Skocz do zawartości

Telefon wiecznie wisi na 100%


zioq3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj dotarł do mnie mi 5s plus 128/6gb od goldiego i wszystko spoko, tylko procenty baterii nie ubywają, wisi przez długi czas na 100%, a potem nagle 10%. Ładowanie do pełna niby zajmuje mu pół godziny, więc coś jest nie do końca tak jak być powinno. Gdzie może być problem? Mam xiaomi.eu i roota.

 

Po wejsciu do TWRP pokazuje 8% i po wlaczeniu systemu tak jest, po czym po chwili procenty rosna bez ladowarki (?)

 

Wipe cache i dalvik cache nie pomaga. Apka do kalibrowania baterii (usuwajaca plik baterrystats) tez nie pomaga. 

 

Softa wgrałem na tego co był, wersja jądra: 3.18.20-perf-g483bada

Edytowane przez zioq3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up2

Robiłem tak 0 efektu.

@up

Wgrałem China Dev Rom i tutaj wskaźnik działa prawidłowo. Lecz wystarczyło, że wgrałem TWRP i w TWRP znowu pierdoły pokazuje a procenty rosną bez ładowarki. Więc to jest kwestia tego TWRP. Tylko o co tu może chodzić?

 

EDIT:

 

A jednak nie, wgrałem potem na deva TWRP i znowu ta sama sieka. Ale teraz patrzę i na każdym systemie. czy wgram go fastbootem, czy pod systemem, czy przez TWRP to mam ten bug. Zarówno na świeżo wgrany Globalu jak i Devie jak i Xiaomi.Eu czyli to może jednak jest problem sprzętowy? :(

 

Edytowane przez zioq3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zioq3k napisał:

@up2

Robiłem tak 0 efektu.

@up

Wgrałem China Dev Rom i tutaj wskaźnik działa prawidłowo. Lecz wystarczyło, że wgrałem TWRP i w TWRP znowu pierdoły pokazuje a procenty rosną bez ładowarki. Więc to jest kwestia tego TWRP. Tylko o co tu może chodzić?

 

EDIT:

 

A jednak nie, wgrałem potem na deva TWRP i znowu ta sama sieka. Ale teraz patrzę i na każdym systemie. czy wgram go fastbootem, czy pod systemem, czy przez TWRP to mam ten bug. Zarówno na świeżo wgrany Globalu jak i Devie jak i Xiaomi.Eu czyli to może jednak jest problem sprzętowy? :(

 

Raczej systemowy,poczekaj ze 2-3 aktualizacje na naprawę tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, majdan12 napisał:

Raczej systemowy,poczekaj ze 2-3 aktualizacje na naprawę tego błędu.

Ale że mam to na każdym z ROMów dostępnych na ten telefon? Dziwne to dosyć.. Ktoś inny niech się wypowie co posiada ten telefon bo wydaje mi się to dziwne. A protekcja ali mi się kończy za 6 dni i nie wiem czy mam wojować się z goldim czy co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zioq3k napisał:

Ale że mam to na każdym z ROMów dostępnych na ten telefon? Dziwne to dosyć.. Ktoś inny niech się wypowie co posiada ten telefon bo wydaje mi się to dziwne. A protekcja ali mi się kończy za 6 dni i nie wiem czy mam wojować się z goldim czy co robić.

Czyli jak zainstalowałeś przez MiFlash z zaznaczonym Flash_All system Global to miałeś ten sam problem co przy innym systemie z zainstalowanym TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca na alim nie odpowiada a to HK Goldway. Walić disputa czy co robić? ;/

Dziwna sprawa naprawde, bo telefon jest bardzo fajny a ten wskaznik uciazliwy.

Po wejsciu jakkolwiek w recovery pokazuje 8% naladowania i potem bez ladowarki w ciagu 15 min rosnie zbugowane do 15%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zioq3k napisał:

A sprzedawca na alim nie odpowiada a to HK Goldway. Walić disputa czy co robić? ;/

Dziwna sprawa naprawde, bo telefon jest bardzo fajny a ten wskaznik uciazliwy.

Po wejsciu jakkolwiek w recovery pokazuje 8% naladowania i potem bez ladowarki w ciagu 15 min rosnie zbugowane do 15%..

Załóż spór.

W Xiaomi na MIUI i innych systemach to z % baterii są problemy.

Na dwóch modelach Xiaomi miałem dziwną sytuacje z baterią a dokładniej z % baterii problem był przez kilka pierwszych ładowań a potem znikał :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zioq3k napisał:

No tutaj jest ciagle 100%. To samo przy SOT 4h. Spór robić o ile $ refundu? Za tel dalem 480$

Screenshot_2016-11-15-09-10-26-398_com.miui.securitycenter.png

Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że miałem inny dziwny problem z % baterii i samo się naprawiło po jakieś liczbie ładowań baterii.

Załóż spór,napisz o co chodzi i weź może sobie przedłuż okres ochrony,bo może za dwa tygodnie problemu nie będzie z % baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, majdan12 napisał:

Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że miałem inny dziwny problem z % baterii i samo się naprawiło po jakieś liczbie ładowań baterii.

Załóż spór,napisz o co chodzi i weź może sobie przedłuż okres ochrony,bo może za dwa tygodnie problemu nie będzie z % baterii.

Może, a rozladowywales go do 0 czy jak? Bo ja jak go chce  naladowac to musze wejsc w recovery podlaczyc ladowarke wlaczyc - on wtedy twierdzi ze po 15 min sie naladowal ale trzymam cala noc i trzyma te 4-5h. Lub czekam az sie wylaczy, ale raczej nie zdazam go wyladowac do nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, mojego zajezdzac do 0% baterii teraz ciągle czy jak? Bo w sumie innej opcji nie widzę.

Teraz go zrestartowałem i było 10% i rośnie.. i za jakieś 15min znowu pokaże 100%. Bez sensu.

 

Screenshot_2016-11-15-10-17-09-725_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-11-15-09-53-27-039_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez zioq3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zioq3k napisał:

To jak, mojego zajezdzac do 0% baterii teraz ciągle czy jak? Bo w sumie innej opcji nie widzę.

Teraz go zrestartowałem i było 10% i rośnie.. i za jakieś 15min znowu pokaże 100%. Bez sensu.

 

Screenshot_2016-11-15-09-53-27-039_com.miui.securitycenter.png

Trudny to przypadek,może @Acid spotkał się z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majdan12 napisał:

Trudny to przypadek,może @Acid spotkał się z czymś takim.

Oby bo po doskonałym wrażeniu z Mi Note Pro.. mam teraz niesmak z Mi 5s Plus.. A nie widzi mi się wysyłanie go do chin (2 miechy bez tela?) , niby mam wykupioną roczną gwarancje aliexpress w Pl (replacement 1 year warranty) ale cholera wie ile to by trwało itp. A telefon mi jest potrzebny. 

 

@Redmi2 prawdopodobnie jest tak od nowości, nie sprawdziłem tego od razu, tylko od razu poszedł unlock i xiaomi.eu i teraz kombinuje i próbuje go jakoś ogarnąć. Wgrywać softy umiem - z Mi Note Pro i Redmi 3 było 0 problemów.

Edytowane przez zioq3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Redmi2 napisał:

To napewno nie wina serii telefonów, twrp ani miui, masz albo skopany tel albo coś namieszałeś.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

U mnie to było coś takiego że mam np.30% baterii podłączam ładowarkę,mija jakiś czas i nadal jest 30%,wykonuje restart systemu (MIUI,Resurrection Remix) i już widać postęp w ładowaniu się baterii czyli jest np.80%.

Co ciekawe na wyłączonym systemie gdzie jest tylko ikona baterii i % ładowania też zawieszały się % baterii i wystarczyło włączyć system operacyjny aby % były już na poprawnym poziomie.

Po kilku naładowaniach telefonu naprawiło mi się to na Mi Max (Hydrogen - 2 GB RAM - 16 GB ROM - TWRP - MIUI,Resurrection Remix 5.7.3/5.7.4) i Mi Note (Snapdragon 801 - 3 GB RAM - 16 GB ROM - Android 4.4.4 - MIUI - Mi Recovery).

Na Redmi Note 2 - MIUI - Mi Recovery - ROM starsza wersja która nie wymagała TWRP) nie było problemu u mnie :)

Przeglądając fora spotkałem się z takim problemem jak mój.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety sie zawiodłem na tej firmie  a szkoda bo naprawde bylem zadowolony z poprzednieg, ba nawet router i powerbanka od xiaomi kupilej i jestem z nich bardzo zadowolony. No ale coz. Jeszcze mam wykupiona jakas gwarancje aliexpress w PL ktos z tego korzystal? Bo moze to szybciej zadziala.

Edytowane przez zioq3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

Nie jest to wersja repaired na 100%. Nie był fabrycznie zafoliowany więc mogli kurde sprawdzić go czy chodzi dobrze. Nie u niego w EU a to chyba jest jakaś gwarancja aliexpress, ale z tego co widzę nie mogę jej nawet wyegzekwować więc ogólnie fajnie. Napisałem do niego zobaczymy co powie. Fajnie by było gdyby poszedł na układ że to mu odsyłam i mi wysyła nowy, ale pewno tak kolorowo nie będzie. A szkoda bo bez telefonu tyle czasu to trochę słabo. Poprzedni tel był z IbuyGou i nie było problemu. Ale to może czysty przypadek..

 

Mi5SPlus.png

 

mi5sp.png

 

@majdan12

Widocznie masz szczęście.

 

Zobaczymy jeszcze co powie na ten temat ktoś bardziej obeznany, a ja zaczynam wojować z Goldim bo co mi zostało.. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...