Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5 Global Rom


arlenbales

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fanxiaomi

Witam, chcę wgrać na mi5 najnowszy official global stable na "global stable" (dla pewności oryginalnego softu i fabrycznego wyczyszczenia telefonu), czy ta metoda z poradnika/postu 1 będzie najlepsza?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem na swoim Mi5 z ostatnim global stable następujące problemy, opóźnienie dotyku, główny mikrofon prawie nie nagrywa, duże pliki ściągają się z bardzo wolną prędkością, no i jeszcze ta stabilizacja obrazu, wiem że są to znane problemy i słyszałem, że wystarczy coś po prostu dograć z poprzedniej wersji MIUI, jednak nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego tematu, można prosić o jakiś link ? :) Ewentualnie, która wersja, Waszym zdaniem, jest obecnie najstabilniejsza (niekoniecznie z najnowszych i niekoniecznie z globali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać dokładnie wersję?

Dostałem swojego Mi5 Pro z ibuygou z Global Romem 8.0.2.0, przez OTA zrobiłem mu upgrade do Global stable 8.1.2.0 i w sumie się zastanawiam i czytam teraz co w nim nie działa jak należy. Na razie chcę zostać na Globalu, aczkolwiek mam już zgodę na unlock. Proszę powiedz który Global Rom jest najlepszy? 7.1.19 (to jak rozumiem jest Andek 7 z problemami jeszcze ) czy 6.11.0 (ostatni Andek 6) najlepszy? Czy jeszcze inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JacekBB napisał:


A jak Ci działa GPS? Hehehe

Nie korzystam z gps w telefonie. W domu teraz nie złapał. Jutro sprawdzę rano,  jak będę jechał do pracy...  O ile nie zapomnę :)

Screenshot_2017-01-25-08-57-21-992_com.chartcross.gpstest.png

Doszedłem do śmietnika 15 metrów i już tak było... Wysoka zabudowa 9 piętrowe budynki dookoła. 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli mamy na tapecie takie romy:

- Global Stable - 8.1.2.0

- China Stable - 8.1.6.0

- Dev Global - Andek 6 - 6.11.10

- Dev China - rozumiem, że to ostatni Andek 6 - 6.12.29 ?

- Dev Global - Andek 7 - 7.1.19

- Dev China - Andek 7 - 7.1.20

 

Na którym Andku jest najlepiej bez tych problemów: ?

Cytat

opóźnienie dotyku, główny mikrofon prawie nie nagrywa, duże pliki ściągają się z bardzo wolną prędkością, no i jeszcze ta stabilizacja obrazu

Rozumiem, że China rom mają tylko język angielski i chiński w przeciwieństwie do Globala, innych różnic nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bergmen napisał:

Nie korzystam z gps w telefonie. W domu teraz nie złapał. Jutro sprawdzę rano,  jak będę jechał do pracy...  O ile nie zapomnę :)

Screenshot_2017-01-25-08-57-21-992_com.chartcross.gpstest.png

Doszedłem do śmietnika 15 metrów i już tak było... Wysoka zabudowa 9 piętrowe budynki dookoła. 

Widzi a fixa nie ma....

Odpaliłem dziś AM... porażka.... 5 minut i niby już a lia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, nie zwróciłem uwagi... Potestuje czy/ew kiedy złapie fixa :)

Wyszedłam przed robotę na szluga i w tym czasie satelity znalazł szybko, ale fixa nie. Więc jest lipa. Ciekawe czy fixa w ogóle złapie :)

Chwila w ruchu i gps prawie wyleczony... W aucie złapał. Dokładność się poprawiala,czego screen nie obejmuje. 

Screenshot_2017-01-25-16-07-17-443_com.chartcross.gpstest.png

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev Global - Andek 7 - 7.1.19

U mnie 2 dnie temu nie widział nic przez 30min.

Wczoraj po 5min zobaczył 2 satelity, po kolejnych 3 min zauważył jeszcze 1... i koniec.

Jeśli potrzebujesz na bieżąco korzystać z GPS, to wstrzymałbym się z aktualizacją.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K4r0lSz napisał:

Dev Global - Andek 7 - 7.1.19

U mnie 2 dnie temu nie widział nic przez 30min.

Wczoraj po 5min zobaczył 2 satelity, po kolejnych 3 min zauważył jeszcze 1... i koniec.

Jeśli potrzebujesz na bieżąco korzystać z GPS, to wstrzymałbym się z aktualizacją.

Korzystam sporadycznie z gps.

Skoro już masz andka 7 to jakie jeszcze widzisz różnice ? na plus czy jednak na minus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa automatyczny Backup.

Wczoraj zauważyłem problem z przechodzeniem z Danych Mobilnych na WiFi - potrzebne było ponowne uruchomienie, aby działał internet.

HotSpot nie udostępnia internetu, jeśli najpierw nie skorzystamy z niego w telefonie.

Bateria troszkę szybciej się zużywa, ale bez dramatyzmu.

Jest trochę więcej pamięci RAM dostępne.

Wcześniej na 6.11.10 wszystko śmigało jak należy

A dziś po 3-4 minutach:

ff4e8652e6af094a4005d0c7dc5ec74b.jpg

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bergmen napisał:

od miui8 nie ma możliwości kalibracji stabilizacji obrazu. Android7 nie wprowadził zmian w aplikacji aparatu. Nie poprawiła i nie pogorszyła się też jakość wykonywanych zdjęć.

Jak podeślesz libsy z poprzedniego androida i androida 7 to porównam, czy ŻADNYCH zmian nie było ;) Akurat na Mi4C grzebią w auto-focusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

Jak podeślesz libsy z poprzedniego androida i androida 7 to porównam, czy ŻADNYCH zmian nie było ;) Akurat na Mi4C grzebią w auto-focusie.

Nie mam roota. Nie mam TWRP i bootloader zablokowany. Wycofali mi zgodę na zdjęcie blokady :( czym skutecznie mnie zniechęcili do zabawy romami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, secikk napisał:

witam. właśnie dostałem od goldway tel xiaomi mi5 . wgrany jest system miui 8 global 9.6.1 beta, czy mam się bać tego systemu? czy mogę bez odblokowania najpierw  wgrać Xiaomi Mi 5 Global Version: V8.1.2.0.MAAMIDI (MIUI8) stable,  ze strony http://en.miui.com/download-299.html#443. 

zostań na global dev. Tylko zaktualizuj do najnowszej wersji. Normalnie przez aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...