Skocz do zawartości

Pomocy uziemiłem Mi Note Pro


MisioWilk

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MisioWilk napisał:

Teraz tak z innej bajki moze ktorys z Was mi odpowie czemu od czasu do czasu moj tel. sie sam restartuje...  Np. podczas sluchania muzy - zawiesza sie i wył.  To raczej nie jest wina karty sim bo ja wymieniałem (bo tak radzili na forum) i problem powtarza się czasem rzadziej czesem częściej na roznych romach. 

Jakaś wadliwa wersja Xiaomi.eu

Jak posiadasz najnowszą wersje to trzeba by wyczyścić w TWRP do zera pamięć telefonu i zainstalować wersje z 1 września 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Jakaś wadliwa wersja Xiaomi.eu

Jak posiadasz najnowszą wersje to trzeba by wyczyścić w TWRP do zera pamięć telefonu i zainstalować wersje z 1 września 2016.

dzięki za info

obecnie wróciłem do miui7.5.1 wersja stabilna bo to rzadko się zdarzają restarty a co do wersji którą wspomniałeś gdzie ją mogę dostać bo szukam na necie i nie mogę jej zlokalizować 

majdan12 juz po sprawie znalazłem :P

a która z wersji miui 7 była najlepsza względem stabilności?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MisioWilk napisał:

dzięki za info

obecnie wróciłem do miui7.5.1 wersja stabilna bo to rzadko się zdarzają restarty a co do wersji którą wspomniałeś gdzie ją mogę dostać bo szukam na necie i nie mogę jej zlokalizować 

majdan12 juz po sprawie znalazłem :P

a która z wersji miui 7 była najlepsza względem stabilności?

 

 

Z tego co wiem to duża ilość osób chwali sobie wersje na Android 4.4.4 z grudnia 2015 ja na swoim Mi Note (Snapdragon 801) miałem wersje 5.12.17 i przez 20 dni nie zaobserwowałem wad i osoba która kupiła ode mnie ten telefon w maju 2016 nie narzeka na jakieś problemy w 100% nowy właściciel jest zadowolony z telefonu i wersji MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, majdan12 napisał:

Z tego co wiem to duża ilość osób chwali sobie wersje na Android 4.4.4 z grudnia 2015 ja na swoim Mi Note (Snapdragon 801) miałem wersje 5.12.17 i przez 20 dni nie zaobserwowałem wad i osoba która kupiła ode mnie ten telefon w maju 2016 nie narzeka na jakieś problemy w 100% nowy właściciel jest zadowolony z telefonu i wersji MIUI.

ja ma MiNotePro i on wychodził na Andku 5.1 tak wiec z tego co wiem to nie da się wgrać starszej wersji bo nie wychodziły na ten model... 

Android 6 był przewidziany na na Pro ale jak do tej pory się nie pojawił i pewnie nie pojawi, możliwe że dostanie od razu aktualizację do 7 tak gdzieś wyczytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, chciałem wyczyścić telefon do stanu fabrycznego i o zgrozo usunąłem system! (tak wiem jestem debilem) pokazuje mi komunikat: "brak zainstalowanego systemu. Czy jesteś pewien, że chcesz uruchomić urządzenie?" tel jest włączony w tej chwili w TWRP jest połączenie z komputerem. Czy jeśli teraz pobiorę tą wersje xiaomi.eu_multi_MINote_7.6.8_v8-6.0.zip i wrzucę na pamięć telefonu uda mi się postawić system na nowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wgralem ostatnia wersje romu xaomi.eu 7.7.13_v8-7.0 za pomoca TWRP, wyczyscilem dalvik&cache i przy restarcie wpadlem w bootloop. Bootloader byl wczesniej odblokowany, w momencie wrzucania TWRP moglem jeszcze flashowac pliki z pomoca fastboot, teraz przy probie powrocenia do trybu recovery pojawia sie blad:

damian@linux-mbqs:~/Downloads> fastboot oem unlock
...
FAILED (remote: Token verification failed, reboot the device)
finished. total time: 0.011s

damian@linux-mbqs:~/Downloads> fastboot oem unlock-go
...
FAILED (remote: Token verification failed, reboot the device)
finished. total time: 0.010s

damian@linux-mbqs:~/Schreibtisch> fastboot flash recovery recovery.img
error: cannot load 'recovery.img'
damian@linux-mbqs:~/Schreibtisch> cd ../Downloads
damian@linux-mbqs:~/Downloads> fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (65536 KB)...
OKAY [  3.126s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 3.139s

Telefon nie uruchamia sie, jest bootloop. Moge wejsc w tryb fastboot ale nic w nim nie zrobie bo wszystko zablokowane. Jak go odratowac, krok po kroku?

Edytowane przez tzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tzys napisał:

Telefon nie uruchamia sie, jest bootloop. Moge wejsc w tryb fastboot ale nic w nim nie zrobie bo wszystko zablokowane. Jak go odratowac, krok po kroku?

Po co czyściłeś Dalvik i ART/Cache w TWRP? Tego się nie robi po instalacji ROMu.

Możesz wejść w TWRP? Wyłącz telefon i naciśnij jednocześnie Vol+ i Power do czasu pojawienia się logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mrosi said:

Po co czyściłeś Dalvik i ART/Cache w TWRP? Tego się nie robi po instalacji ROMu.

Możesz wejść w TWRP? Wyłącz telefon i naciśnij jednocześnie Vol+ i Power do czasu pojawienia się logo.

Niestety, nie udalo mi sie wejsc w TWRP. Po glebokim researchu trafilem na to http://en.miui.com/thread-242767-1-1.html i udalo sie przywrocic chinski soft w wersji dev. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, mrosi said:

To teraz już "z górki" :)

Zanim znowu cos sknoce, z tego co zauwazylem to BL jest niestety znowu zablokowany. Odblokowanie go jest zalecane czy przymusowe przed instalacja romu xiaomi.eu? Teraz mam ten oryginalny chinski dev. 

Kierowalem sie ta instrukcja. https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tzys napisał:

Zanim znowu cos sknoce, z tego co zauwazylem to BL jest niestety znowu zablokowany. Odblokowanie go jest zalecane czy przymusowe przed instalacja romu xiaomi.eu? Teraz mam ten oryginalny chinski dev. 

Po instalacji MIUI Polska na Androidzie 7.0, bootloader zostaje na powrót zablokowany. Musisz normalnie go odblokować w MiUnlock (już nie musisz pisać ponownego wniosku o zgodę na odblokowanie). Pamiętaj tylko, że musisz wgrać TWRP dla Mi Note Pro, ale dla Androida 7.0:

W pierwszym poście masz pełen opis i bezpośredni link do jego pobrania. Potem już tylko MIUI Polska/EU.

Bez odblokowania bootloadera nie wgrasz TWRP, a docelowo, nie wgrasz również MIUI Polska/EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, próbuję sflashować Mi Note Pro, które ma jedynie dostęp do EDL, w fastboocie adb go nie wykrywa, widzi go Miflash w EDL i Menedzer uządzeń pod COM3. Przy próbie flasha Miflash zwraca komunikat:

"Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna.(0x8007007b: Max buffer sector is 64)

Flashować próbuję romem:  leo_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn oczywiście rozpakowanym.

Drugi dzień siedzę na forach i bez skutku.

Proszę o pomoc, nie wiem co dalej z tym zrobić.

 

Edit: Wcześniej wgrany był Xiaomi EU, i zachciało się zmiany softu, przez nieuwagę wyczyściłem /system, a w Twrp nie wszedł i jest tak jak wcześniej napisałem. Ożywi go ktoś odpłatnie? Telefon mam 2 dni i już cegła... Kiedyś flashowałem Redmi Note LTE, Note 3 PRO i nigdy takiej wtopy nie zaliczyłem.

Edytowane przez BogdanU
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam zaczęło się od tego gdy telefon był podłączony kablem do komputera i przez moją nie uwagę naprawdę nie wiem jak to się stało ale 5 letnia córka zrobiła formata w moim mi note pro i już od jakiś paru dni nie mogę sobie poradzic z wgraniem nowego systemu czy recovery próbowałem ogarnąć temat przez pcSuit czy flash ale nie idzie go postawić na nogi komputer wogole go nie widzi po podpięciu usb działa fastboot w momence jak lłączę go w pcsuit program próbuje odzyskać system przez flashowanie ale dochodzi do 50% i stoi w momecie wysyłania jakiego pliku już nie wiem co moge jeszcze zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...