Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JestemMortem napisał:

Nie mam juz pomyslów jak wgrac gappsy na drugi system (dualboot)...

Komus sie udalo albo zna jakis sposob?

Tylko z GAPPS są problemy? czy może jest problem z vendor / firmware również? mam na myśli to że mamy jako główny system np.MoKee a jako drugi chcemy zainstalować LineageOS 14.1 to jest możliwe doinstalowanie zgodnie z instrukcją ROM tych dodatkowych .zip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian799 napisał:

LineageOS jest do pobrania w wersji official. Po przesiadce z redmi note 3g na mediateku wsparcie bez porównania, na hydrogena praktycznie wszystko jest. Jak ktoś potestuje to napiszcie jak chodzi, ja używał póki co wersji lineageos ale od nijel8 z 17 stycznia i daje rade

Muszę wykonać aktualizacje mojego poradnika :)

Ten system o którym napisałeś to może wypróbuje w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian799, poczytaj o OGYouTube, można odtwarzać w tle i wiele innych ;)

Dziś spróbowałem oficjalnego AICP i już myślałem, że na nim zostanę, bo mi się spodobał, do czasu aż odtworzyłem muzykę. Dźwięk na fulla porównywalny z 50-60% na MIUI. 50% na AICP prawie nie słychać. Ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JestemMortem napisał:

@Damian799, poczytaj o OGYouTube, można odtwarzać w tle i wiele innych ;)

Dziś spróbowałem oficjalnego AICP i już myślałem, że na nim zostanę, bo mi się spodobał, do czasu aż odtworzyłem muzykę. Dźwięk na fulla porównywalny z 50-60% na MIUI. 50% na AICP prawie nie słychać. Ehhhh

nijel8 w którymś poście wstawił 

https://github.com/nijel8/android_device_xiaomi_hydrogen/commit/5230dfef3aeb8a80519e56e1c5b6524fc61b048d

Czy to jest odpowiedzialne za głośność?

Ten adres był w konkurencyjnym systemie w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Buashy napisał:

Rozumiem, że to wynika z późniejszego pojawienia się w sprzedaży wersji helium, więc i on ma szansę być bardziej popularny, jak sprzeda się więcej egzemplarzy ?

Mało jest na świecie osób którym jest potrzebne aż 64 GB ROM na aplikacje/gry więc kupują 3 GB RAM - 32 GB ROM i jak potrzebują więcej miejsca to wkładają kartę pamięci i mają to co potrzebują.

Więc dlatego ja polecam Hydrogen bo nawet jak MIUI okazało by się za jakiś czas jeszcze gorszym systemem to będzie duża baza alternatywnych systemów które przedłużą żywot tego modelu.

Nie licz na to że za jakiś czas będzie większy popyta na 64/128 GB ROM.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Buashy napisał:

Helium to nie tylko więcej ROM. To też 4xA72 zamiast 2x72. To nikogo nie zachęci do wyboru tej wersji ?

Nie.

Żadna to realna różnica.

Różnica to jest między Redmi Note 3 a Note 3 Pro gdzie czuć tą różnice a w Mi Max między wersjami tego nie widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem przed chwilą 

Spoiler

lineage-14.1-20170201-UNOFFICIAL-hydrogen

i coś mnie skłoniło aby sprawdzić aktualizacje w informacjach o telefonie i się okazało że wykryło nocne wydanie z 6 lutego :) więc takie coś mi się podoba a może jeszcze jest jakiś skrypt który za nas wykona instalacje przez TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lineage na S5 i jestem bardzo zadowolony. Przebija MIUI z zarządzaniem pamięcią na kilka długości no i ma systemowe dzielenie ekranu. Dlatego sobie zainstaluję na MiMaxPro to: https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-lineageos-14-1-t3529851 (bo oficjalnej dla helium nie ma) i zobaczymy :D

X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xanth napisał:

Mam Lineage na S5 i jestem bardzo zadowolony. Przebija MIUI z zarządzaniem pamięcią na kilka długości no i ma systemowe dzielenie ekranu. Dlatego sobie zainstaluję na MiMaxPro to: https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-lineageos-14-1-t3529851 (bo oficjalnej dla helium nie ma) i zobaczymy :D

X.

Ciekaw jestem jaki firmware będzie ci działał najlepiej bo mi na Hydrogen dobrze działa  firmware-HYDROGEN_7.0-MCh-6.12.29.zip a na twój też jest taki,choć powstał trzeci firmware którego nie testował :) ale postaram się przetestować,może będzie lepszy zasięg? zapytam się autora systemu jak nie zapomnę jaka jest różnica między tym co ja mam a tym co nie testowałem.

Ja nie mogłem sobie odpuścić lepszego zarządzania RAM które jest w każdym innym systemie i dlatego pożegnałem MIUI.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xanth napisał:

Mnie bardziej ciekawi, jaka jest różnica pomiędzy tym nieoficjalnym Hydrogen, a oficjalnym ;)

X.

Wysłane z Tapatalka.
 

Taka że jak zapowiedziałeś że tworzysz oficjalny to masz większą odpowiedzialność a tak nieoficjalnie robisz i możesz stworzyć lepszy system nawet ale nie masz terminów nad głową które trzeba dotrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Xanth napisał:

Z tego co czytam w tamtym wątku, to nie muszę instalować firmware, jeśli mam najnowszy MIUI. A mam, 7.2.9 ;)

X.

Xiaomi.eu też się do tego zalicza? 

Też o tym czytałem że jak się ma najnowsze MIUI (nie wiem jak z xiaomi.eu) to można się obyć bez firmware ale takie coś wyczytałem jak przeglądałem Custom ROM na RN3P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...