Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, kamil9530 napisał:

open_gapps-arm64-6.0-pico-20170311

Nie będę drążył tematu

Zostaję na RR-N-v5.8.2-20170303-hydrogen-OFFICIAL na którym prawie wsystko jest ok

Jedynie trzeba zainstalować dodatkowo aplikacje do nagrywania filmów np.Open Camera, bo domyślna aplikacja po 30 sekundach przerywa nagrywanie (obraz zatrzymuje się) choć teraz nie wiem jak jest w aktualnej wersji systemu, może naprawili usterkę.

Z ciekawości sprawdziłem co się dzieje w LineageOS 14.1 (nijel8) i widzę że w wersji z dnia 03-11-17 - Camera: Fix video recording frame freeze after ~30 sec, więc trzeba poczekać aż w Resurrection Remix 5.8.2 to naprawią, choć dziwie się że dawno nie było aktualizacji systemu.

Przed chwilą sprawdziłem profil autora Resurrection Remix 5.8.2 na androidfilehost i widzę że są nowsze wersje (dla Mi Max - Hydrogen) niż te na XDA 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=147545&sort_by=date&sort_dir=DESC

Dla Mi Max - Helium też są nowsze wersje systemu 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156528&sort_by=date&sort_dir=DESC

Dziś (12 marca 2017) aktualnym dla Helium jest 

https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634752047

 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil9530 napisał:

Nie została naprawiona,na 4pda krąży fix ale nie mogę pobrać,link martwy

Sprawdź jeszcze raz mój post wyżej z tej strony (zrobiłem aktualizacje).

Nie wiem o jaki FIX konkretnie ci chodzi ale na 4pda.ru może ci wyświetlać się błąd 404 dlatego że nie jesteś zalogowany :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do mojej starej kwestii utraty danych IMEI, BT, WIFI, GPS po nadpisaniu partycji EFS przy restore z TWRP. Mam kilka wniosków i konkluzji.

Po pierwsze OGROMNE PODZIĘKOWANIE dla kolegi Majdan12 to w większości dzięki jego pomocy mój telefon znowu działa. 

 

1. Przypuszczalnie moje problemy spowodowała wersja TWRP w wersji 3.0.3-0, którą robiłem kopię systemu i później go odtwarzałem tracąc wszystkie ustawienia radia w telefonie.

2. Odtworzenie danych z backupu na wersji TWRP 3.0.2-0 oraz danych EFS od kolegi Majdan12 uzdrowiły telefon ale dopiero po którymś odtworzeniu, robiłem kilka kombinacji z pełnym wipe, stawianiem systemu od zera itd. W końcu zaskoczyło ostatecznie.

3. Co najciekawsze przywrócenie z backupu partycji EFS pochodzącej z innego telefonu o dziwo odtworzyło moje własne numery IMEI i nie było konieczne dalsze grzebanie w systemie i zmienianie ich. 

 

Zatem miejcie się na baczności i uwaz ajcie ze swoimi telefonami.

Roger

Edytowane przez Rogeros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że 

https://dl.twrp.me/hydrogen/twrp-3.1.0-0-hydrogen.img.html

Już nie będzie stwarzać problemów i będzie można używać coś nowszego niż 

https://dl.twrp.me/hydrogen/twrp-3.0.2-0-hydrogen.img.html

Odnośnie telefonu użytkownika @Rogeros to jeszcze zaleciłem użycie MiFlash z zaznaczonym Flash All w MiFlash, telefon w trybie EDL a system który zainstalujemy przez MiFlash to Global Developer z 

http://en.miui.com/a-234.html

Jak będzie zainstalowany Global Developer > instalacja TWRP  > instalacja Xiaomi.eu przez TWRP > w TWRP > Wipe > Advanced Wipe > zaznaczenie Dalvik / ART Cache, cache, Data, Internal Storage > przejechanie palcem w prawo na pasku Swipe to Wipe > po zakończonym Advanced Wipe klikamy w Reboot System > po włączeniu się systemu Xiaomi.eu > włączamy TWRP i instalujemy odpowiednią wersje dodatków MIUI Polska.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może jakąś dobrą apke do kontroli uprawnień, ruchu internetowego, blokowania dostępu dla apek do niepożądanych uprawnień itp na nasz telefon ? Coś co będzie działało podobnie jak LBE security, które to na nieszczęście już na andku 7.0 nie chce trochę działać, nie wszystko chodzi tak jak trzeba. Systemowe rozwiązania są trochę mało intuicyjne i wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dolby Atmos to dodatek do kontroli dźwięku, a raczej forma equalizera z gotowcami. Dla mnie zupełnie bezużyteczny, zresztą jak i Viper, ale jak ktoś jest wielbicielem ubijania kotletów czy innego kolorowania dźwięku, to dodatki te są dla niego. W RR chyba nie ma, ja korzystam z najnowszego oficjalnego 7.1.1 i nie ma, nie wiem jak z nieoficjalnym 5.8.2.

Pewnie idzie wgrać przez recovery, LINK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam na Hydrogen RR-N-v5.8.3-20170419

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298948479

1) oczyszczone  build.prop 
2) Nagrywanie naprawione 
3) H + Fix 
4) Kernel Adiutor i Adaway dodany 
5) Galaxy S8 dźwięki i dzwonki dodane 
6) Głośnik doładowania Volume 
7) Animacja Different RR rozruchowego (I nie podoba mi się nowszej) 
8) Harfix 2.2 jądra

9) Fix sim

Teraz wydaje się w pełni kompetny i funkcjonalny

Problem z bluetooth pozostał nie tylko już u mnie

Miałem nie drążyć tematu z bluetooth,jednak nie daje mi to spokoju

Ładnie łączy się z radiem,paruje jednak bez kontaktów,

radio to Kenwood KMM-BT302

 

 

 

Edytowane przez kamil9530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszedłbym w najnowszy Resurection Remix, używam ciut starszy i sobie chwalę bardzo. 

Wątek: https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-resurrection-remix-t3507372

 

Ewentualnie jeszcze Lineage OS ale RR jest bardzej rozbudowany i bogatszy w opcje. Musisz się jednak przygotować, że nie jest tak "cukierkowy" jak MIUI ale za to też znacznie lepszy jak dla mnie. Jedyna różnica na niekorzyść jak dla mnie miui miał jakoś lepiej rozwiązane dual sim zarządzanie i modul telefon dual. Reszta to plusy dla RR

Roger

Edytowane przez Rogeros
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wgrać RR 5.8.3 . Zrobiłem backups w twrp a apki kopie w titaniumbackup . Czy muszę w TWRP zrobić full wipe i factory reset(trochę mam stracha :)) czy wystarczy dalvik/art cach i cache? 

Edytowane przez mruczek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem rr 5.8.3 ale menadżer plików nie wykrywa karty pamięci. chce jakiś aktywacji dostępu do roota ? titaniumbackup nie chce przywrócić apek. dane z chmury xiaomi można przywrócić ? czy jeżeli mam backup  xiaomi.eu w twrp to mogę powrócić do miui ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mruczek66 napisał:

wgrałem rr 5.8.3 ale menadżer plików nie wykrywa karty pamięci. chce jakiś aktywacji dostępu do roota ? titaniumbackup nie chce przywrócić apek. dane z chmury xiaomi można przywrócić ? czy jeżeli mam backup  xiaomi.eu w twrp to mogę powrócić do miui ?

Ja używam Root Explorer i wszystko śmiga. 

Backupem w TWRP możesz zawsze wrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mruczek66

Jaki masz firmware? możesz potestować firmware, ale może być tak że to błąd graficzny i jak jest 0% to możliwe się możesz dzwonić :)

Kolega który posiada Mi Max 3/64 GB, wstawił mi czas pracy 

Spoiler

Mi_Max_Pro.png

Spoiler

Mi_Max_Pro_II.png

Jeszcze będzie test na innym kernel i na AICP 12.1 bo można go zainstalować na Helium robiąc modyfikacje pliku .zip (systemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że max na RR chodzi jak rakieta. trochę czasu minie zanim powgrywam i poustawiam maxa pod siebie. apek z xiaomi.eu nie odzyskałem. podpowie ktoś jak odzyskać rzeczy z chmury xiaomi ?

ps. jakich Launcherów używacie ?

Edytowane przez mruczek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...