Skocz do zawartości

Dostępność LTE 800 (b20) w Polsce


gonzo_86

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wielu interesuje tam temat chciałem wrzucić trochę w miarę aktualnych danych w tym temacie.

Plus - nie brał udziału w przetargu.

Orange - info z 28.09.2016r. 1004 stacje działające na częstotliwości 800 MHz,http://m.telepolis.pl/wiadomosci/-aktualizacja-orange-1000-stacji-lte-800-mhz-i-2600-mhz-,2,3,37151.html

Play - brak szczegółowych danych. Z początkiem sierpnia 2016 r. już ponad 1500 stacji obsługiwało pasma pozyskane w ramach ostatniego postępowania aukcyjnego – 800 i 2600 MHz.https://blogplay.pl/2016/08/w-play-wiecej-stacji-w-sieci-4g-lte-ultra/

T-mobile - dane z 31.08.2016r. 700 stacji działających na częstotliwości 800 MHz http://m.telepolis.pl/wiadomosci/t-mobile-kolejne-200-stacji-z-lte-800,2,3,36927.html

Tapnięte z RN3 PRO KATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wielu interesuje tam temat chciałem wrzucić trochę w miarę aktualnych danych w tym temacie.

Plus - nie brał udziału w przetargu.

Orange - info z 28.09.2016r. 1004 stacje działające na częstotliwości 800 MHz,http://m.telepolis.pl/wiadomosci/-aktualizacja-orange-1000-stacji-lte-800-mhz-i-2600-mhz-,2,3,37151.html

Play - brak szczegółowych danych. Z początkiem sierpnia 2016 r. już ponad 1500 stacji obsługiwało pasma pozyskane w ramach ostatniego postępowania aukcyjnego – 800 i 2600 MHz.https://blogplay.pl/2016/08/w-play-wiecej-stacji-w-sieci-4g-lte-ultra/

T-mobile - dane z 31.08.2016r. 700 stacji działających na częstotliwości 800 MHz http://m.telepolis.pl/wiadomosci/t-mobile-kolejne-200-stacji-z-lte-800,2,3,36927.html

Tapnięte z RN3 PRO KATE

Należy nadmienić, że plus ma w swoich zasobach (zasobach grupy) stacje b20 i częstotliwości. On nie brał udziału w ostatniej aukcji ale w grupie jest Midas (aero2) z swoimi b20 i b7, który zresztą oprócz tego jest hurtownikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorki
Plus - 1000 nadajników bez dalszego rozwoju. http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1188

Więc te nieszczęsne b20 jednak w Polsce jest już wykorzystywane na dobrym poziomie.

Tapnięte z RN3 PRO KATE



Plus ma 3500 na dzien dzisiejszy, orange 1300. Reszta kolo tysiąca tez

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus ma 3500 na dzien dzisiejszy, orange 1300. Reszta kolo tysiąca tez

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Coś w ten deseń. Nadmienić należy, że Orange i T-Mobile wspoldzielą infrastrukturę tak więc mają ok 2300 dostępnych dla swoich klientów stacji bazowych z b20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na dzień dzisiejszy współpraca w Networks! nie obejmuje b20. Testowo jest odpalonych ok 100 wspolnych stacji. Reszta sieje tylko jednego operatora

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Z wypowiedzi rzecznika wynikało, że oprócz wspólnych nadajników (Networks) mogą korzystać ze swoich nawzajem. Może to tylko marketingowy bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba nie zobaczysz na tym fonie.

Bo? Widziałem 140Mb/s na 2600playa i 103Mb/s na 1800 Orange. Play ma 20Mhz,Orange wspoldzieli 15Mhz, czyli oba wyniki bliskie max. Oba na telefonie.
Jakby o dobrej porze pod nadajnikiem LTE-A stanąć to te 250Mb/s w Plusie złapie. Pod warunkiem ze będziesz sam zalogowany a nadajnik na dobry dosył

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dalej tak wygląda to długo jeszcze nie zobaczę na redbullmobile na tym rn3 se
 


Jak słyszałem, że kolega mówi o zasięgu lte2600 30m to wyłączyłem tą dezinformacje.
Ja testowałem lte2600 i ma zasięg ok 1km-2km. Świeża stacja, duża wioska.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin19883 napisał:

 


Jak słyszałem, że kolega mówi o zasięgu lte2600 30m to wyłączyłem tą dezinformacje.
Ja testowałem lte2600 i ma zasięg ok 1km-2km. Świeża stacja, duża wioska.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
 

 

To nie mój filmik ale chodzi oto że po oddaleniu się o te 30m od nadajnika przełącza się na inny.Ja się jeszcze z tym lte-a nie spotkałem na redbullmobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mój filmik ale chodzi oto że po oddaleniu się o te 30m od nadajnika przełącza się na inny.Ja się jeszcze z tym lte-a nie spotkałem na redbullmobile. 


Nie sprawdzisz czy łączy, bo tu trzeba jakieś hidden menu podczas połączenia sprawdzić. A tutaj nie działa to menu jak np w galaxy s7.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2016 o 20:19, tpawel napisał:


Bo? Widziałem 140Mb/s na 2600playa i 103Mb/s na 1800 Orange. Play ma 20Mhz,Orange wspoldzieli 15Mhz, czyli oba wyniki bliskie max. Oba na telefonie.
Jakby o dobrej porze pod nadajnikiem LTE-A stanąć to te 250Mb/s w Plusie złapie. Pod warunkiem ze będziesz sam zalogowany a nadajnik na dobry dosył

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

11 godzin temu, driftking12 napisał:


Dlaczego nie zobaczy? Przecież telefon wspiera lte-a?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

No to powiedzcie mi czy widzieliście na rn3se 4g+?

Bo ja większość dnia spędzam w jednym z najważniejszych miast w Polsce gdzie jest zasięg lte ultra i nigdy nie było agregacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, CzechuXX napisał:

 

No to powiedzcie mi czy widzieliście na rn3se 4g+?

Bo ja większość dnia spędzam w jednym z najważniejszych miast w Polsce gdzie jest zasięg lte ultra i nigdy nie było agregacji.

Panowie próbujcie tym kodem 

*#*#4636#*#*   może jakoś go wykorzystać da się

Na niektórych tel się poprostu nie wyświetla 4g+

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak się ma zasięg umts 900 vs lte 800 ? Mam na oku tel. bez 900 i się zastanawiam czy odczuję jej brak? Wiecie może jakie są mniej więcej zasięgi danych częstotliwości?

Polecam przytrzymać ten post https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fmiuipolska%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F15755-Smartfony-Xiaomi-w-Polsce%23entry268816&share_tid=15755&share_fid=74005&share_type=t&share_pid=268816

Tapnięte z RN3 PRO KATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak się ma zasięg umts 900 vs lte 800 ? Mam na oku tel. bez 900 i się zastanawiam czy odczuję jej brak? Wiecie może jakie są mniej więcej zasięgi danych częstotliwości?

Za dużo zmiennich żeby tak określić łatwo. Podstawowa to moc nadawania . Orange ma tak skonfigurowane niektore stacje że umts2100 ma praktycznie taki sam zasięg jak u900.
Przy korzystnych warunkach terenowych można bez anteny złapać z 25km używane lte800/umts900, 15km lte1800/umts2100 i widziałem nawet lte2600 z 12km.
U Ciebie może nawet nie być 1/10 tego, a może być jeszcze lepiej. Wróżenie z fusów. To tak jakbyś się zapytał ile Twój samochód poleci na gazie,nie mówiąc co to za auto ani jaki silnik. Jeden poleci 120,a drugi 250

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że z życia wzięte. Stacja bazowa plusa z 2600 w Modlinie, stoi na lekkiej górce, maszt 60m. Kawał jeszcze za Nowym Dworem mazowieckim na wymuszonym 2600 można się zalogować i korzystać. W Miastach są miejsca że sygnał Ci zginie po 500m. 1800 też widziałem z prawie 16km. Na wymuszonym na modemie.
Co do lte800 to jeśli chodzi o internet to pewnie zastąpi, ale z dzwonieniem może być lipa bo VoLTE w PL jak widać prędko na Xiaomi nie zobaczymy.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@tpawel potwierdzam to co powiedziałeś. Okazuje się że bez umts 900 nie da się dzwonić, a raczej dodzwonić do kogoś po za miastem. Testowałem to na bluboo maya max bez tej częstotliwości,  Internet działa wzorowo ale każda próba dodzwonienia się do mnie kończyła się otrzymaniem sms z seci ze ktos probowal sie ze mna skontaktowac. Telefon nie bardzo radził sobie też z przelaczeniem na 2g jak ja probowalem zadzwonic takze wniosek taki ze bez lte 800 da sie zyc ale bez umts900 juz nie ;-) no chyba ze w miescie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
On 20.11.2016 at 10:05 PM, tpawel said:

Z życia wzięte.
Tak jak pisałem, w niektórych warunkach nie uzyska 10% tego.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dać się da. Jakie na to szanse to już inna kwestia.

Ciekawi mnie jednak czy komuś udało się ujrzeć agregację LTE na Kate? Osobiście próbowałem kilkukrotnie na karcie Orange w zasięgu nadajników na których agregacja na pewno działa bo na innym telefonie łapało. Testowane na romie global stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...