Skocz do zawartości

Pomocy uziemiłem Mi Note Pro


MisioWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć potrzebuje pomocy bo przez nie uwagę wykasowałem system w "wipe" bo zaznaczyłem nie te  ikonkę :(( i odruchowo przesunąłem palucha

teraz mój tel nie reaguje na nic na wyswietlaczy swieci sie tylko ikonka MI.com brak połączenie z kompem...

szukam na necie co mam zrobić i nic nie mogę znaleźć. Prosze o pomomoc bo bez mi jak bez ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć chyba mam pecha z instalacjami aktualizacji teraz teraz tel mi się instaluje i nic z tego nie wynika pasek instalacji przejdzie do konca i zatrzymuje się i na tym koniec dalszej procedury nie ma, myślałem ze naprawie to tak jak ostatnio przed wejsciem w tpwr ale na telefonie nie mam zapsanego oprogramowania i kopi tez nie zrobiłem a  przed instalacją zronbiłem wipe i wszystko wykasowało a głowie sie i głowię i nic :( proszę o pomoc jak wgrać aktualizacje lub wersje stabilną na tel zebym mógł zadziałać z poziomu tpwr. 

Tel po podłaczeniu do kompa reaguje tylko na ładowanie bareri nie wyświetla sie dysk wew na którym mógłbym wgrać te oprogramowanie, jak to zrobic aby je przerzucić do tel pożniej już sobie poradzę...

Pozdrawiam i miłego popołudniażyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MisioWilk napisał:

Cześć chyba mam pecha z instalacjami aktualizacji teraz teraz tel mi się instaluje i nic z tego nie wynika pasek instalacji przejdzie do konca i zatrzymuje się i na tym koniec dalszej procedury nie ma, myślałem ze naprawie to tak jak ostatnio przed wejsciem w tpwr ale na telefonie nie mam zapsanego oprogramowania i kopi tez nie zrobiłem a  przed instalacją zronbiłem wipe i wszystko wykasowało a głowie sie i głowię i nic :( proszę o pomoc jak wgrać aktualizacje lub wersje stabilną na tel zebym mógł zadziałać z poziomu tpwr. 

Tel po podłaczeniu do kompa reaguje tylko na ładowanie bareri nie wyświetla sie dysk wew na którym mógłbym wgrać te oprogramowanie, jak to zrobic aby je przerzucić do tel pożniej już sobie poradzę...

Pozdrawiam i miłego popołudniażyczę

EDL działa wykrywa ci go w MiFlash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Rozwiązałem problem połowicznie bo zainstalowałem na kompie program miPcSiute i w trybie fastboot przywrócił mi się system ale najgorsze jest to ze to wersja chinska 8.6.24.beta jezyk krzaczasty plus engielski nie pełny. Wrzuciłem na tel wersje polska i nie da rady go zainstalować bo nie ma tpwr. próbowałem go  zainstalowac  aby wgrać  soft miuipolska na kompie pokazuje ze instalacja przebiegła z sukcesem ale nie odnajduje na tel tpwr. jak wchodze skrrótem klawiszowym góra ,power to to go nie ma :(. Jakieś porady...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wcześniejsze wiadomośći.

Zrobiłem wsyszystko jak w instrukcji przy instalacji prze MiFlash 2016.04.01 wyskakuje mi status : błąd nie można określić zlokalizowania pliku(0.x8007002: execute flash all.bat

co mam zrobić bo mnie szlag trafia :(

i o co dokładnie tu chdzi:  Jak wgrasz twrp to nie możesz bootować do systemu tylko od razu do recovery

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty go flashujesz w trybie fastboot ?? Musisz raczej w edl żeby pozbyć się wszystkich śmieci. Bootoader masz zablokowany. A błąd może dlatego, że masz źle wypakowany rom, w katalogu z romem musisz mieć katalog image i kilka plików flash właśnie, a może dlatego, że flashujesz w trybie fastboot a masz zablokowany bootloader , tak się nie da.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urządzeniach z serii Mi (Mi MAX, Mi Max Pro, Mi5, Mi5s, etc.). Telefon w tym trybie ma czarny ekran (niepodświetlony) tak, jakby nie był włączony. Telefon w tym trybie można uruchomić na kilka sposobów (telefon jest wyłączony):

Pierwszy: naciskamy kombinację klawiszy vol+, vol- oraz „zasilanie”. Po pojawieniu się krótkiej wibracji puszczamy „zasilanie”, trzymając obydwa klawisze głośności.

Drugi: trzymanie klawiszy vol+ i vol- w chwili podłączania telefonu do komputera PC.

Trzeci: telefon uruchomiony w trybie fastboot podłączamy do PC i w Minimal ADB and fastboot (uruchomione jako administrator) wpisujemy komendę „fastboot devices” i naciskamy Enter. Kiedy telefon zostanie wykryty, wpisujemy „fastboot oem edl” i naciskamy Enter.

Czwarty: do uruchomienia tego trybu korzystamy z kabelka „deep flash” (zakupionego lub przerobionego). Poradnik jego wykonania dostępny jest choćby na YouTube. o to Ci chodziło?

a to wypakowany soft nadal nie ma pojęcia czytając to wszystko jak zainstalować twrp

IMG_20161129_224053.jpg

Sorka ze ze rady do mnie nie trafiają :( ale chociaż próbuje... miałem miuipolska na moim telefoniku i z powrotem chcę je mieć a nie jakiś tam badziew  z krzaczkami zamiast litrę.

Jak sobie nie poradzę to kto może mi to zrobić i w jakiej cenie bo już szkoda moich nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z okolic Częstochowy.

Co do próby wgrywania romu to cały czas próbuje to zrobić za pomocą właśnie tego trzeciego sposobu i lipa :(

i jak sprawdzić czy mam zblokowany bo czytałem w poradniku że jak jest coś takiego to jest odblokowany...

Mój tel ma coś tak zdjęcie które jest poniżej

19464233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisioWilk napisał:

Mój tel ma coś tak zdjęcie które jest poniżej

Bardzo dobrze, wejdź na pc do katalogu Minimaladbfastboot przytrzymaj shift naciśnij prawy myszki i uruchom cmd

Następnie wpisz fastboot devices i podeślij zrzut ekranu.

CMD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrzut tych komend co są w poradniku.

i od razu mi sie tel wyłącza i nie wiem co wtedy zrobić... może tu robię jakiś błąd co skutkuje nie wgranie twpr?

ponownym wejściu w fasstboot i wpisaniu komend jak w drugim załacziku nic się nie dziej

Przechwytywanie.PNG

IMG_20161129_213239.jpg

po ponownym włączeniu w tel i wpisaniu fastboot recovery twrp.img  wyskakuj cos takiego

 

Przechwytywanie 1.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MisioWilk napisał:

 

to zrzut tych komend co są w poradniku.

 

Misio nie wiem czy dobrze rozumiem ale mnie interesuje zrzut tego co się pokaże u ciebie a nie co jest w poradniku. Jeżeli natomiast ten pierwszy zrzut jest Twój lub u Ciebie jest tak samo to telefon po komendzie fastboot oem edl powinien zrobić się jak wyłączony z ewentualnie migającą diodą, czy tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest ok, teraz musisz wpisać fastboot oem edl i telefon zgaśnie i wjedzie w tryb EDL , otwórz menadzer urządzeń i sprawdź czy masz tam urządzenie Qualcomm Qdloader 9008. Jeżeli tak to odpal Miflash i wciśnij refresh w oknie devices pojawi się COM..... . Masz ściągnięty fastboot rom global dev i rozpakowany na C:/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon podpięty ok , sterowniki są , Miflash widzi telefon, tylko rom nieprawidłowy bo pod recovery a nie Miflash.

Rom ściągnij stąd http://en.miui.com/a-234.html do Twojego modelu Latest developer version , rozpakuj tak żeby był folder Image + kilka flash, wskaż w Miflashu ścieżkę do folderu z Romem (nie do Image tylko do nadrzędnego) wciśnij refresh zaznacz flash all i wciśnij flash. Jak skończy po około 300 sek pojawi się zielony sukces. Odepnij telefon od pc i uruchom, poczekaj aż wstanie system ale nie dłużej jak 30 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz odblokuj bootloader, wgraj TWRP dla Twojego modelu telefonu i możesz instalować MiuiPolska/xiaomi.eu z poziomu TWRP po uprzednim wykonaniu all wipe.

Jak to zrobić to już chyba wiesz a jeżeli nie lub masz wątpliwości to postępuj wg poradnika z linku poniżej. Jak coś to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną uwagę czemu w folderze C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot plik .img TWRP ma zła nazwę? trzeba zmienić nazwę temu pliku na twrp (z małych liter) gdzie plik będzie mieć rozszerzenie .img ale to już jest.

Czyli twrp_recovery_leo zamieniamy na twrp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...