Skocz do zawartości

Nowe informacje na temat MIUI 9 na Android 7.1 Nougat


leonov

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Dnia 1.12.2016 o 14:12, pawellabedz napisał:

Ja się zastanawiam czy ludzie dalej się nauczą że kupując telefon z mediatekiem nie mają co liczyć na wyższy system ale troszkę to się zmienia

To dziwne, bo mój dostał i cały twój plan... Chociażby m1 note, którego nadal posiadam, MT 6752 z 4.4 na 5.1, czy dostanie 6.0 wyjaśni się mniej więcej pod koniec tego miesiąca (Flyme więc, tak jak zawsze są z tyłu), UMI zapowiedziało 7.0 na telefony z P10, kolejny przykład, Elephone też aktualizował przynajmniej kilka modeli więc coś masz stare dane. Jak się producentowi nie chce to i swoje starsze flagowe modele zostawi, ba nawet z aktualnymi może być problem.

Edytowane przez Aucon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lingo1 Miui9 będziesz mieć praktycznie na każdym urządzeniu (pewnie z wyjątkiem redmi 1 i mi2/mi2s).
Jeśli chodzi o andka7 to nie przejmuj się nim całkowicie. MIUI chodzi swoimi drogami - co widać bardzo dobrze - jest dokładnie takie samo na 4.4, 5.0, 5.1, 6.0, 7.0 (trwają alfa testy na mi5). I oprócz wyższego numerka w ustawieniach nie zauważysz żadnej różnicy między 4.4 a 7.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Uri0550 napisał:

@lingo1 Miui9 będziesz mieć praktycznie na każdym urządzeniu (pewnie z wyjątkiem redmi 1 i mi2/mi2s).
Jeśli chodzi o andka7 to nie przejmuj się nim całkowicie. MIUI chodzi swoimi drogami - co widać bardzo dobrze - jest dokładnie takie samo na 4.4, 5.0, 5.1, 6.0, 7.0 (trwają alfa testy na mi5). I oprócz wyższego numerka w ustawieniach nie zauważysz żadnej różnicy między 4.4 a 7.0

Mi2s raczej dostanie - to nadal mocny sprzęt :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Uri0550 napisał:

I oprócz wyższego numerka w ustawieniach nie zauważysz żadnej różnicy między 4.4 a 7.0

Niby nie, ale zdarza się, że niektóre programy wymagają nowszej wersji Androida do działania lub by oferowały konkretne funkcje, bez ograniczeń funkcjonalności. Spotkałem parę takich programów (choć nie używałem, bo nie miałem potrzeby), również od samego Google, także nie zawsze chodzi o sam numerek w ustawieniach. :) Generalnie temat wałkowany przy każdej nowej wersji MIUI i zawsze pojawia się to samo pytanie, dlatego chyba już lepiej w pierwszym poście dać takie standardowe informacje.

MediaTek nie słynie z aktualizacji, tyle że producenci smartphonów czasem się wysilają i dają nowsze wersje Androida nawet dla low-endowej półki, przykładem może być również pierwszy Redmi, który dostał aktualizację do wersji 4.4, mimo że wszystkie inne sprzęty z tym SoC nie miały nowszej wersji niż 4.2 (oprócz custom ROMów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, zygzak napisał:

Mi 4c, Mi 4s, Mi Note Pro and Mi Max will be upgraded to Android N soon. 

źródło: http://en.miui.com/thread-439882-1-1.html

Nieźle. Powiem szczerze, że nie byłem za bardzo przekonany do tego, że nasz model dostanie upgrade :) Miłe zaskoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Dopiero co wyszedł android 7, ludzie się rzucili, a tam błędy. No... Nowa wersja, nowy android i błędy były, rozumiesz? DEV i błędy. Poczekaliby miesiąc-dwa to nie, od razu hurraaaaa.

No ale raczej nie powielą już tych błędów? Więc nie powinno być tragedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, virusek90 napisał:

No ale raczej nie powielą już tych błędów? Więc nie powinno być tragedii?

Zawsze pierwsza wersja nowego numerka będzie z błędami, do tego przy Mi5 był wymóg wipe, ludzie robili nie ten wipe co trzeba i telefon stawał się klockiem (jedyny plus, że nie śmierdział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu ludzie masowo robili wipe? Gdzieś musiała być informacja... Bo samo wipe cache by nic nie zepsuło.

Zapytaj się tych ludzi. Nigdzie nie było takiej informacji. Ludzie sami sobie częściej bzdury wmawiaja niż to jest faktycznie gdzieś powiedziane. Przede wszystkim to zwykły update. Jak każda inna aktualizacja. Różnica jest tylko by wgrać nowsze twrp.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:


Zapytaj się tych ludzi. Nigdzie nie było takiej informacji. Ludzie sami sobie częściej bzdury wmawiaja niż to jest faktycznie gdzieś powiedziane. Przede wszystkim to zwykły update. Jak każda inna aktualizacja. Różnica jest tylko by wgrać nowsze twrp.

Wysłane z mojego MI 5
 

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd, ta masówka z brickami jakoś mnie wytrąciła (od zawsze wszędzie jest mówione, że można zrobić wipe cache/dalvik, ale czemu robili wipe data/system...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Nie chodzi o to :-P. Ze ludzie dodatkowo robia to jak instaluja nowy rom, czyli zamiast dac reboot to system to klikaja wipe dalvik/cache a niektorzy wracaja robia factory reset :-) a ja daje zawsze reboot to system czy to instaluje full rom, czy mala paczke ota, czy dodatki miuipolska,gappsy.zip, supersu(chociaz tego juz nie instaluje a z 8msc :-) )itp.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Nie no ja zawsze daję cache i dalvik, jakoś tak... Ale to w niczym nie przeszkadza. O cofaniu do factory reset to pierwsze słyszę, porażka :D Te telefony powinny być wydawane po ukończeniu egzaminu TWRP :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fake, czy nie fake - mam nadzieję, że w końcu devsi dodadzą synchro przypomniej z kalendarza Google i apki kalendarza w MIUI. Mocno mi tego brakuje. W innych ROMach odpalam apkę Google i po sprawie, ale MIUI ma zupełnie odmienny wygląd i apka Googla wygląda jak z innej bajki. A Widget, to inna galaktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie jako możliwość wyłączenia, bo samo usunięcie nie przyniesie żadnej korzyści w stosunku do wyłączenia, a wad ma dużo. 
Ciekawi mnie kiedy Gboard przestanie się włączać w aktywnych klawiaturach po każdym restarcie... 

Najpierw odinstaluj aktualizacje to później będziesz mógł wyłączyć całkowicie, u mnie po wyłączeniu już się nie włączała ale teraz zacząłem jej używać
76a9e85e28fc3ed2078e346d3a854bce.jpg

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winiu89 napisał:


Najpierw odinstaluj aktualizacje to później będziesz mógł wyłączyć całkowicie, u mnie po wyłączeniu już się nie włączała ale teraz zacząłem jej używać emoji14.png
76a9e85e28fc3ed2078e346d3a854bce.jpg

Wysłane z Mi4c
 

Myślisz, że tego nie sprawdzałem? :P Nawet po odinstalowaniu nie da się wyłączyć. Na RN2 na Andku 5.1 dało radę, na Andku 6 nie :/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie aplikacji nie zawsze jest dobre, nawet zamrażanie może powodować problemy, przykładem może być Galeria, która po zamrożeniu (jeszcze na MIUI v5) powodowała u mnie problemy z zmianą tła. Ja nie widzę potrzeby usuwania wbudowanych aplikacji, chyba że są to chińskie apki do ichnich usług, z których nie korzystamy w Europie, ale jeśli ma to dotyczyć takich rzeczy jak kalkulator, muzyka itp., to niech sobie będą. Może bardziej chodzi tu o odinstalowywanie pakietu Microsoftu, który ma to się pojawić w nowych systemach jako preinstalowany i jak zwykle jest nie dopowiedziane o jakie programy chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mgcompany napisał:

Usuwanie aplikacji nie zawsze jest dobre, nawet zamrażanie może powodować problemy, przykładem może być Galeria, która po zamrożeniu (jeszcze na MIUI v5) powodowała u mnie problemy z zmianą tła. Ja nie widzę potrzeby usuwania wbudowanych aplikacji, chyba że są to chińskie apki do ichnich usług, z których nie korzystamy w Europie, ale jeśli ma to dotyczyć takich rzeczy jak kalkulator, muzyka itp., to niech sobie będą. Może bardziej chodzi tu o odinstalowywanie pakietu Microsoftu, który ma to się pojawić w nowych systemach jako preinstalowany i jak zwykle jest nie dopowiedziane o jakie programy chodzi.

Obecnie zamrażanie nie zawsze  jest dobre, ale być może zaprojektują aplikacje tak, aby jedna nie była zależna od drugiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie aplikacji nie zawsze jest dobre, nawet zamrażanie może powodować problemy, przykładem może być Galeria, która po zamrożeniu (jeszcze na MIUI v5) powodowała u mnie problemy z zmianą tła. Ja nie widzę potrzeby usuwania wbudowanych aplikacji, chyba że są to chińskie apki do ichnich usług, z których nie korzystamy w Europie, ale jeśli ma to dotyczyć takich rzeczy jak kalkulator, muzyka itp., to niech sobie będą. Może bardziej chodzi tu o odinstalowywanie pakietu Microsoftu, który ma to się pojawić w nowych systemach jako preinstalowany i jak zwykle jest nie dopowiedziane o jakie programy chodzi.

Przecież już jest na Note 2 i Mix. To zwykłe apki typu Word i Excel na /data...

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...