieniach. 140937691a402f421b89d35ddcba468d.jpg

Mam bardzo podobne odczucia, sam siedzę na lineageos od 2 tygodni i chyba już sobie dam spokój. Najbardziej irytuje mnie aparat, tzn. mam wrażenie, że telefon robi dużo gorsze zdjęcia (nawet na OPEN CAMERA). Druga sprawa to telefon zdaje się być wyraźnie cichszy. Ciekawe jak z aparatem jest na RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, polozu napisał:

Najbardziej irytuje mnie aparat, tzn. mam wrażenie, że telefon robi dużo gorsze zdjęcia (nawet na OPEN CAMERA). Druga sprawa to telefon zdaje się być wyraźnie cichszy.

Aplikacja domyślna jest do niczego, a open camera robi słabe zdjęcia (dla przykładu artefakty w hdr). Ja korzystam ze Snap Camera.

Podbijasz w mediaprofiles wartość RX6 z 74 na 88 i masz głośno. Wiele razy wałkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, przetestowałem, mnie nie przekonało lineage.

Może na innym telefonie tak, ale względem miui dla mnie to kroczek (nie krok) wstecz.

Bateria bez szału, prawdopodobnie w wyniku ustawiania od dłuższego czasu restrykcji pod miui - dopasowane przeze mnie pod mój styl używania telefonu. Może po dłuższej przygodzie z lineageos udałoby się dojść do zbliżonych wartości.

Split screen - fajne, szkoda, że nie ma w miui ale jednak nie korzystałem z niego tak często jak zakładałem.

Zmiana dpi suwakiem - super sprawa.

Root bez dodatkowych paczek - mała rzecz ale jednak 5 tapnięć mniej

Na plus działanie Navi i yanosika w tle - mam wrażenie, że zestaw w samochodzie łączy się szybciej po BT i yanosik szybciej startował.

Fix gps - kwestia sekund (nie sprawdzałem z zegarkiem w ręku) - na pewno nie dłużej niż zapięcie pasów.

Ogólnie tak jak pisałem wcześniej - system szybki, bez większych błędów, nie zauważyłem czegoś co może sprawiać problemy w codziennym użytkowaniu.

Ogólnie polecam osobom, które cenią prostotę i nie wymagają wodotrysków miui.

 

Po rollbacku oczywiście dowiedziałem się, że nie zdjąłem hasła blokady i musiałem usuwać pliki przez twrp - nie wiem czy to przez to ale rozjechał mi się drugi profil - FC. Po usunięciu drugiego profilu i założeniu nowego jest ok.

 

Ktoś robił rollback z twrp i miał może podobne objawy?

Telefon jest cieplejszy - górna część telefonu. Bateria spadła od rana o 50% przy czym jest mało używany. W załączniku screen z winowajcą. ece2e34ba6d15085ced475df4f7d1618.jpg

 

Edit: na przywróconą kopie zainstalowałem ponownie miui w wersji z której miałem kopie i się uspokoiło.

 

Tap Tap Tap

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na warsztat wczoraj swojego Mi Max'a - Hydrogen - 2 GB RAM - 16 GB ROM - Snapdragon 650 którego sprzedałem kilka miesięcy temu z Resurrection Remix 5.8.2 i pamiętam że był problem kilka miesięcy temu z instalacja oficjalnego TWRP 3.0.3-0 bo po zainstalowaniu TWRP przez ADB był czarny podświetlony wyświetlacz przy próbie włączanie TWRP albo pokazało się logo TWRP ale telefon się zrestartował do systemu i późniejsze próby włączenia TWRP kończyły się tym samym i telefon poszedł do nowego właściciela z oficjalnym TWRP 3.0.2-0. Jakiś czas później poproszono mnie o instalacje nowszej wersji Resurrection Remix i przy okazji sprawdzenia czy zadziała nowsza wersja TWRP no i ta sama sytuacja że nie można było włączyć TWRP 3.1.0-0 na nowszej wersji Resurrection Remix i znowu powrót do 3.0.2-0, później kolejna aktualizacja systemu i próba instalacji 3.1.1-0 i znowu to samo nie można włączyć TWRP > powrót do 3.0.2-0.

W styczniu 2017 używałem system LineageOS 14.1 od nijel8 z XDA i on tworzył też swoją edycje TWRP gdzie były wersje

Spoiler

twrp_v3030

twrp_v3031

twrp_v3032

które używałem bez problemów na systemie od nijel8. 

Teraz najciekawsze jest to że nijel8 stworzył nowsze swoje edycje TWRP i próbowałem zainstalować twrp_v3111 i ta sama sytuacja co na oficjalnych TWRP nowszych niż 3.0.2-0, chodziło by o to co jest zamontowane w tym konkretnym Mi Max że przez to TWRP nie chce działać? to jedyny telefon na którym zaobserwowałem taki dziwny problem. Nawet próbowałem instalacji oficjalnego TWRP z poziomu TWRP 3.0.2-0, zainstalował się poprawnie, zrestartowałem się do TWRP i to samo nie włączyło się nowsze TWRP.

Sprawdzałem i taka sama sytuacja z TWRP jest też jak był zainstalowany Global Developer 7.6.8

Sprawdzę jak będzie na AICP 12.1 z dziś.

@Acid Spotkałeś się z czymś takim?

Edytowane przez majdan12
Drobna zmiana w w pierwszej części postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ogólnie rom jest w porządku,jednak aparat to porażka,zauważyłem również bug wyświetlania stanu naładowania baterii

Po testach wracam zawsze na UNOFFICIAL 7.1.2 HYDROGEN/HELIUM LineageOS 14.1 r.06-24-2017

Jescze pytanko odnośnie mms

Po poprawieniu APN wysyłane sa tylko przy włączeniu LTE,tak samo jest przy odbieraniu

Sieć T mobile

Edytowane przez kamil9530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrzuciłem wczoraj RR 5.8.4... Jak Lineageos nie zrobiło na mnie efektu wow to RR już tak I chyba zostanie na dłużej

 

Największe wow za panel z personalizacją. Pogubiłem się w ilości opcji.

a3b08d74c8797494763fd8a758af3232.jpg

 

Spoiler :

593134f2b4d8b7a1b1089f1d6e3dc55d.jpg

 

Pytanie - próbował ktoś zrobić enkrypcje na RR? Na miui nie szło - na xda piszą, że działa (nie kopałem bardzo głęboko w wątku).

 

Edit: działa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...