Skocz do zawartości

Jak zainstalować MIUI global stable na global dev


grzeslawm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem ostatnio Mi Max 32GB dla znajomego. Telefon przyszedł z wgranym MIUI 8 Global dev 6.7.5. I ma zablokowany bootloader.

Osoba, która będzie się nim posługiwała nie ma za bardzo pojęcia o wgrywaniu, aktualizowaniu oprogramowania itp. Chce mieć telefon, który będzie raczej bezproblemowo używać. A ja nie mam czasu się w to bawić.

Dlatego chciałem wgrać najnowsze MIUI 8 Global Stable.

I stąd moje pytanie: jak najszybciej i najbardziej bezproblemowo to zrobić? Nie chcę odblokowywać bootloadera, bawić się w instalacje przez kompa itp.

Czy jeśli ściągnę najnowszy Stable z en.miui.com i wrzucę na telefon, to mogę zainstalować go jako zwykłą aktualizację przez zip?

Czy muszę jednak bawić się w jakąś inną metodę aktualizacji?

Przeszukałem już internet, ale nigdzie nie znalazłem KONKRETNEJ odpowiedzi na to pytanie, przynajmniej nie dla tego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grzeslawm napisał:

Super, dzięki za info.

W takim razie w sobotę będę testował.

Oczywiście mam na myśli o ROM w formacie .zip

.zip wrzucasz bez rozpakowywania do pamięci telefonu,możesz nawet pobrać na telefonie ROM żeby nie tracić czasu na przenoszenie .zip z komputera na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 korzystając z sytuacji podpytam czy dobrze to planuje (przejście z miuipolska na stable miui.eu z root);

  1. Pobieram odpowiedni ROM w pliku ZIP i osadzam go na urządzeniu (Link do en.MIUI.com);
  2. Pobieram i instaluje najnowsze ABD & Fastboot na PC (Link do ABD );
  3. Pobieramy i najlepiej zapisujemy w folderze gdzie mamy ww program (łatwiej trafić ze ścieżką) najnowsze TWRP (Link do TWRP - do wersji PRO!);
     
  4. W telefonie Ustawienia -> Informacja o telefonie -> Aktualizacja -> Menu u góry -> Zainstaluj z zip -> Instalujemy z wgranego z pkt 1 ROM
  5. Po instalacji przechodzimy do FASTBOOT (VOL DOWN + POWER) i podłączamy telefon do PC;
  6. Uruchamiamy z pkt 2 ABD i używamy komend ->
    fastboot devices (do sprawdzenia, czy widzimy telefon);
    fastboot flash recovery twrp.img (wgrywamy plik z pkt 3 ktory nazywa się twrp.img);
    fastboot boot twrp.img (bootojemy TWRP na telefonie);
     
  7. Pobieramy na telefon plik z SuperSU czyli ROOT (link do strony);
  8. Przechodzimy do TWRP w telefonie gdzie instalujemy pobrany ww plik;
  9. Na koniec w systemie doinstalujemy ze sklepu play aplikacje obsługi ROOT (Link);

Trochę wyszło z tego takie małe tutorial. Proszę powiedz mi i może innym czy dobrze kombinuje [-:
Zależy mi na stabilności oraz OTA update oraz ROOT na urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KLIFord napisał:

@majdan12 korzystając z sytuacji podpytam czy dobrze to planuje (przejście z miuipolska na stable miui.eu z root);

  1. Pobieram odpowiedni ROM w pliku ZIP i osadzam go na urządzeniu (Link do en.MIUI.com);
  2. Pobieram i instaluje najnowsze ABD & Fastboot na PC (Link do ABD );
  3. Pobieramy i najlepiej zapisujemy w folderze gdzie mamy ww program (łatwiej trafić ze ścieżką) najnowsze TWRP (Link do TWRP - do wersji PRO!);
     
  4. W telefonie Ustawienia -> Informacja o telefonie -> Aktualizacja -> Menu u góry -> Zainstaluj z zip -> Instalujemy z wgranego z pkt 1 ROM
  5. Po instalacji przechodzimy do FASTBOOT (VOL DOWN + POWER) i podłączamy telefon do PC;
  6. Uruchamiamy z pkt 2 ABD i używamy komend ->
    fastboot devices (do sprawdzenia, czy widzimy telefon);
    fastboot flash recovery twrp.img (wgrywamy plik z pkt 3 ktory nazywa się twrp.img);
    fastboot boot twrp.img (bootojemy TWRP na telefonie);
     
  7. Pobieramy na telefon plik z SuperSU czyli ROOT (link do strony);
  8. Przechodzimy do TWRP w telefonie gdzie instalujemy pobrany ww plik;
  9. Na koniec w systemie doinstalujemy ze sklepu play aplikacje obsługi ROOT (Link);

Trochę wyszło z tego takie małe tutorial. Proszę powiedz mi i może innym czy dobrze kombinuje [-:
Zależy mi na stabilności oraz OTA update oraz ROOT na urządzeniu.

Jaką masz wersje TWRP zainstalowaną obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KLIFord napisał:

Ojej nie pamiętam. 3.2??
Ale chyba zbastuje znowu pomysł na stable bo spore korzyści są z Miui.eu jsk koledzy wcześniej podali w linku...

Ja też zalecam zostać na Xiaomi.eu

Global jest dobry dla kogoś kto nie potrafiłby albo bał by się bawić w instalacje nowszych wersji systemu przez TWRP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...