Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Damian799 napisał:

jak by jeszcze porównanie do miui było to było by pięknie, ciekawe który najlepszy dla baterii

Tylko czy wszystkie MIUI (Xiaomi.eu) taki sam czas pracy na baterii oferują?

Nawet jakby MIUI dawało godzinę więcej pracy na baterii,to jak zostanę przy innych systemach,gdzie jest więcej zalet a zwłaszcza najważniejsza sprawa czyli zarządzanie pamięcią RAM,na MIUI jest one średnie jak porównamy do Resurrection Remix czy MoKee itp.

Teraz się zastanawiam czyj jak bym testował na domyślnych ustawieniach te systemy to czy rozsądne jest aby były domyślne ustawieniach systemów bez żadnej zmiany,oczywiście test w trybie samolotowym,bo w MIUI/MoKee/Resurrection Remix można się pobawić ustawieniami odpowiedzialnymi za czas pracy na baterii,obawiam się tego że taki test może byś nic nie warty,bo należało by przejrzeć wszystkie ustawienia ustawić z je odpowiednio i dopiero testować a na takie coś nie mam czasu i chęci bo przemawia za mną aktualnie Android 6.0.1 tylko jeszcze nie wiem czy znowu MoKee czy coś innego.Bardzo mocno się zastanawiam teraz nad sensem tego testu MIUI a MoKee a Resurrection Remix,bo z drugim i trzecim systemem nie będzie prawie różnicy bo Resurrection Remix ma prawie identyczne ustawienia więc test na domyślnych ustawieniach był by rozsądny a te dwa systemy Resurrection Remix i MoKee mogę przetestować na Android 6.0.1 i 7.1.1 więc może taki test wykonać? bo sam jestem ciekaw jak nowsze wersje Resurrection Remix (6.0.1) który zawiera język Polski wypadnie przy MoKee,osobiście wolał bym aby Resurrection Remix był lepszy bo ilość ustawień jest bajeczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla chcących mieć  Resurrection Remix (Android 6.0.1) jak się okazało to na 4pda.ru zapomniał aktualizować temat i nie wstawił adresu do nowszych wersji systemu,ale udało mi się namierzyć skąd można je pobrać 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=128678

Bardzo jestem ciekaw porównania z MoKee (6.0.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mario1974 napisał:

Mi po zainstalowaniu Tego RR i opengapps wywalało fc muzyka i sklep Google Play nie wiem może wina gapps jakie polecisz gapps i pobierać te z arm 64 czy zwykłe arm

OpenGAPPS 

 

ARM64 - Bo taki jest procesor 

Pico - Będą najlepsze

Android - To wiadomo dobieramy pod wersje systemu.

Na MoKee i RR (Android 7.1.1) działają mi aplikacje Google.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mario1974 napisał:

Niestety mój telefon chyba nie lubi RR 5.7.4 najnowszego, ciągle się wysypuje muzyka i sklep Googla jak chce coś pobrać albo wina open gapps na razie daje sobie spokój

Ja za jakiś czas sprawdzę bo ciekaw jestem jak ten 

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862684181

będzie działać,bo ten zainstalowałeś?

Jak miałem 

ResurrectionRemix-M-Multi-Language-v5.7.4-20161019-Hydrogen

To wszystko perfekcyjnie działało a teraz nie widzę tej wersji u autora więc te nowszą są jeszcze lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mario1974 napisał:

tak mam tą wersje co podałeś

ResurrectionRemix-M-v5.7.4-20161124-hydrogen

  plus opengapps amr64 6.0 pico  z 30.12.2016

sciągam starsze gappsy zobaczę co będzie

Ja mam pobrane 

open_gapps-arm64-6.0-pico-20161230

I za jakiś czas zainstaluje na czysto czyli Advanced Wipe i zaznaczenie wszystkich partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mario1974 napisał:

tak robiłem za każdym razem advanced wipe :(

teraz ładuję tel jak mi się będzie chciało to może jeszcze dziś spróbuje ze starszymi gapps

Ja do godziny maksymalnie dam odpowiedź czy mi ta wersja systemu z tą wersją GAPPS działają a jak nie będą GAPPS działać to zainstaluje jakieś starsze które kojarzę że instalowałem na MoKee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mario1974 napisał:

ok dzięki czekam na jakieś info to będzie wiadomo czy mój tel nie lubi RR

Ja na tej wersji RR która wymieniłem wcześniej używałem trochę czasu i w 100% byłem zadowolony a następnie zainstalowałem MoKee który był szybszy,ale warto zauważyć że MoKee był nowszy jeśli chodzi o czas powstania więc to było na plus i pewnie dlatego był szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak jest z tym systemem ResurrectionRemix-M-v5.7.4-20161124-hydrogen (6.0.1) bo podczas samouczka wyskakiwał 2-3 razy komunikat że aplikacja muzyka została zatrzymana i jak się włączył system to go zrestartowałem no i zaczęło się coś dziwnego dziać telefon nie mógł wczytać systemu bo po napisie uruchamianie aplikacji (był napis jakieś aplikacji) od nowa wczytywało się logo RR i tak w kółko kilka razy aż ekran zrobił się czarny i przygasł,więc włączyłem klawiszami TWRP i wykonałem Advanced Wipe (Dalvik / ART Cache) była standardowa procedura jak to po takim Wipe i jak się skończyło to od nowa zaczęło się włączać i wyłączać logo RR.

Zainstalowałem GAPPS z 20 grudnia 2016 i nadal to samo zjawisko.

ResurrectionRemix-M-v5.7.4-20161123-hydrogen.zip i open_gapps-arm64-6.0-pico-20161230 jest lepiej w samouczku niż nie wyskoczyło że aplikacja muzyka została zatrzymana.

Zrestartowałem system i uruchomił się poprawnie więc to tylko najnowsza wersja z 24 listopada jest wadliwa :)

@mario1974

Może jeszcze dziś zrobię test baterii na RR wyżej wymienionym w poście i MoKee (6.0.1).

Zastanawiam się kto sobie wymyślił aby ustawić domyślnie w systemie RR,MoKee tak wysokie DPI,ja używam 360 (Gęstość LCD)

Drugą rzeczą którą warto sobie zmienić,to przejść do ''Opcje programistyczne'' i zmienić:

Skala animacji okna na 0.0x

Skala animacji przejścia 0.0x

Skala długości animacji 0.0x

Na takich ustawieniach interfejs śmiga jak szalony.

Jeszcze można się pobawić w Kernel Adiutor który w RR jest zainstalowany na start i kryje się w ustawieniach zakładka ''Wydajność'' w MoKee też można go mieć,instalując go bo domyślnie chyba go nie ma (nawet nie pamiętam :) ) ale to już dla osób które się na tym znają i mają czas na testowanie,ale w sumie jak można testować ROM to i ustawienia w Kernel Adiutor też można.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mario1974 napisał:

Czyli ta wersja jest wadliwa już myślałem że coś źle wgrywam

Trochę miałem zajęć i z godziny mi wyszło więcej :)

Trzeba sobie zrobić test baterii podczas odtwarzania filmu z aktywnym trybem samolotowym a następnie test wielozadaniowości.

Jak by się okazało że RR ma przewagę to będzie pytanie czy go instalować jak ostatnia wersja jest z końca listopada a MoKee ciągle jest aktualizowany,żeby mieć odpowiedź na to pytanie trzeba by się dowiedzieć kto konkretnie tworzy RR na Mi Max i czy są planowane dalsze aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JestemMortem napisał:

Zgaduję, że różnica w czasie będzie wynosiła <10 minut (w teście 100%-0%).

Tak tylko strzelam.

Ja nie zamierzam aż tak szaleć,mi wystarczy sprawdzenie jak znika 5% :)

Wielozadaniowość mnie ciekawi.

Ale muszę dorwać jakoś autora RR żeby zapytać go co i jak z przyszłością bo jak okaże się że słabo,to MoKee (6.0.1) i będzie dobrze i jest OTA,bo tutaj na RR mi nie działa OTA.

Na MoKee (6.0.1) jest kolejna rzecz której nie ma a w RR jest czyli dostęp do danych z USB OTG,ale można to naprawić wpisując komendę w telefonie przy włączonym systemie.

Chyba znalazłem autora systemu na XDA,wysłałem mu wiadomość czy będą aktualizacje RR.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JestemMortem napisał:

Test 5% raczej nie wyjdzie dokładnie. Procenty znikają raz szybko, raz wolno ;P Wynik końcowy się liczy. Ale to sam zrobię w następnym tygodniu.

Też się nad tym zastanawiałem,ale coś tam zawsze będzie wiadomo :)

Chyba nie mam co sprawdzać tego czasu pracy na baterii bo nawet jak będą różnice to nie jakieś ogromne,nawet godzina nie robi różnicy w Mi Max,więc wybieram MoKee (6.0.1) i nie czekam na wiadomość od twórcy RR.

Jakbym zaczął tak wszystko testować to bym nic innego nie robił jak przeprowadzał testy a Mi Max to mój prywatny telefon więc takie testy mnie odcinają od świata na pewien czas.

Będę używać normalnie MoKee i raz na jakiś czas zapiszę sobie czas pracy na baterii.

W Redmi Note 2 zapisywałem sobie zrzuty ekranu i po jakimś czasie wiedziałem ile powinno być czasu pracy na baterii przy jakiś moich czynnościach.

Teraz jak będę zmieniać MoKee to już na stabilny Android 7,bo nie sądzę aby powstało coś nowego na Android 6.0.1

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2016 o 14:16, mario1974 napisał:

możesz dać linka do MoKee może wreszcie zostanę ja jakimś romie dłużej niż 20 min ;)

https://download.mokeedev.com/?device=hydrogen

MK60.1 to są MoKee Android 6.0.1

Najnowszy system aktualnie to  MK60.1-hydrogen-170101-RELEASE.zip

RR z 23 listopada nadal potrafi się zrestartować,po jutrze może wezmę się za instalacje MoKee.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xanth napisał:

To jest Cyanogen pod nową nazwą ;)

Wysłano z Tapatalka.
 

Zgadza się,ale ten projekt jest lepszy niż CM 14.1 ale chyba też go sobie daruję i zakończę testy Android 7.X.X i wrócę do 6.0.1 który jest szybki i wszystko działa a Android 7.X.X okolice lutego pewnie znowu ruszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...