Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, majdan12 napisał:

LineageOS 14.1 nagrywa poprawnie filmiki aplikacją ''Aparat'' ale to nic nie zmienia bo ta aplikacja i tak jest średnia i są lepsze.

Wypróbuj opcję chroma flash, świetne zdjęcia z lampą a mnie zaciekawily też kolory zdjęcia robionego z chroma Flash w dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanie do użytkowników LineageOS co nie działa w tym systemie ewentualnie (aparat, wifi, lte, gps, dualsim) ? 

Jak w Resurection sa problemy z aparatem to na razie nie chcę. MIUI wywalam bo organizacja pamięci w nim to porażka,

coś zżera mi 2 GB pamięci w telefonie i nie mam pojęcia co... słabo. A jak się sprawuje ten LineageOS w wersji 14 ? 

Jest też wersja Cyanogena 13 z android 6.0 na nasz telefon, który powinien już być w pełni dopracowany. Ktoś ma jakies doświadczenia ?

roger

Edytowane przez Rogeros
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rogeros napisał:

To mam pytanie do użytkowników LineageOS co nie działa w tym systemie ewentualnie (aparat, wifi, lte, gps, dualsim) ? 

Jak w Resurection sa problemy z aparatem to na razie nie chcę. MIUI wywalam bo organizacja pamięci w nim to porażka,

coś zżera mi 2 GB pamięci w telefonie i nie mam pojęcia co... słabo. A jak się sprawuje ten LineageOS w wersji 14 ? 

Jest też wersja Cyanogena 13 z android 6.0 na nasz telefon, który powinien już być w pełni dopracowany. Ktoś ma jakies doświadczenia ?

roger

Przeczytałeś że zrozumieniem moje posty? napisałem tam że aktualnie jest problem wyłącznie z nagrywaniem domyślną aplikacją aparat i możesz użyć inną aplikacje która dodatkowo będzie oferowała więcej ustawień,jeśli chcesz robić zdjęcia możesz użyć domyślnej aplikacji,ale ona nie ma tylu ustawień co inne aplikacje.

Gdybym tutaj nie został powiadomiony o tej usterce to bym nawet nie wiedział że jest problem z nagrywaniem w domyślnej aplikacji ''Aparat'' weź zainstaluj sobie system który polecam i po prostu użyj i nie przejmuj się aplikacją której tryb nagrywania nie jest najlepszy a kiedyś go naprawią więc będziesz mieć coś naprawionego czego nie będziesz i tak używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rogeros napisał:

w sumie masz rację tylko ciągle zastanawiam się jakie są różnice miedzy LineageOS 14 ale raczej zostanę przy Marshmalow bo na 7.0 na bank nie działa xposed i pewnie LBE security też. Ciągle czekam na zgodę na odblokowanie bootloadera :/

 

Mogę sprawdzić czy zadziała Xposed na Android 7.1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanie do użytkowników LineageOS co nie działa w tym systemie ewentualnie (aparat, wifi, lte, gps, dualsim) ? 
Jak w Resurection sa problemy z aparatem to na razie nie chcę. MIUI wywalam bo organizacja pamięci w nim to porażka,
coś zżera mi 2 GB pamięci w telefonie i nie mam pojęcia co... słabo. A jak się sprawuje ten LineageOS w wersji 14 ? 
Jest też wersja Cyanogena 13 z android 6.0 na nasz telefon, który powinien już być w pełni dopracowany. Ktoś ma jakies doświadczenia ?
roger


Ja miałem Lineage, ale po paru dniach wróciłem do Miui.
Miałem problem z wi fi,lte.
Jak dla mnie żadna rewelacja.
Miui do normalnego użytkowania wystarczy aż nadto.
Wszystko działa ,wgrywasz i masz spokój z antywirusami, reklamami itd.
Może jeszcze wypróbuję RR, ale szczerze mówiąc nie chce mi się I po co zmieniać coś co działa.

MiMaxPrime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, sleyoo napisał:

 


Ja miałem Lineage, ale po paru dniach wróciłem do Miui.
Miałem problem z wi fi,lte.
Jak dla mnie żadna rewelacja.
Miui do normalnego użytkowania wystarczy aż nadto.
Wszystko działa ,wgrywasz i masz spokój z antywirusami, reklamami itd.
Może jeszcze wypróbuję RR, ale szczerze mówiąc nie chce mi się I po co zmieniać coś co działa.

MiMaxPrime
 

 

Dziwne bo mi wszystko działało choć nie sprawdzałem LTE bo nie widzę sensu używania LTE przy takim małym pakiecie internetowym jaki oferuje Virgin Mobile i inni operatorzy.

Miałeś system oficjalny czy nieoficjalny? jaką wersje i jak miałeś nieoficjalną to jaką wersje firmware miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy liczę na to, że ten RR albo lineage lepiej zarządza pamięcią. Poza tym filozofia działania MIUI mnie lekko wkurza z polityka uprawnień dla apek, zarządzania nimi i pozaszywanymi tu i ówdzie dziwnymi opcjami w głębokich ustawianiach w jakimś tam menu, gdzieś tam bez których mi np. nie działa Yanosik w tle itd.

Przyzwyczajony jestem już do cyanogenmoda i tam dla mnie wszystko było jak najbardziej oczywiste. Poza tym jak widzę wolny 1GB pamięci z 3GB gdzie naprawdę rozsądnie zarządzam telefonem i aplikacjami działającymi  w tle to mnie szlag trafia. Wiem ,że to kwestia przyzwyczajenia pewnie ale... no wole coś innego. Czystszy ROM bez badziewia, którego nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dziwne bo mi wszystko działało choć nie sprawdzałem LTE bo nie widzę sensu używania LTE przy takim małym pakiecie internetowym jaki oferuje Virgin Mobile i inni operatorzy.
Miałeś system oficjalny czy nieoficjalny? jaką wersje i jak miałeś nieoficjalną to jaką wersje firmware miałeś?

Miałem nieoficjalny na helium, już nie pamiętam jaka wersja Ale chyba z piątku tydzień temu.
Firmware testowałem dwie wersje najnowsza i straszą na obu to samo.

MiMaxPrime

szczerze powiedziawszy liczę na to, że ten RR albo lineage lepiej zarządza pamięcią. Poza tym filozofia działania MIUI mnie lekko wkurza z polityka uprawnień dla apek, zarządzania nimi i pozaszywanymi tu i ówdzie dziwnymi opcjami w głębokich ustawianiach w jakimś tam menu, gdzieś tam bez których mi np. nie działa Yanosik w tle itd.
Przyzwyczajony jestem już do cyanogenmoda i tam dla mnie wszystko było jak najbardziej oczywiste. Poza tym jak widzę wolny 1GB pamięci z 3GB gdzie naprawdę rozsądnie zarządzam telefonem i aplikacjami działającymi  w tle to mnie szlag trafia. Wiem ,że to kwestia przyzwyczajenia pewnie ale... no wole coś innego. Czystszy ROM bez badziewia, którego nie chcę. 

Ja od paru lat jestem na Miui.
I chyba dlatego ciężko mi przyzwyczaić się do czegoś innego.
Co do pamięci to raczej nie mam z tym problemu bo mam wersje 4gb.

MiMaxPrime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Ja z MIUI uciekłem bo główną przewagą innych systemów jest zarządzanie pamięcią RAM, czyli na MIUI mniej aplikacji w tle będzie aktywne :)

Nie chciałem być dosadny ale uważam że 3 GB to jest aż nadto i jeśli system nie radzi sobie z taką ilością pamięci no to jest już porażka. Mialem 1,5 Gb przed chwilą na starym urządzeniu i tam jakoś dało się żyć aczkolwiek rzeczywiście to ubijało mi aplikację z braku ramu. Ale teraz to absolutnie nie powinno się dziać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rogeros napisał:

Nie chciałem być dosadny ale uważam że 3 GB to jest aż nadto i jeśli system nie radzi sobie z taką ilością pamięci no to jest już porażka. Mialem 1,5 Gb przed chwilą na starym urządzeniu i tam jakoś dało się żyć aczkolwiek rzeczywiście to ubijało mi aplikację z braku ramu. Ale teraz to absolutnie nie powinno się dziać 

MIUI można ulepszyć odpowiednimi ustawieniami, ale to i tak nie będzie poziom alternatywnych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, addone napisał:

A wiecie, że RAM jest po to żeby go używać? Linux 'lubi' jak cały RAM jest zajęty, bo ma szybszy dostęp do aplikacji.
 

Ale jak cały ram jest zajęty, to MIUI lubi ubijać nie tylko aplikacje, nawet te z kłódką, ale także usługi, które powinny być nietykalne. I potem jest problem, że poczta w trybie push nie dochodzi, że powiadomienia nie wyskakują, takie tam...

X.

Edytowane przez Xanth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne kwiatki, pisze coś np. w messangerze ale przełączam się do innej apki żeby coś sprawdzić skopiować jakies dane wracam do messengera a tu się okazuje, że system zamknął apkę w międzyczasie  bo ramu mało i pisze od nowa wszystko... Dlatego przesiadłem sie na telefon z 3Gb ramu ale nie po to, żeby MIUI mnie cofnął do sytuacji jakbym mial półrazy mniej ramu :)  Dobrze napisany system da sobie rade nawet na 1GB... przynajmniej powinien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie :)  Dowcipni Chińczycy wysłali mi powiadomienie  o zgodzie jak sie układałem do spania... :) No i ten tego, jesr root, fajny ten resurection, działa na razie świetnie, z pamięcią wyraźnie lepiej jest w pierwszym kontakcie. Nie mam żadnych problemów. Więc nie będę dalej kombinował. Jeszce tylko niech popracują fachowcy nad Xposed i będzie idealnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś ciekawego na RR 5.8.2.

Jak zainstalujemy system to znika folder (o dowolnej nazwie jaki stworzyliśmy) w którym mieliśmy .zip z systemem a widać jak na telefonie są pliki bo ilość miejsca się zgadza.

Zrobiłem instalacje RR 5.8.2 z Pendrive i już było więcej wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej.

Oczywiście z Pendrive nie znika folder który zawierał nasz system i inne pliki np.GAPPS.

Nie testowałem jak wygląda to w przypadku wrzucenia plików luzem do pamięci wewnętrznej telefonu, czy też ich po zainstalowaniu się systemu nie widzimy ich choć ilość wolnego miejsca wskazuje że pliki są nadal w pamięci wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zagłębiałem się aż tak bo mi się zwyczajnie już nie chce, poza tym ja mam official 5.8.0 zainstalowałem i mam nadzieję, że zapomnę na jakies pół roku i wszelkich rootach, bootloaderach, twrp itd. Teraz tylko czekam na działające Xposed. 

BTW dlaczego jak resetuje tel i chcę wejść w recovery (Power + Vol UP) to ląduję na ekranie z telefonem i jakąś wtyczką ? Nie włazi mi recovery, musiałem przez fast adb wymyszac boot do recovery albo z telefonu przy resecie. Jest jakis myk poza powet + vol up ? 

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

55 minut temu, Rogeros napisał:

nie zagłębiałem się aż tak bo mi się zwyczajnie już nie chce, poza tym ja mam official 5.8.0 zainstalowałem i mam nadzieję, że zapomnę na jakies pół roku i wszelkich rootach, bootloaderach, twrp itd. Teraz tylko czekam na działające Xposed. 

BTW dlaczego jak resetuje tel i chcę wejść w recovery (Power + Vol UP) to ląduję na ekranie z telefonem i jakąś wtyczką ? Nie włazi mi recovery, musiałem przez fast adb wymyszac boot do recovery albo z telefonu przy resecie. Jest jakis myk poza powet + vol up ? 

Roger

Jakie masz TWRP? 

Ja miałem różne TWRP/systemy i ani razu nie miałem problemu z włączeniem TWRP/Fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili już nie jestem pewien aczkolwiek wgrałem resurection jakoś...

TWRP: twrp-3.0.2-0-hydrogen.img

procedura:

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img

a następnie rom i gapsy, wszystko poszło jak trzeba. 

OK ale teraz widzę, że rzeczywiście nie zainstalował mi się TWRP a robiłem flashowanie 2 razy. Komendami j.w. przy czym wymuszając start recovery przez adb wszysto udało się zrobić. Teraz jednak nie mam TWRP. Co może być powodem i czy stracę wszystko przy ponownym wgrywaniu img ? Nie uśmiecha mi sie ponowne konfigurowaie całego telefonu, mam chwilowo dość. 

Edytowane przez Rogeros
po sprawdzeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2017 o 20:21, majdan12 napisał:

Niewytłumaczalne by było jakby aplikacja obsługująca API2 nie pozwoliła zapisać zdjęć/filmów na karcie pamięci.

Na Xiaomi nie ma nigdzie API2, chyba że już na custom romie dodali? I nie, ten wpis HAL3 nie włącza PEŁNEGO API2, tylko tryb "wsparcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, galakty napisał:

Na Xiaomi nie ma nigdzie API2, chyba że już na custom romie dodali? I nie, ten wpis HAL3 nie włącza PEŁNEGO API2, tylko tryb "wsparcia".

 

mam zainstalowanego ROM Resurection i Camera FX, która wspiera API2 i włączyłem go, działa rzeczne ustawienie ISO, full manual i opcja zapisu RAW.

Więc jest API2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rogeros napisał:

 

mam zainstalowanego ROM Resurection i Camera FX, która wspiera API2 i włączyłem go, działa rzeczne ustawienie ISO, full manual i opcja zapisu RAW.

Więc jest API2

A 32 sekundy naświetlanie? Nie ma. Full manual to ja mam bez api2, a RAWy są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...