Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar jeszcze przed instalacją MoKee (Android 6.0.1) zainstalować jakąś nowszą wersje Xiaomi.eu bo ciekaw jestem jak wygląda aktualnie wielozadaniowość na najnowszych wersjach MIUI,bo ja miałem tylko dwie wersje MIUI na Mi Max (miałem 6.9.1 i 6.10.13) wiem że będzie gorzej niż na MoKee ale przetestować nie zaszkodzi a będę mógł konkretnie odpowiadać jak wygląda sprawa zarządzania RAM w systemach.

Jedynie przeglądarką mnie martwi bo na MoKee jest już zainstalowana przeglądarką która jest optymalizowana pod Snapdragon i ona jest lepsza niż pamięciożerne przeglądarki dostępne w Google Play,no może poza Pyrope Browser który jest dobrą przeglądarką ale jak go porównałem z tą która jest dostępna na MoKee,to przeglądarką MoKee pobierała mniej RAM.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grothgar przypiął/eła ten temat
4 minuty temu, JestemMortem napisał:

Dobra, zapomniałem o drugim koncie na którym miałem pozwolenie :P

Bl odblokowany, pobieram MoKee, zobaczymy na co go stać

Oczywiście MoKee z 

https://download.mokeedev.com/?device=hydrogen

I pobrany MK60.1-hydrogen-170101-RELEASE.zip i 

http://opengapps.org

ARM64 - 6.0 - Pico.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem spróbować Android 7.1.1 jako pierwszy na test wezmę LineageOS 14.1 jak wybiorę ten jedyny system,to przyjdzie czas na zabawę z Kernel bo tych już kilka powstało a dowiedziałem się że autorzy systemów nie montują najlepszy Kernel jakie są dostępne i że zawsze można coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. lineage-14.1-20170111-UNOFFICIAL-hydrogen-nijel8 
2. lineage-fw_update-HYDROGEN_MDG-7.1.5.0 
3. open_gapps-arm64-7.1-pico-20170112 

W takiej kolejności zainstalowałem,mogę powiedzieć że naprawili dużo.

Działa nagrywanie filmów aplikacją domyślną i nie wyrzuca z aplikacji jak to miało miejsce jak kiedyś testowałem inne 7.1.1 

Dodatkowo Xperia_Keyboard_7.3.A.0.54_ARM64_ONLY instalacja przez TWRP z Wipe Cache/Dalvik i do tego TugaBrowser Stable 54.0.2840.2607591 2016-12-17 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 czuje w Tobie siebie młodego :-P Już mi się nie chce albo i nie mam czasu na testu i zabawy w te sposób ale szacunek pełną gębą.

Proponuje abyś załączył w tym dziale osobny temat o tym ROMie, dodał linki skąd pobrać, opisał jak to zrobiłeś i dodał swoje Screeny, będzie serio dla potomnych wielka wygoda.

Ja osobiście już o 5 am sprawdzałem, czy dziś wyjdzie update dla naszej słuchawki ale nadal nic i siedzimy na 22.12.2016 a ja do togo namieszałem sobie w romie na tyle, że muszę zrobić full wipe zabieram się do tego jak pies do jeża :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLIFord

Wszystkie systemy jakie testowałem były na twrp-3.0.2-0-hydrogen.img z twrp.me

Nie ma jak na razie żadnego samoczynnego restartu systemu lineage-14.1-20170111-UNOFFICIAL-hydrogen-nijel8.

Aktualnie na Mi Max - Hydrogen jest 10 (jeden już nie wspierany - CyanogenMod 14.1) systemów Android 7.1 / 7.1.1

1. LineageOS 14.1 

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-lineageos-14-1-t3529851

2,3,4,5. GZR Roms & Unofficial Slim

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/gzr-team-tipsy-tesla-validus-t3526087

6. Resurrection Remix 5.8.0

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-resurrection-remix-t3507372

7. Ice Cold Project 12.1 

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-android-ice-cold-project-12-1-t3513541

8. CyanogenMod 14.1

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/hydrogen-cyanogenmod-14-t3503822

9. Slim7

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-slim7-mi-max-t3504489

10. MoKee  MK71.1

https://download.mokeedev.com/?device=hydrogen

Systemami które są mocno rozwijane są:

1. LineageOS 14.1 

6. Resurrection Remix 5.8.0

10. MoKee  MK71.1

7. Ice Cold Project 12.1 

Na tych systemach będę aktualnie przeprowadzał testy,bo reszta systemów z listy jest i chyba będzie tylko kolejnym numerem na liście,bo nic ciekawego autorzy tych systemów nam nie będą mogli zaproponować.

Mogę napisać co zrobiłem przed instalacją systemu i jak zainstalowałem system jeśli by ktoś chciał abym coś takiego stworzył.

 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mario1974 napisał:

ściągam MoKee 7.1.1 zobaczymy co tam wymyślili czkałem na 7.0 na maxa ale chyba się nie doczekam :) w najbliższym czasie to coś po testuję

Napisz czy działa ci poprawnie aplikacja ''Aparat'' czy przełączanie z tylnego aparatu na przedni nie powoduje wyłączenia się aplikacji i czy można nagrywać w 4K,czy się zapisuje filmik w pamięci wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mario1974 napisał:

ok jak zainstaluje opiszę co i jak ale szybkość ściągania od nich plików masakra

Zbierają pieniądze na serwer.

Zauważ że w ustawieniach MoKee jak masz aktualizacje to możesz pobrać kompletny system a już nie pobierz aktualizacji (tej małej) żeby ją pobrać trzeba przejść na ich stronę WWW i tam pobrać,oczywiście jak masz w telefonie blokadę reklam to nie pobierzesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario1974 napisał:

dobra aparat się sypie przy zmianie z przodu na tył i nagrywanie nie zapisuje na pamięci wewnętrznej od razu wyłącza nagrywanie :( co jest warte wgrania do codziennego użytkowania ?

ściągam RR 5.8.0

No ciekaw jestem RR 5.8.0 bo tam też był błąd z aparatem.

Chore to jest że ktoś kto sam tworzy ROM (LineageOS 14.1) zrobił go lepszego niż ci co tworzą MoKee.

Dzięki że przetestowałeś MoKee,bo już mam jeden system mniej a może i RR okaże się zły to by został tylko Ice Cold Project 12.1 z takich systemów które mają przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mario1974 napisał:

na rr mam problem z aparatem i adaway wracam do miui

Możesz iść na LineageOS 14.1 pięknie mi działa,ale sprawdź instrukcje instalacji na XDA bo musisz zainstalować na czysto system potem firmware (plik .zip) i GAPPS (aplikacje Google) pakiet ARM64 - 7.1 - Pico w takiej kolejności ale na XDA ładnie jest opisane co w jakiej kolejności zainstalować.

Przez instalacja zrób sobie kopie zapasową wszystkich partycji,następnie TWRP > Wipe > Advanced Wipe > Zaznacz wszystkie partycje oprócz pamięci wewnętrznej,MicroSD,USB OTG,jak to wykonasz cofnij się do głównego menu TWRP i przejdź do instalacji systemu,firmware i GAPPS.

 

Ja przetestuje może dziś Ice Cold Project 12.1 bo trochę mam roboty dziś jeszcze.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile instaluje aicp_hydrogen_n-12.1-NIGHTLY-20170113.zip na czysto (Advanced Wipe - wszystkie partycje).

W tym systemie jest podobne menu do tego które jest w Resurrection Remix gdzie możemy dostosować różne mniej/więcej przydatne dodatki.

Jest dostępna aplikacja do pobierania i instalowania aktualizacji,więc to duży plus.

W aplikacji ''Aparat'' są zmiany.

1. Lampa błyskowa jest nowa opcja: Czerwone oczy.

2. Jakość zdjęcia,dostępne są 55%,65% (normalna),75% (świetna).

3. Dźwięk migawki można wyłączyć.

4. Brakuje opcji odszumianie obrazu.

5. Antybanding ma dwie opcje o tej samej funkcji,bo je automatycznie i Auto.

Po przełączeniu na przedni aparat wyłącza się aplikacja,po wyczyszczeniu pamięci wewnętrznej w ustawieniach systemu,działa przedni aparat.

Aplikacja ''Aparat'' mi się zawieszała więc wyczyściłem jej dane i nagle pojawiły się opcje których wcześniej nie było,ale znowu po kilka włączeniach przedniej kamery aplikacja przestawała działać.

Na chwile obecną najlepszym systemem Android 7.1.1 na Xiaomi Mi Max - Hydrogen jest:

1. lineage-14.1-20170113-UNOFFICIAL-hydrogen.zip
2. lineage-fw_update-HYDROGEN_MDG-7.1.5.0.zip 
3. open_gapps-arm64-7.1-pico-20170113.zip  

W lineage-14.1-20170113-UNOFFICIAL-hydrogen.zip też brakuje jakość 100% jak miało to miejsce w  aicp_hydrogen_n-12.1-NIGHTLY-20170113.zip są dodatkowe opcje który nie było w AICP ale niektórych brakuje w ''Aparat''.Raz mi się popsuła aplikacja ''Aparat'' jak chciałem przełączyć z nagrywania tylnej kamery na przednią,ale włączyłem ponownie aplikacje i już działa poprawnie.

Dziwi mnie że jak testowałem lineage-14.1-20170111-UNOFFICIAL-hydrogen-nijel8.zip to aplikacja aparat nie miała błędu związanego z jakością.

Zgłoszę błąd z aplikacją ''Aparat'' autorowi ROM.

Aktualizacja 14 stycznia 03:34

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem, działa ok, PRAWIE OK.

Zmieniło łatwo na lineage, następnie wróciłem na miui, wszystko pięknie tylko kod odblokowania i paluch nie działają. Jakby ktoś je zmienił. Oczywiście już sobie poradziłem usuwając pliki odpowiedzialne za blokadę z data/system ale przechodzenie nie jest przez to zbyt wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem ciekawą rzecz w aplikacji ''Aparat'' lineage-14.1-20170113-UNOFFICIAL-hydrogen.zip jak ustawmy język Polski to mamy Jakość zdjęcia:55%,65% (normalna),75% (świetna) w przypadku ustawienia języka Angielskiego (Stany zjednoczone) to już są dostępne: Low,Standard,High :) więc to błąd w tłumaczeniu naszym jest :(

5 godzin temu, addone napisał:

Wrzuć sobie to TWRP tam masz opcję usuwania blokady.

 

Dzięki i mi się może przyda.

Wysłałem PW na XDA do autora systemu że u na jest błąd tłumaczenia w systemie :)

Zainstalowałem przez komendę (ADB) TWRP od autora systemu

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/recovery-twrp-3-0-2-2-hydrogen-helium-t3512981

Zainstalowałem na tym TWRP 

1. lineage-14.1-20170113-UNOFFICIAL-hydrogen.zip
2. lineage-fw_update-HYDROGEN_MDG-7.1.5.0.zip 
3. open_gapps-arm64-7.1-pico-20170113.zip  

Domyślnie w TWRP z adresu powyżej ma wyłączone fizyczne klawisze,pisze o tym żeby się ktoś nie przestraszył że nie działają w tym TWRP.

Autor systemu odpisał mi że nic nie może zrobić w sprawie języka Polskiego w aplikacji ''Aparat''.

Aktualizacja 14 stycznia 22:55

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...