Skocz do zawartości

Modyfikacja aparatu, odblokowanie RAW, wyłączenie odszumiania


sp4ubw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

a ja mam takie pytanie, czy po odblokowaniu camera2 API zauwazyliscie, ze standardowa apka wolniej ostrzy? ja niestety tak, dlatego wywaliłem to i zrezgynowalem z mozliwosci posiadania RAW. zreszta i tak czytalem, ze nie sa obslugiwane np. przez adobe lightroom (sam nie sprawdzilem), wiec bezuzyteczne jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

A komu to ma przeszkadzać? Praktycznie nikt nie używa 4k.

Poza tym co te cztery klatki zmienią? Nic.

Zmieniają, zmieniają, płynność jest wyraźnie mniejsza. Mi to bardzo przeszkadza. OK, nie w każdym typie nagrania, ale gdy są ruchome obiekty, to tak.

A 4K używam, bo po prostu daje dużo lepszą jakość obrazu (klarowność, ostrość detali) od zwykłego FHD, nawet gdy ogląda się to potem w 1080p.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2016 o 19:01, qwerty napisał:

Czy da się za pomocą tej modyfikacji sterować iso i balansem bieli kamery w trybie nagrywania?

Da się sterować czułością iso i czasem przysłony.

@latet Tak wpływa, jest ich całe 20... nawet przy max iso i z czasem przysłony mniejszym niż 1/2200.

Ja dodam że w 4k fajnie się nagrywa bo zawsze można zrobić przybliżenie x2 i jakoś to wygląda, przy 1080p strata jakości jest znacznie większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ari93 napisał:

 

@latet Tak wpływa, jest ich całe 20... nawet przy max iso i z czasem przysłony mniejszym niż 1/2200.

Ja dodam że w 4k fajnie się nagrywa bo zawsze można zrobić przybliżenie x2 i jakoś to wygląda, przy 1080p strata jakości jest znacznie większa.

 

1. 20? No to porażka, to nawet nie będę tego testować.

2. Potwierdzam, jedna z ważnych zalet 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, latet napisał:

Potwierdzajcie, proszę, problem z OIS:

http://en.miui.com/thread-394830-1-3.html

 

Faktycznie... zamontowałem tripoda tak żeby było widać jedną nóżkę w kadrze i owa nóżka wychylała się tylko w dwie strony podczas ruchu telefonem, po restarcie tylko ruch w dół nie działa, poziomy już w obie strony działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2016 o 14:01, Ari93 napisał:

Faktycznie... zamontowałem tripoda tak żeby było widać jedną nóżkę w kadrze i owa nóżka wychylała się tylko w dwie strony podczas ruchu telefonem, po restarcie tylko ruch w dół nie działa, poziomy już w obie strony działa.

MIUI 7 miało opcję kalibracji, można wgrać plik cit.apk do MIUI 8 (ja wgrałem z forum do mojego MIUI Global Stable 8.1.2.0 i moge kalibrować i wtedy caly OIS działa poprawnie) jedyny minus to taki, że jak wyłączysz/uruchomisz ponownie telefon, to znów musisz kliknąć kalibrację. No ale lepiej kliknąć, niż jak ma działać tylko w niektóre strony...

edit. mój post odnosi się OISu ogólnie, nie testowałem czy to działa mając camera2 api

Edytowane przez srgn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, srgn1 napisał:

MIUI 7 miało opcję kalibracji, można wgrać plik cit.apk do MIUI 8 (ja wgrałem z forum do mojego MIUI Global Stable 8.1.2.0 i moge kalibrować i wtedy caly OIS działa poprawnie) jedyny minus to taki, że jak wyłączysz/uruchomisz ponownie telefon, to znów musisz kliknąć kalibrację. No ale lepiej kliknąć, niż jak ma działać tylko w niektóre strony...

Próbowałem tego sposobu, ale po podmianie Cit.apk na wersję z MIUI7 – narzędzie to w ogóle nie uruchamia się.

Fajnie by było, jakby ktoś sprytny wyśledził, co i gdzie ta kalibracja zapisuje, bo zapewne to tylko parę liczb zmienianych w jakimś pliku. Może dałoby się je tam ręcznie wprowadzić po prostu? Nie byłaby to prawdziwa kalibracja, ale i tak zapewne można by poprawić sytuację.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, latet napisał:

Próbowałem tego sposobu, ale po podmianie Cit.apk na wersję z MIUI7 – narzędzie to w ogóle nie uruchamia się.

Fajnie by było, jakby ktoś sprytny wyśledził, co i gdzie ta kalibracja zapisuje, bo zapewne to tylko parę liczb zmienianych w jakimś pliku. Może dałoby się je tam ręcznie wprowadzić po prostu? Nie byłaby to prawdziwa kalibracja, ale i tak zapewne można by poprawić sytuację.

A ustawiłeś rw-r--r-- i zrebootowałeś telefon? U mnie działa. *#*#MIUI#*#* -> trzy kropki -> kalibracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ma ktoś może zipa z tą modyfikacją camera2 ? Widziałem też gdzieś info, że OIS nie działa przy odblokowanym API, ktoś to może potwierdzić/sprawdzić ?

EDIT: Sprawdziłem, niestety ale OIS nie działa pomimo kalibracji przy odblokowanym camera 2 API.

Jakieś pomysły jak zmusić obie funkcje do poprawnego działania ?

Edytowane przez dexbiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym na moim MI5  MIUI 8.1 od xiaomi.eu android 6.0.1 zainstalować  aplikację GOOGLE CAMERA.

Aplikacja google camera 3.1.025 zainstalowała się ale od razu się wyłącza przy próbie uruchomienia.

Czy używa ktoś google camera na MI5? Jak to uruchomić.

 

PS. 

Wczoraj zrobiłem google camera na MI5s - zdjęcia są o wiele lepsze niż w stockowej aplikacji - POLECAM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pisałem o tej aplikacji w innym wątku. Link do wersji działającej na Mi5:

Aplikacja aparatu z trybem portretowym: https://drive.google.com/file/d/1hvonKrb7hUqhqll4Qbglc9epdvanzFKW/view

Aplikacja działa tylko na Oreo. Testowane na AEX.Mod 8.1.

 

60 FPS w FullHD na Mi5 :)

Nasi wschodni przyjaciele znaleźli sposób na nagrywanie naszym Mi5 w FHD w 60 FPS. Póki co jest to w fazie testów, mogą zdarzać się przycięcia itp ale na tyle co potestowałem to mogę powiedzieć że wygląda to świetnie. Jak to osiągnąć?

Musimy mieć zainstalowany custom ROM (Nougat/Oreo) - UWAGA - osobiście przetestowałem na AEX Mod 5.2 - https://www.androidfilehost.com/?fid=673956719939825314. Na LineageOS jest inna wersja tego modułu ale na forum ludzie piszą że nie bardzo chce działać. Jak ktoś ma ochotę prześledzić wątek gdzie znajduje się dyskusja to proszę - https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=736891&view=findpost&p=71153097.

Rootujemy telefon przez Magisk, a następnie dodajemy moduł - załącznik. Po dodaniu restartujemy telefon.

Instalujemy aplikację aparatu - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6.apk

W ustawieniach ustawiamy rozdzielczość 1080p, potem w podglądzie zmieniamy na 60 FPS i działa :)

Jak nagram coś ładnego to wrzucę do podglądnięcia.

camera 60 fps by eszdman for mi5 (2).zip

Edytowane przez dskarb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 24.04.2018 o 14:47, grizzly napisał:

Nie mogę znaleźć aplikacji Google camera w której tryb selfie nie byłby do góry nogami. Macie jakieś pomysły? Mi5 miuipolska dev, camera2 API odblokowane modułem magisk.

To właśnie przez włączenie Camera2API aparat na MIUI się odwraca w trybie selfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji, że jestem teraz szczęśliwym posiadaczem mi8 to wziąłem się za zabawy moim mi5. Na pierwszy ogień poszlo odblokowanie API 2 dla aparatu. Jestem w szoku jakie są efekty. Sport wziąłem z xda i api odblokowalem zipem od Snapdragon camera. Używałem dwóch wersji camera Google i obydwie działają dobrze chociaż widać pewne lagi na wizji. Miuipolska 8.8.9 i przedni działa okej. Fakt jak się zrobi zdjęcie to przez sekundę w tym oczku jest odwrócone, ale zaraz się naprawia :) wlasciwir to czemu xiaomi nie korzysta z 2 API?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2016 o 09:48, sp4ubw napisał:

Sensor użyty w MI5 obsługuje nowe API kamery, czyli pełny tryb manualny, pliki RAW. Włączenie tego trybu dokonujemy plikiem z załącznika, który posiada tez poprawkę na obrót obrazu w przednim aparacie.

 

Popraw proszę pierwszy post, bo nie ma w nim nic, poza akapitem tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...